gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Altın Otu Yaprağının Yararları Nelerdir ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Altınotu Yaprağı, Altınotu Yaprağının Faydaları, Altınotu Yaprağı Yararları nelerdir

Alternatif tıp tedavisinde kullanılan altın otu yaprağı bitkisinin faydaları hakkında tüm bilgiyi aşağıda ki makalede bulabilirsiniz melekler :)

İdrar söktürücü, safra ve pankreas salgısını ve mide suyunu arttırıcı ve idrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcıdır. Mesane, prostat ve idrar yolu iltihaplarına karşı faydalıdır. Romatizma ve eklem ağrısı şikayetlerini azaltır. Tokluk verir. Hazım zorluklarında ve basurda faydalıdır.

Altın Otu nasıl kullanılır; Çiçekli dalları toplanıp kurutulduktan sonra suyla kaynatılarak kullanılır. Altın otu çayı özellikle idrar söktürücü ve taş düşürücü olarak kullanılmaktadır.

Altın Otu Yaprağının Yararları Nelerdir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sinameki otu nedir neye yarar

Sinameki otu nedir neye yarar

sinameki sinameki otu otu saç sinameke fiyatı BELKİDE ADINI HİÇ DUYMADINIZ BELKİ BİLİYORSUNUZ BEN BİLİYORUM VE ÇAY OLARAKTA KULLANDIM FAKAT FAZLA KULLANMANIN ZARARLI OLABİLECEGİNİ DUYDUM VE BIRAKTIM DİKKATLİ VE DOZUNDA KULLANMAK GEREKİYORMUŞ YARDIMCI OLABİLCEK BİRKAÇ BİLGİ BULDM UMARIM FAYDALANIRSINIZ Sinameki nedir ve sinameki faydaları nelerdir? Sinameki otu güçlü müshil...
  2. Isırgan Otunun yararları nelerdir

Isırgan Otunun yararları nelerdir

Isırgan Otunun Faydaları ısırgan otunun faydaları ısırgan otu ve faydaları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden ısırgan otu bitkisi ve faydaları ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Bağışıklık sistemini güçlendirici ve kanı temizleyici özelliği vardır. Böbrek kumlarını dökmeye yardım eder. Balgam söktürücüdür. Boğaz ağrılarına iyi gelir. Kan yapıcıdır,...
  3. Hamam Otu Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Hamam Otu Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

hamam otu yağı, hamam otu yağı nedir, hamam otu yağı faydaları Sevgili melekler, hamam otunu bazılarınız mutlaka duymuştur. Eskiden hamamlarda kadınların tüy dökmek için kullandıkları bu ot günümüzde yağ haline getirilmiş ve çeşitli isimler altında satılmakta. Osmanlı döneminde özellikle cariyelerin kullandıkları söylenen hamam otunun yağ versiyonu Hürrem Hamam Otu Yağı hakkında bilmeniz...
  4. Zeytin yaprağının faydaları nelerdir?

Zeytin yaprağının faydaları nelerdir?

İçerisinde yüzden fazla madde bulunduran zeytin yaprağındaki en önemli ve en etkili madde oleuropeindir. Zeytin yaprağında bulunan oleuropein zeytin ağacını zararlara ve hastalıklara karşı koruyucu özellik göstererek asırlarca ayakta kalmasını sağlar. Oleuropein maddesi en çok zeytin yaprağından elde edilir. Zeytin yaprağı, oleuropein, hesperidin, apigenin, rutin, quercetin, luteolin,...
  5. Semiz otunun bilinmeyen faydaları

Semiz otunun bilinmeyen faydaları

Latince adı Portulaca oleracea olan bu şifalı bitki ülkemizdeki birçok yörede farklı isimler ile adlandırılır. Gaziantep yöresinde pirpirim adı ile anılırken, purslane, semizebe gibi farklı isimler ile de anılır. Ayrıca semiz otu olarak yazan kişiler de vardır. Kalorisi çok düşüktür. Omega 3 yağ asidi içerir. Yaprakları salatalarda kullanılır. Aynı zamanda ıspanak yada ebegümeci gibi...

Sayfayı Paylaş