Altın çilek faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

altın çilek faydaları altin cilek faydalari altın çileğin faydaları altınçilek çilek yararları Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ında tükettiği altın çilek son günlerde oldukça popüler bir hal aldı.Çünkü Başbakan Erdoğan eşinin tavsiyesiyle kuruyemişçiden kilosu 50 Lira olan altın çilekten dükkan sahiplerinin ellerinde olmamasından dolayı yarım kilo alarak 25 Lira ödeyerek dükkandan ayrılmış.Bunun üzerine bende altınçilek nedir diye merak edenler için ufak bir araştırma yaparak sizlere altınçilek hakkında bazı bilgiler edindim şimdi sizlere bunları aktarıyorum.Bakalım Başbakanımızın tercih ettiği altınçilek özellikleri ve faydaları nelermiş:)
    Özellikle Güney Amerika'dan ithalatı yapılan 'Altın Çilek" kurutulması çok zor bir ürün olması özelliği ile ön plana çıkıyor. Yeşil olarak Türkiye'nin her yöresinde yetiştirilebilen 'Altın çilek' ve halk arasında "Yer kirazı" olarak da biliniyor.

Altın Çilek'in faydalar ise şunlar olduğu öne sürülüyor:

- Dünyanın en zengin lif oranına sahip meyvesidir.

- Kilo vermeye yardımcı ve son derece faydalı bir meyvedir.
    - Diyabet ( şeker) hastalarına faydalı olduğu gözlemlenmiştir.

- Antioksidan oranı yüksektir.

- Kalp,verem ve idrar yolu hastalıklarının tedavisine yardımcı olur.

- C,B1,B2,B3 ve keroten gibi vitamin ve mineraller bakımından çok zengin bir meyvedir.

- Potasyum değeri çok yüksek bir meyvedir.

- Kalsiyum değeri aşırı zengin olduğundan okul öncesi çocukların gelişiminde çok etkilidir.

- Metabolizmanın hızlı çalışmasına katkıları olduğu bilinmektedir.

- Kan dolaşımını düzenlemede pozitif etkileri vardır.

- İdrar söktürmeye faydaları vardır.

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye

Başıma iş açtın altın çilek seni nasıl seveyim :uhu: :cry:

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

altın çileğin faydaları.
    altın çileği hapını içerken Jimlastik yapmamız gerekiyormu?

4. sevilaysevill

sevilaysevill Yeni Üye

altın çileğin faydaları bunlarla sınırlı değil daha birçok faydaları var www.altincilekhakkinda.com tüm bilgileri bulabilirsiniz..

5. 000_jasmin_000

000_jasmin_000 Yeni Üye

tadı baya güzel gecen gün yedim 2-3 tane baya sevdim

6. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye

annem hapını kullanmaya basladı etki ederse sizlerle paylasacağım

Altın çilek faydaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. altin cilek

Altın Çilek Bitkisi, faydaları saymakla bitmeyen yüksek lif oranına sahip oldukça yararlı bir meyve türüdür. Altın Çilek ile Papaya meyvesi karışımıyla, sadece Altın Çilek ve Papaya bitki özlerini barındıran Altın Çilek Hapı meydana getirilmiştir. Zayıflamaya yardımcı olan Altın Çilek, en yavaş metabolizmalarda bile etkisini hızla göstererek; vücut bünyesinde yer edinmiş yağların yakmaya ve...
  2. Altın çilek yorumlar

altın çilek yorumları altın çilek yorumlar yorumları forum yorum doktor altın çilek yorumları nasıl kullanılır, faydaları, hapı, nasıl kullanılır, yorumları, zayıflama hapı, zayıflama hapı kullananlar Merhaba Melek'ler... Kız kardeşim doğumdan sonra biraz kilo aldı, balık etli oldu. O kiloları vermek istiyor ama inatçı çıktı kiloları. Dün beni aradı "altın çilek kullanmak istiyorum,...
  3. Altın Çilek Nedir, Altın Çileğin Faydaları nelerdir Ve Ürünü İnternetten Sipariş Etme

