gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

ALS Hastalığına Dikkat Çekmek İçin Ünlülerden "Buzlu Su Düellosu"!

Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

buzlu su düellosu, als hastalığı, ünlülerden buzlu su videoları
    Sevgili melekler, dünya ALS hastalığı için yepyeni bir akımla çalkalanıyor. Ünlülerin bu hastalığa dikkat çekmek amacıyla başlattıkları akım "buzlu su düellosu". Hollywood ünlülerinin başlattığı bu akıma ülkemizdeki ünlüler de katıldı. Arda Turan'ın başlattığı düelloya peşinden katılan isim ise yine Turan gibi futbolcu olan Burak Yılmaz oldu.

als-için-buzlu-su.jpg

ABD’de ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) olarak bilinen ve ileri seviyedi bir sinir sistemini zedeleyerek kasları eriten hastalığa karşı başlayan ilginç kampanya hız kesmeden yayılıyor. Amerikan ALS Derneği’nin son açıklamasına göre yeni kampanyanın ardından bağış oranları 8 kat birden attı ve son üç hafta içerisinde 15 milyon dolara ulaştı. Bunun yanında 307 bin de yeni donör bulundu. Kampanyaya öncülük eden isimler arasında Cristiano Ronaldo ve Kanadalı popçu Justin Bieber ve Jennifer Lopez gibi isimlere her geçen gün yenileri ekleniyor. Son olarak model Cara Delevingne, Britney Spears’ın da katıldığı akım Arda Turan ile Türkiye’ye de sıçradı.

Düellonun kuralları!

Düello arkadaş grubundan birinin başından aşağıya buz dolu su kovası boşaltıp bir başka arkadaşına meydan okumasıyla başlıyor. Meydan okunan kişi 24 saat içinde aynısını yapıp görüntüsünü paylaşmak ve kampanya için 10 dolar bağışlamak zorunda. Başından aşağı buz dökmek istemeyen kişi ise kampanya için 100 dolar bağışlayıp kurtuluyor.

Türkiye’ye de Arda’yla geldi

Akımı Türkiye’ye ilk olarak “ALS?hastalığına karşı duyarlı olalım! Dikkat çekerek duyurmak da bir yardımdır..” yazan Arda Turan getirdi. Arda’nın düellosunu kabul eden Burak Yılmaz da dün başından bir kova buzlu su döktürttü ve takım arkadaşı Emre Çolak’a meydan okudu. Düelloyu kabul eden Çolak, birkaç saat sonra buzlu suyu yedi ve yaymaya devam etti.

ALS HASTALIĞI NEDİR, BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

ALS Hastalığına Dikkat Çekmek İçin Ünlülerden "Buzlu Su Düellosu"! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Göz İçine Kalem Çekmek

Göz İçine Kalem Çekmek

Gözünüzün içine kalem çekerken nasıl hissedersiniz? Dergilerde her zaman bunu görüyorum ve azı arkadaşlarımın da bunu yaptığının farkına vardım, fakat göz içine kalem çekmek güvenli mi? Tehlikeli gibi görünüyor, değil mi? Söylemeye gerek yok, hem üst hem de alt göz içine kalem çektim ve olumsuz sonuçlar elde ettim ve bu tekrar etti. Bir profesyonelim. çok dikkatliyim ve çok temizim. Brooklyn,...
  2. ALS HASTALIĞI mutlaka okuyun !

ALS HASTALIĞI mutlaka okuyun !

als hastalığı als hastalığı 2011 hastalığında son gelişmeler ben 2 sene önce bu hastalık yüzünden çok sevdiğimm amcamı kaybettim. öz amcam değildi ama biz onu çok seviyorduk. bu hastalık sürecince her dakikasında yanında oldukk son nefesinde bile yanı başındaydım. bu hastalık çok illet bi hastalık henüz bi tedavisi yok. bu hastalıkla boğuşan ünlü hastalarda var. herkesin bu hastalıkla ilgili...
  3. Mükemmel Eyeliner Çekmek İçin İpuçları

Mükemmel Eyeliner Çekmek İçin İpuçları

Bu sayfa; Mükemmel Eyeliner Çekmek İçin İpuçları konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kadınların en sevdiği ancak uygulamakta zorlandıkları makyaj ürünlerinden birisi hiç şüphesiz eyelinerlar. Kalem ve fırça şeklinde olan eyelinerlar aslında en iyi fırçayla sonuç verir. Ancak kullanım kolaylığı açısından kalem eyelinerlarda piyasaya çıkmıştır. İster fırçasını kullanın...
  4. ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

als belirtileri, als hastalığı, als nasıl anlaşılır Sevgili melekler, "buzlu su düellosu"yla Hollywood ünlülerinin dikkat çekmeye çalıştıkları ALS hastalığı belirtileri hakkında sizleri bilgilendirmek üzere aşağıdaki makaleyi sizlerle paylaşıyoruz... ALS’ye dair ilk belirtiler genellikle farkedilmez ya da gözden kaçar. İlk belirtiler, kaslarda seğirme, titreme, kas zayıflığı...
  5. Kıvanç Tatlıtuğ "Buzlu Su Düellosu"nda Kime Meydan Okudu?

Kıvanç Tatlıtuğ "Buzlu Su Düellosu"nda Kime Meydan Okudu?

kıvanç tatlıtuğ haberleri, farah zeynep abdullah, buzlu su düellosu Sevgili melekler, Hollywood'dan başlayıp tüm dünyaya yayılan ve ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen buzlu su düellosuna ülklemizden de katılımlar sürüyor. En son Hülya Avşar'ın Çağatay Ulusoy'a meydan okumasının ardından şimdi de Kıvanç Tatlıtuğ Kurt Seyit &Şura dizisindeki rol arkadaşı Farah Zeynep...

Sayfayı Paylaş