gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Almanya'da Kanlı Okul Baskını

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Almanya'da bir okulda düzenlenen silahlı saldırıda 15 kişi hayatını kaybetti. Ülkede yas ilan edildi. Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinin Winnenden kentindeki Albertville Lisesinde düzenlenen saldırıda, 17 yaşındaki genç, 15 kişiyi öldürdü, polisle girdiği çatışmada ölü ele geçirildi.

Ölen öğrencilerden daha önce Türk olduğu açıklanan birinin Arnavut olduğu bildirildi. Almanya'nın güneybatısındaki Winnenden kentinde bir liseye giren saldırgan, çevreye rastgele ateş etti ve 9'u öğrenci, üçü öğretmen 12 kişiyi katletti.

Saldırgan kaçarken de yakındaki klinikte bir hemşireyi öldürdü. Daha sonra, bir otomobili ele geçirerek polis barikatını aşan saldırgan sürücüyü serbest bırakarak kaçmayı sürdürdü.

Yaklaşık 40 kilometre uzaklaşan saldırgan bir alışveriş merkezinde polis tarafından kıstırıldı. Çıkan çatışmada yoldan geçen 2 kişi hayatını kaybetti, iki polis ağır yaralandı. Çatışmada saldırgan da öldürüldü.

SALDIRGANIN EVİNDE 18 SİLAH

Bu arada Alman Haber Ajansı (DPA), Stuttgart yakınlarındaki Winnenden kentinde Albertville okulunda bu sabah ateş açan, siyah giyimli saldırganın, 17 yaşında olduğunu duyurdu. Saldırganın evinde yapılan aramada rutsatlı 18 silah ele geçirildi. Winnenden kentindeki lisede düzenlenen silahlı saldırıda ölenlerin tamamının öğrenci olduğunu bildirdi. Zanlının kullandığı silahların ebeveynlerine ait ruhsatlı silahlar olduğu belirtiliyor.

İKİ TÜRK ÖĞRENCİ YARALANDI

Winnenden kentindeki Albertville Lisesinde bu sabah yapılan silahlı saldırıda iki Türk öğrencinin yaralandığı bildirildi.

"BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUM"

Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler, eşiyle birlikte bu saldırıdan dolayı büyük üzüntü içinde olduklarını ifade ederek, ölenlerin yakınlarının acılarını paylaştıklarını kaydetti.

MERKEL: ALMANYA İÇİN YAS GÜNÜ

Saldırıyla ilgili olarak basın toplantısı düzenleyen Almanya Başkanı Angela Merkel, "Bütün duygu ve düşüncelerimiz hayatını kaybedenlerin ailelerinin yanında. Yetkililerle görüşme yaptık, Bütün talep edilen yardınmları göndermeye çalışıyoruz. Bugün Almanya için yas günü" diye konuştu.

Merkel, yaşanan silahlı saldırı olayından dolayı "büyük üzüntü" duyduğunu bildirdi. Alman hükümet sözcüsü Ulrich Wilhelm, Merkel'in ve tüm kabine üyelerinin, ölenlerin yakınlarının acılarını paylaştıklarını söyledi.

Ulrich, Alman hükümetinin yerel güvenlik güçlerine her türlü yardımıyapmaya hazır olduğunu ve yardım teklifinde bulunduğunu kaydetti.

Almanya'da Kanlı Okul Baskını konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. baskın basanındır***********

baskın basanındır***********

Herşey bana gönderilen bi maille başladı. aldığım mail sevgilimden geliyordu. ondan geliyordu ama onun göndereceği tarzda bişey olmadığı okadar belliydiki... mailde beni böyle bırak git git gidebilirsen şarkı vardır. o şarkı sözleri yazıyordu. benim saf ve aklı ermeyen sevgilimde beğendiği için maili bana yollamış. fakat en altta göndereni silmeyi unutmuşşş,:D e tabi hemen bunu...
  2. Başteröriste baskın..

Başteröriste baskın..

ETA örgütünün lideri Francisco Javier Lopez Pena, önceki gece Fransa’nın Bordeaux kentinde operasyonla ele geçirildi. Pena’nın sevgilisi Yolanda Molina’yı takip eden güvenlik birimleri, düzenledikleri baskında ETA lideri ile üç militanı yakaladı. FRANCISCO Javier Lopez Pena (49), namı diğer "Thierry", 1980’li yıllardan bu yana ayrılıkcı Bask grubunun silahlı kanadında önemli rol...
  3. Kanlı Yazı

Kanlı Yazı

nickini kanla yazmak istersen BURDAN:BloodyFingerMail.com : Leave Your Mark
  4. Cezmi Baskın

Cezmi Baskın

İstanbul'da 1949 yılında doğan Cezmi Baskın, tiyatroya Bakırköy Halk Evi'nde amatör olarak başladı. Daha sonra aynı tiyatroya stajyer oyunculuk yaparak devam etti. LCC Language and Culture Center'dan eğitim aldıktan sonra, LCC'den ayrılan grupla birlikte tiyatro eğitimini geliştirmeye çalıştı. Bir süre grup oyuncularında ve Şehir Tiyatrosu'nda çalışan sanatçı, Ankara Sanat Tiyatrosu ve...
  5. Almanya'daki adalet...

Almanya'daki adalet...

Merhaba kızlar haberi okuyunca şok oldum, sizlerle paylaşmak istedim: Almanyada Bir kadın 2 çocuğunu bakamayacağını söyleyerek çocuklarını çocuk esirgemeye vermiş. Aradan biraz zaman geçince hamile kalmış. Doktora kontrole gittiği an kayıtları inceleyen polisler kadının ana rahmindeki bebeğine el koymuşlar ve kadın hastanede doğum yapar yapmaz hükümet bebeği almış. Madem diğer çocuklarına...

Sayfayı Paylaş