altın çileğin faydaları altın çileğin faydaları nelerdir Altın çileğin faydaları Altın Çilek zayıflatır mı Başbakanın kullandığı altın çilek Altın Çilek Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın yaşam sırrı olarak adından bahsettirmeye başladı. Şeker hastalığı olan başbakan altın çilek sayesinde sağlığınıdan hiç şikayetçi değilmiş. Altın çilek, kilo vermeden, kan dolaşımına kadar bir çok hastalığa...
  4. altın çilek kullanan varmı

kızlar zayıflamak istiyorum altın çilek kullann varmı aranızda bana acil yardım
  5. Kurutulmuş altın çilek kullanımı

kurutulmuş altın çilek, meyvesi, nasıl kullanılır, faydası, nerde bulunur, fiyatı hakkında bilgiler burda melekler altın çilek buaralar çok moda oldu melekler bir çok faydası olduğu söyleniyor taze olarak ta tüüketileilir kuru haliylede peki kurutulmuş altın çilek nasıl kullanılmalıdır işte cevabı ALTIN ÇİLEK KURUSU KULLANIMI •Şeker hastaları günde sadece 1 kere 6-8 adet yemelidir....
  6. Kurutulmuş Altın Çilek ve Faydaları

Kurutulmuş Altın Çilek Faydaları nelerdir Kurutulmuş Altın Çileğin faydaları Kurutulmuş Altın Çileğin Yararları Son zamanlarda özellikle Başbakanımızın tükettiği haberinden sonra halk arasında hayli popüler olan altın çileğin kurutulmuşu ve faydaları hakkında sizleri bilgilendiriyoruz melekler :) ALTIN ÇİLEK pürüzsüz, kolay şekil alan, parlak ve turuncu-sarı bir dış yüzeye sahiptir. Özü...
  7. Altın Çilek Ne Kadar Tüketilmeli ?

günde kaç tane altın çilek yenir Altın Çilek ne kadar tüketilmeli Altın Çilek Meyvesi Günde Kaç Adet Yenmelidir Zayıflatıcı özelliğiyle son yıllarda hayli popüler olan altın çilek meyvesinin günlük tüketim miktarları ile ilgili sizlere bilgiler vermek istiyoruz melekler :) Vermek istediğiniz kilo miktarı 15 kg ve üzerinde ise kullanım şekli sabah 2 - Akşam 1 adet olmak üzere günde 3...
  8. Altın Çilek Meyvesinin Faydaları Nelerdir ?

Altın çileğin faydaları Altın çilek meyvesinin yararları Altın çilek kurutularak yada tazeyken yenebilen bir meyvedir melekler :). Başbakan Tayyip Erdoğan'ın elinde görüldükten sonra Türkiyede birden fırtına gibi esen altın çileğin faydalarını makalemizden öğrenebilirsiniz :tik: Altın Çileğin Fayları 1- Diyabet ve şeker hastalarına faydalıdır. 2- Bol miktarda C vitamini vardır. 3- Kilo...
  9. Altın Çilek Aktarlarda Satılır mı ?

Altın Çilek nerede satılır Aktarlar altın çilek satar mı Sayın Başbakanımız sayesinbde tanıdığımız ve kullanmaya başladığımız altın çilek aktarlarda satılır mı sorusunun cevabını ve fiyat bilgisini bu konuda bulabilirsiniz melekler :) Altın çilek meyvesini ve kurusunu aktarlarda bulmanız mümkündür. Kapsülleri ise eczanelerde bulabilirsiniz. Aktarlarda satılan altın çilek meyvesinin kilosu...
  10. Altın çilek nasıl yenir

Altın çilek meyvesi aldım hani şu zayıflatıyor denilenden kızlar, onu yiyecemde bir yiyiş şekli var mı normal meyve gibi mi yiyoruz ?

Sayfayı Paylaş