gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

Altın düğme kurabiyesi...

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 5 su bardağı süt 50 gr. tereyağı
    2 çorba kaşığı bal
    6 yumurtanın sarısı
    1 adet yumurta
    250gr. un
    500 gr. pudra şekeri Krema

Yemeğin Tarifi
    Sütü kaynatın, tereyağını ve balı ilave edin.
    Unu, yumurta sarısını ve bir bütün yumurtayı karıştırın. Pudra şekerini ilave edip yoğurun.
    Hamura sıcak ballı sütü ilave edin. Hafifçe karıştırdıktan sonra, bir saat dinlendirin.
    Hamuru yağlanmış küçük kalıplara yerleştirin. 220 derece ısıtılmış fırında 1 saat pişirin.
    Ballı kurabiyeler soğuduktan sonra yanında krema ile servis yapın.

Altın düğme kurabiyesi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne kurabiyesi

Anne kurabiyesi

anne kurabiyesi anne kurabiye kurabiyesi tarifi tarifleri kurabiyeleri Malzemeler: 7 kahve fincanı un 2çay bardağı şeker 1çaybardağı yoğurt 1çaybardağı çiçek yağı 1çaykaşığı karbonat 1çay kaşığı tarçın 1limon kabuğu rendesi Bir yumurta (Sarısı üstüne akı içine kullanılacak) Üstü için; Yumurta sarısı, Ceviz Yapılışı: Un,şeker,yoğurt,çiçek yağı,karbonat,tarçın,limon kabuğu karıştırılır...
  2. Altın Düğme Kurabiyesi (4 Kişilik)

Altın Düğme Kurabiyesi (4 Kişilik)

Altın Düğme Kurabiyesi (4 Kişilik) Malzemeler 5 su bardağı süt 50 gr. tereyağı 2 çorba kaşığı bal 6 yumurtanın sarısı 1 adet yumurta 250gr. un 500 gr. pudra şekeri Krema Yemeğin Tarifi Sütü kaynatın, tereyağını ve balı ilave edin. Unu, yumurta sarısını ve bir bütün yumurtayı karıştırın. Pudra şekerini ilave edip yoğurun. Hamura sıcak ballı sütü ilave edin. Hafifçe karıştırdıktan sonra,...
  3. Düğme

Düğme

Gümüş ve altın düğme mal veya rızka, Düğme ve onun için kullanılan iplik kadın ve erkeğe, Düğme namus ve iffete, sağlam pazarlığa, Düğmeyi iliklemek dağınık işleri toparlamaya, bekar için evlenmeye, Düğme dikmek nikah memurunun önüne oturmaya ve nikah akkdine delalet eder.Rüyada düğme ya da düğmeler görmek, eğer rakipleriniz tarafından tehdit altındaysanız dostlarınızın yardım edeceğini haber...
  4. Altın düğme kurabiyesi

Altın düğme kurabiyesi

Misafirlerinizmi gelcek değişik bişeylermi yapmak istiyosunuz ozman bu tam sizlik görüntüsü ve tadıyla agızlardan müthiş bir tat bırakıyor :) ALTIN DÜĞME KURABİYESİ (4 KİŞİLİK) Malzemeler 5 su bardagı süt 50gr tereyağı 2 çorba kaşıgı bal 6 yumurtanın sarısı 1 adet bütün yumurta 250 gr un 500 gr pudra sekeri krema Yapılışı Sütü kaynatın tereyagı ve balı ilave edin unu yumurta...
  5. Browni Kurabiyesi

Browni Kurabiyesi

Kızlar buraya eklediğim tarifleri daha önce yapmadım ama not ediyorum mutlaka deneyeceğim :D Utanarak söylemeliyim ki yemek yapmayı bilmiyorum :( :) Ama bu kurabiyeler oldukça lezzetli görünüyor sanırım yapmalıyım :) Kullanılan Malzemeler: 1 adet yumurta 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı şeker125 gr. (yarım paket) margarin 4 yemek kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3 su...

Sayfayı Paylaş