gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

'Altın Ayı' Peru'ya gitti

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] 59. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde 'Altın Ayı' ödülünü 'La Teta Asustada' adlı Peru filmi kazandı.

'Altın Ayı' ödülünü kazanan Peru filminin başrol oyuncusu Magaly Solier (solda) ve yönetmeni Claudia Llosa.

Berlin Film Festivali'nin (Berlinale) büyük ödülleri olan "Altın Ayı" ve "Gümüş Ayı", sahiplerini buldu.

En İyi Film dalında "Altın Ayı" ödülünü, 32 yaşındaki Perulu kadın yönetmen Claudia Llosa'nın "La Teta Asustada" (Acının Sütü) filmi kazandı. Filmde, Peru'da daha önceleri yaşanan terör olaylarının acılarını unutamayan bir genç kadının öyküsü anlatılıyor.

En İyi Film dalında "Gümüş Ayı'' ödülünü ise Arjantinli yönetmen Adrian Biniez'in "Gigante" adlı filmiyle Alman yönetmen Maren Ade'nin "Alle Anderen" adlı filmi paylaştı.

Festivalde "En İyi Yönetmen" ödülünü İranlı Asghar Farhadi, "Darbareye Elly" adlı filmiyle kazandı.

En İyi Oyuncu ödülü, ''London River'' adlı filmindeki performansıyla Malili oyuncu Sotigui Kouyate'ye verildi.

Avusturyalı oyuncu Birgit Minichmayr da en iyi kadın oyuncu dalında "Gümüş Ayı" aldı. Minichmayr'a bu ödül, Alman yönetmen Maren Ade'nin ''Alle Anderen'' (Diğerleri) filmindeki başarılı rolü için verildi.

En iyi senaryo dalında ''Gümüş Ayı'' ödülüne de yönetmenliğini Oren Moverman'ın yaptığı Amerikan ''The Messenger'' adlı savaş filmi layık görüldü. Ödülü, filmin başrol oyuncusu Bob Foster aldı.

Olağanüstü sanatsal performans dalında da ''Gümüş Ayı'' ödülüne, İngiliz yönetmen Peter Strickland'ın ''Katalin Varga'' adlı filmindeki ses dizaynı için Gabor Erdelyi ve Tamas Szekely layık görüldü.

'Altın Ayı' Peru'ya gitti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu Şarkı .....'a gitsin....

Bu Şarkı .....'a gitsin....

Hadi bayanlar, istediğiniz şarkıyı istediğiniz kişiye gönderin bakalım neler çıkacak... Başlıyorum ben... Evanescence - My Immortal şimdi eşime gitsin...
  2. Emre Aydın - Koyver Gitsin

Emre Aydın - Koyver Gitsin

Burdan öteye de yol yok Burdan öte bir köy yok Yanındaysa gözyaşın bundan iyi vakit yok Koyver gitsin... Gözlerin bile donmuş O kadar soğuksun ki Elindeyse bir şişe içinde ben olsaydım Beni yudumlar mıydın? İçinde yıkık bir şehir Benimle gelir miydin? Çözülseydi gözlerin Yüzüme bakar mıydın? Beni yudumlar mıydın? Burdan öteye yol yok Burdan öte bir köy yok Yanındaysa gözyaşın bundan iyi...
  3. Emre Aydın - Git

Emre Aydın - Git

Git gideceksen bekleme, farklı değilsin sende Gideceksen bekleme.. Adam olmaz , dedin senden Adam nedir , dedim içimden Farketmezdi , değişseydim Güvenseydim yada salıverseydim.. Git gideceksen bekleme, Farklı değilsin sende gideceksen bekleme.. Git gideceksen bekleme Başka birşey söleme Gideceksen bekleme.. Artık olmaz dedin senle Çok eskitti beni bu hikaye Tamam dedim, Tamam kabul Laf...
  4. Baksana Almış Başını Sana Gitmiş

Baksana Almış Başını Sana Gitmiş

geride kalan tek şey yüreğim sahip bile çıkamıyorum artık ona baksana almış başını gitmiş sana Önünde hasretimi çekeceğin,geceleri eskitip,gündüzleri bekleyeceğin günler var sevgilim.Yaşadığım daha doğrusu yaşayıpta anlayamadığım şeyleri sen göreceksin şimdi... Yorulduğum ama neden yorulduğumu çözemediğim nice günler geçirdim sen varken,ama yokken!Benim anlayamadığım o kadar çok şey oldu...
  5. 'Altın Ayı' ödülü Bal'ın

'Altın Ayı' ödülü Bal'ın

'Yumurta, 'Süt' ve 'Bal' üçlemesinin yönetmeni Semih Kaplanoğlu, Berlin Film Festivali'nde 'Bal' filmi ile 'Altın Ayı' ödülünü aldı. 60. Uluslararası Berlin Film Festivali'nin 'Altın Ayı' ödülünü 'Bal' filmi ile Yönetmen Semih Kaplanoğlu kazandı. Festivalde Babak Najafi, 'Sebbe' filmi ile 'en iyi ilk filmi' ödülüne layık görüldü. Festivalin 'Alfred-Bauer Ödülü' ise, Rumen yapımcı Florin...

Sayfayı Paylaş