Alternatif Tedavide Melisa Çayının Faydaları

T

TİTAN

Forum Okuru
Alternatif Tedavide Melisa Çayının Faydaları
melisa çayı
melisa çayının faydaları
melisa çayı neye iyi gelir

Alternatif tıp her geçen gün ülkemizde daha da çok benimsenmeye ve kabul edilmeye başlanıyor melekler. :) E, doğal olanı da bu, sonuçta tüm ilaçlar doğadan gelen maddelerle yapılmıyor mu? Ancak şu da bir gerçek ki, faydalı diye her bitkiyi fazla tüketmeknin de çok büyük zararları olabiliyor. Bu sebeple doktorunuza danışmadan kulaktan dolma bilgilerle bu takviyeleri almayın diyoruz ve bu makalemizin konusu olan melisa çayının faydaları neymiş Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu'ndan öğreniyoruz.. :)

melisa-223.jpg

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu rahatlamak ve gerginlikten kurtulmak için melisa çayı tavsiye ediyor. Ayrıca göz tansiyonu için domates kürüne ek olarak melisa kürü öneriyor. Melisa Çayının kalp spazmına karşı önleyici, östrojen hormonu yükseltici, idrar yolları enfeksiyonu şikayeti olanlar için önleyici, yaraların hızlı kapanmasını sağlayıcı özelliklerinden bahsediyor.

Rahatlatıcı bitki çayı arayanlar, Melisa çayınıda bulunan pek çok rahatlatıcı-gevşetici etkin maddeler olduğunu bilmelidirler. Yudum yudum melisa çayı içtiğinizde, içtiğiniz an rahatlamaya başlarsınız. Melisa çayını içtikten beş-on dakika sonra gerginliğiniz uçup gidecektir.

Kronik idrar yolları enfeksiyonu sorunu olanlar için İbrahim Saraçoğlu melisa çayının mükemmel bir önleyici olduğunu söylüyor.

Ağnızınızdan çoğunlukla “kalbim sıkışıyor” ya da “sol yanımda tam kalbimin olduğu yerde ve dışa doğru adeta kasılma veya gerilme hissediyorum” diye kendisin ifade edenlere, İbrahim Saraçoğlu melissa çayı içmelerini tavsiye ediyor. Ciddi bir rahatsızlık olduğu için hekime gitmenizi tavsiye ediyor. Ciddi şikayetiniz yok ise hazırlayacağınız bir melisa çayı kalp üzerindeki gerilmiş kasları kısa sürede gevşetecektir

Kalp spazmı geçirme riskiniz varsa, İbrahim Saraçoğlu bir ay boyunca günde iki kez melissa çayı içmelerini tavsiye ediyor.

Yaraların hızlı bir şekilde kapanması için melisa çayının ciddi bir faydası vardır.

İbraihm saraçoğlu 35 yaşın altındakilere, göz tansiyonu şikayeti için sadece melisa kürü tavsiye ediyor. Yoksa domates kürüyle beraber kullanmanızda fayda vardır.

Geri