gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Alpay İzer kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

alpay izer kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler ve merak edilen herşey burada arkadaşlar.

Tiyatro ve sinema oyuncusu olamasının yanı sıra birde senaryo yazarlığı yapan başarılı isim Alpay İzer hakkında bilgiler bu yazımızda.

Alpay İzer (d. 1944, Ankara - ö. 1990), Sineam ve tiyatro sanatçısı, oyuncu, yazar.
    İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu (1971) olan sanatçı, Dostlar Tiyatrosu gibi topluluklarda rol aldı. Oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. Sinema ve televizyon filmleri için senaryolar kısa güldürüler yazdı.

Film senaryoları

Kolombo Şakir - 1976
    Mahallede Şenlik Var - 1976
    Canavar Cafer - 1975
    Parayla Değil Sırayla - 1975

Filmografisi

O Şimdi Mahkum - 2005
    Yasemin - 1987
    Perihan Abla - 1986
    Zübük - 1980
    Aşk Şarabı - 1979
    Öttür Kuşu - 1979
    Bekçiler Kralı - 1979
    Umudumuz Şaban - 1979
    Bitmeyen Şarkı - 1976
    Arzu - 1976
    Canavar Cafer - 1975
    Yok Devenin Başı - 1975
    Plaj Horozu - 1975
    Çin İşi Japon İşi - 1975
    Randevu - 1975
    Diyet - 1975

Alpay İzer kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alpay Atalan

Alpay Atalan

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Alpay - Vefasız

Alpay - Vefasız

Ne dedim ki bırakıp gittin beni tek başıma Ne dedim darıldın bana neden, neden, neden gittin Ne dedim ki gittin inanamıyorum hala gittin yıkıldı Bu dünya yokluğun gerçek değil sanki bir rüya Ne dedim ki bırakıp gittin beni yalnız Yapayalnız vefasız, vefasız Ne yazık ki sensiz yağıyor bu yıl yine kar sensiz gelecek ilkbahar ağaçlar yollar ve ben kimsesiz ne yazık ki gittin dağıldı bu...
  3. Alpay - saklıdır

Alpay - saklıdır

saklıdır gözlerin heryerde... Ağacın yeşilinde denizin mavisinde O kadar yakınımda bir yerde... Ararım seni heryerde... Bir şehrin ötesinde yada başka bir şehirde O kadar uzağımda bir yerde... Seni bir gün önce bulmuşken Bir gün sonra kaybettim Belkide hiç tanımadan seni ne kadar çok sevdim Şimdi sana bir şarkı yazmanın sırası çoktan geçtı Yaşadığımız en güzel şey bir gün önce bitti.
  4. Alpay - Sen Sevme Beni

Alpay - Sen Sevme Beni

Şen sevme beni sen sevme beni aşkında yalan senin gibi Ellerin ellerimde severdin ayrılamam hiç ben senden derdin Her akşam yorgun güneş batarken yaşlı gözlerle terk ederdin Gecelerimde sen ve mehtap vardı şimdi artık hepsi yandı Ne mehtap kaldı yazık ne sen nerden sevdim seni bilmem neden Sen sevme beni sen sevme beni aşkında yalan senin gibi Git artık git istemem arama herkesin aşkı...
  5. Alpay - Gözlerin

Alpay - Gözlerin

itarımın tellerine kaygısızca vururdum uçuşan her şarkıda başka bir aşk bulurdum avareydi hayatım seni görmeden önce bir değil bin sevginin yeri vardı kalbimde avare gönlüm takıldı kaldı senin yemyeşil gözlerine... gözlerin ah o gözlerin yeşil gözlerin çok yaman yesi bir alev birden büyüdü yangın gibi ruhumu sardı aydınlandı dünyam seni görünce tüm sevgiler mazide kaldı avare...

Sayfayı Paylaş