gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Almanya'dan HESAP SORALIM

Konu, 'İtirazım Var Asabiyim Ben' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Almanya'da Nazi artıkları Türk evlerini yakarken, bir şiddet olayı da Alman polisinden geldi. 26 yaşındaki Adem Özdamar "2 Afrikalı zenci peşimde beni öldürecekler, kurtarın..." diye Alman polisine sığındı. Ancak, götürüldüğü Alman karakolundan koma halinde çıktı. Günlerdir hastanede ölüm kalım savaşı veriyor. [​IMG]
    Şimdi de biz soralım..

Nazi artıklarının Türk evlerini kundakladığı Almanya’da bir Türk genci şikayet için gittiği karakoldan beyin sarsıntısı geçirerek çıktı…

26 yaşındaki Adem Özdamar komada..
    İddia şu: “Polisler Adem’i kıyasıya dövdü…”
    Peki nasıl oluyor bu? İşte bunu soruyoruz…
    Adem’e karakolda ne oldu?
    Alman makamlarından hiçbir açıklama yok. Aile perişan…

Son dönemde “Nazi artıkları”nın yabancı düşmanlığını körüklediği Almanya’da “ırkçılık siyasal bir boyut” mu kazanıyor?
    Alman hükümeti kundaklanan Türk evleri konusunda sessiz…
    Sanki göstermelik bir soruşturma sürüyor.
    Sanki bir “göz yumma” var…
    Neden mi?

Çünkü Almanya Başbakan’ı Merkel açıkça söylüyor:
    “Türklere ayrıcalıklı AB üyeliği verelim”…
    -Yani?…
    Yani, “Türkler ikinci sınıf AB üyesi olsun”
    Peki bu bir tesadüf müdür?
    Yani Alman Başbakanı’nın Türkiye’nin AB üyeliğiyle ilgili “ikinci sınıf üye olun” önerisiyle Türklere yapılan kundaklamaların aynı zamanda yoğunlaşması bir tesadüf müdür?

Bu sözler “Nazi artıkları”nı güçlendiriyor olabilir mi?
    Hatta Almanlar arasında “yabancı düşmanlığı”nı cesaretlendiriyor mu?.
    Belki de bu yüzden kundaklamalar başladı.
    Belki bu yüzden Adem komaya sokuldu..

Evet soru işaretleri çok ağır.
    İnsan inanmak istemiyor ancak ne yazık ki bu soruların tonu giderek yükseliyor.

Adem son örnektir.
    Bu nedenle Adem’e yapılanın peşini bırakmayalım.

Her fırsatta Türkiye üzerine “insan hakları komisyonları kuran” ve Ankara’dan çok Diyarbakır’a gelip “insan hakları raporları hazırlayanlara” şöyle diyelim:

-Evet insan hakkı kutsaldır.
    Bu nedenle kundaklamaların ve Adem’in hesabı sorulmalıdır.
    Eğer Almanya’da bir “yabancı düşmanlığı” hortlatılıyor ve Nazi artıkları hareketleniyorsa bu tespit edilmelidir.
    İşte bu nedenle bir kampanya başlatıyoruz:
    İşte Alman İçişleri Bakanlığı’nın internet adresi.
    Oraya yan taraftaki bu metinleri gönderin.
    Bu metinleri yalnızca Türkçe değil, Almanca ve İngilizce yazıyoruz.
    Çünkü bu sorun yalnızca Türklerin sorunu değildir. Bu sorun bütün insanlığın sorunudur.

Hürriyet gazetesi güzel bir sistem kurarak üç dilde mail gönderebilecek şekilde dilekçeler hazırlamış. Hatırlayın burada bir İngiliz kızı taciz ettiği için Alman bir genç göz altına alınmıştı. Almanya ayağa kalkmıştı çocuk göz altında barbar Türkler bıraksın diye. Almanya'da polise sığınan Türk gencinin göz altındayken başı parçalanıyor, komaya giriyor ama Alman polisi açıklayamıyor.

Bakın

2. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Almanya'dan HESAP SORALIM
    Bende Almanyada yasayan biri olarak bilge ablama katiliyorum, aslinda cok sey yazabilirim ama yazmiyacagim...

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Bilgiler ve haber için teşekkürler Raila, ellerine sağlık canım.

4. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

biz olsaydık şimdi bizi kamu oyu önünde küçük düşürmüş ve avrupanın karşısında rencide ederlerdi allah belalerını versin inşallah cezalarını rabbim verir ve devlette susumamalı bence bilgem ve railaya teşekkür ederim

5. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    söylenecek çok şey var ama burda söylemek istemiyorum sadece diyeceğim türklerin akıttıkları kanın bir damlasına kurban olsunlar yüreğine sağlık bilgecim ve railacım.

Almanya'dan HESAP SORALIM konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hesap

hesap

Rüyada hesap çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Olumludur.Rüyasinda hesap yaptigini görmek mal ile tabir edilir. Kendisinin bir isten dolayi hesabinin yapildigini gören, eziyete ve mihnete düser. Biriyle hesaplastigini gören, onu bir zahmete sokar. Bir baska rivayete görede: Rüyada ölü için görülen hesap, o ölünün azapta oldugu sekilde yorumlanir. Kendi nefsiyle hesaplastigini gören kimse...
  2. Küçük Kadınlar-Hande Soral

Küçük Kadınlar-Hande Soral

hande soral kaç kilo hande soral boyu boy kilo boyu ve kilosu soralın ve kilosu Hande soral Doğum Yeri : Bursa Doğum Tarihi : 02 Şubat 1987 Eğitimi : Lisans...
  3. Almanya'da katliam gibi kaza

Almanya'da katliam gibi kaza

Almanya'nın Hannover kentinde korkunç bir kaza yaşandı. Bir tur otobüsü otoyolda cayır cayır yandı. Almanya'nın kuzeyinde otoyolda bir tur otobüsün alev alması sonucu, ilk belirlemelere göre 20 kişi öldü. Aşağı Saksonya İçişleri Bakanlığı sözcüsü ve polis, Hannover yakınında meydana gelen olayda yolculardan 10 kadarının otobüsten inmeyi başardığını, 20'sinin ise öldüğünü açıkladı....
  4. Almanya'daki adalet...

Almanya'daki adalet...

Merhaba kızlar haberi okuyunca şok oldum, sizlerle paylaşmak istedim: Almanyada Bir kadın 2 çocuğunu bakamayacağını söyleyerek çocuklarını çocuk esirgemeye vermiş. Aradan biraz zaman geçince hamile kalmış. Doktora kontrole gittiği an kayıtları inceleyen polisler kadının ana rahmindeki bebeğine el koymuşlar ve kadın hastanede doğum yapar yapmaz hükümet bebeği almış. Madem diğer çocuklarına...
  5. Hande Soral hakkında bilgiler

Hande Soral hakkında bilgiler

hande soral resimleri hande soral fotoları komedi dükkanı hande soral'ın hayatı, kimdir, biografisi, kısaca bilgiler, resimleri Doğduğu Şehir: Bursa / İnegöl Doğum Tarihi: 02.02.1987 Nasıl Keşfedildi: 'Komedi Dükkanı' programına seyirci olarak gittim. Seyircilerden birini sahneye istediler. Ben de hazır gitmiştim, çantam elimde bekliyordum. Birini istediklerinde çıktım sahneye. İzleyenler...

Sayfayı Paylaş