gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Altın Çiçeğin Latince Adı Nedir ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Altın Çilek Latince, Altın Çileğin Latince Adı

Altın çileğin Latince adı ve meyvenin özellikleri ile ilgili bilgiler şöyle melekler :)

Alltın Çilek (Physalis Peruviana)

Altın çilek, latince ismi Physalis peruviana olan bitkinin meyvesidir. Bilye büyüklüğünde ve turuncu renklidir. Küçük küçük bol miktarda çekirdeğe ve hoş bir kokuya sahiptir. Ülkemizde yer kirazı, inka eriği gibi çeşitli isimlerle de bilinmektedir. Mayhoş bir tada sahip olan altın çilek, güneşte olgunlaştıkça tatlanır.
    Karbonhidrat ve enerjisi düşük, lif içeriği ise yüksektir. Yapısında alkoloidler, polifenoller, C ve B vitaminleri(tiamin, riboflavin ve niasin), karoten, potasyum ve kalsiyum bulunur.

Altın Çiçeğin Latince Adı Nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. latince sözler

latince sözler

latince sözler ve anlamları dövme yazıları ve anlamları latince sözler güzel kelimeler ad astra per aspera - zorluklarla yıldızlara kadar Alea iacta est. - Ok yaydan çıktı. (Sezar) Amantes sunt amentes. - Aşıklar çılgındır. Amor omnia vincit. - Aşk her güçlüğü yener. Ars artis gratia - Sanat sanat içindir. Ars longa, vita brevis. - Sanat uzun, hayat kısa. auri sacra fames - altına duyulan...
  2. Adı: Gaillardia - Gayret Çiçeği

Adı: Gaillardia - Gayret Çiçeği

Familya: Compositae Otsu bitkilerdir. Sarı, kırmızı, kahverengimsi sarı ve karışık renklerde açarlar. Gaiilardia'ların Amerika kıtasında doğal olarak yetişen 12 türü bulunmaktadır. Yeşil alanlarda genellikle, kültür formları kullanılmaktadır. Gaillardia'lar geçirgen, oldukça kumlu topraklarda daha iyi yetişir. Bir yere dikilip köklenmelerinden sonra güneşli, hiç olmazsa yarı gölge...
  3. latince nickler

latince nickler

yabancı oyun nickleri oyunlarda kullanılan nickler oyunda kullanılacak nickler oyunda kullanılan oyun nickleri yabancı A bene placito Memnun edilmiş birinden A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın her tarafında hazırlıklı ol Ab ovo usque ad mala Yumurtadan elmalara (Baştan sona anlamında: Romalıların geleneksel yemek sırasından...
  4. Şarkı adlarını alt alta koyduk  noldu

Şarkı adlarını alt alta koyduk noldu

Şarkı isimlerini alt alta okuyun... yıldız tilbe - seni o sanmıstım hande yener - üzgünüm o kadın ben degilim çelik - afedersin izel - eyvallah ***** berksan - öpüşelim mi petek dinçöz - git işine kenan doğulu - bir kereden hiçbirşey olmaz gülben ergen - kandıramazsın beni ***** çelik - benimle evlenir misin kayahan - neden olmasın gülben ergen - teşekkür ederim tan - rica ederim *****...
  5. Bu Çiçeğin Adı Ne Olsun?

Bu Çiçeğin Adı Ne Olsun?

canan çiçeği bakımı canan çiçeği Bu Çiçeğin Adı Ne Olsun? Bu çiçeğin adına hemen gitme daha çok vaktimiz var koydum... Ve bu çiçeği kocaman bir şehirmiş gibi incelemenizi istiyorum... Bakın desenlerine, saflığına, ve anlayın bizi nasıl bir yaratıcı yarattı... Ve yaratanın müthiş işçiliğini görün. Kavrayın... Ve bilin ki Allah her zaman kahır vermez bize... Bazen bu çiçek kadar...

Sayfayı Paylaş