gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Altın Takıları Temizlemenin Püf Noktası!

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

altın takılar nasıl temizlenir altın takı temizleme

Sevgili melekler, taktığınız ya da takmadığınız altınlarınız dura dura renklerini ve canlılıklarını kaybederler. Böyle durumlarda evde basitçe altınlarınıza eski parlaklık ve canlılıklarını kazandırabilir, temizleyebilirsiniz. Nasıl mı?

*Bir litre suya 15 gram rendelenmiş sabun ve 100 gram amonyak ilave edin. Temizlemek istediğiniz altın eşyalarınızı bu karışımın içinde ortalama yarım saat bırakın. Sonra soğuk suyla çalkalayın ve bir deri parçasıyla temizleyin.

*Otomatik çamaşır makinası deterjanı koyulmuş ılık suda bir süre bekletip bir sünger yardımıyla ovalayarak yıkayın. kirden eser kalmayacaktır.

karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Kirli degiller ki hic:D:D gözüm gibi bakiyorum onlara :çapkın:

3. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    benimki biraz zor temizleniyo iç temizliği var dış temizliği var hahaha altınlarımı bozdurup arabaya çevirdim o yüzden yani çok kullanışlı benim altınlar üstüne binip gidiyom :D:D çok iyi bakarım ben mavişime hahaha

Asena_Sule bunu beğendi.
  4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    :hhh::hhh:

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113
    Altını kim kaybetmiş biz bulalım aaa titanım hahaha şaka bir yana ben şahsen 24 ayar altın takmayı sevmiyorum bir ara yeşil altına takmıştım kafayı şimdi onlarıda bir kenara koydum sadece evlilik yüzüğümü taşıyorum. Gerektiğin de imitasyon takıları tercih ediyorum açtığın bu konunla birlikte sitede ne kadar kirli çıkı var sayende öğrenmiş olduk hahaha takın takıştırın kızlar huh deyin parlasın altınlarınız:D:D

6. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    hahaha özgül seninki daha iyiymiş kısss takıp koluna gezceğine bin üstüne gezz ohh ne iyi :)

- - - Updated - - -

benim bi alyans bi küpe dışında hiç altınım yok :uhu: zaten pek sevmeme imitasyon ve oncuk incili şeyleri daha çok severim

Altın Takıları Temizlemenin Püf Noktası! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Photoshop'un 47 Püf Noktası

Photoshop'un 47 Püf Noktası

1-AUTO AYARLARININ ÖZELLEŞTİRİLMESİ Photoshop içerisinde Curve, Levels tablolarının auto değerlerini, siyah ve beyaz renk piksellerini kendi default değerlerinde ayarlıyor. Photoshop 6’da Curves ya da Levels tablosunu açın; “alt” tuşuna bastığınızda Auto butonu Options butonuna dönüşecektir. Alt tuşu basılı durumda iken Options butonuna tıkladığınızda açılan pencereden değerleri...
  2. Makyaj temizlemenin püf noktaları

Makyaj temizlemenin püf noktaları

Sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız makyajınızı mutlaka temizleyin iyice temizlenmeyen bir makyaj cildin nefes almasını engeller ve cildi daha erken yıpratır eğer uzun yıllar cildinizle dost kalmak istiyorsanız cildinize iyi davranın:) Güzel bir cilt için makyaj ne kadar önemliyse makyajı temizlemek de bir o kadar önemlidir. Peki, makyajımızı temizlerken dikkat etmemiz gereken...
  3. teflon tava temizlemenin püf noktası...

teflon tava temizlemenin püf noktası...

Teflon tavanızda oluşan lekeleri temizlemek için neler yapmak, tavayı hangi işlemlerden geçirmek gerekir??? İşte teflon tava temizlemenin püf noktası... Teflon tavanızda oluşan lekeleri temizlemek için bir bardak suya iki çorba kaşığı karbonat ve yarım su bardağı sirke karıştırın. Bunu tavanızın içine dökün, 10 dakika kaynatın. Lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.
  4. Lekeleri temizlemenin Püf noktalari

Lekeleri temizlemenin Püf noktalari

temizlik, püf nokta, zeytinyag, leke, cikarmak, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz LEKELERİ TEMİZLEMENİN PÜF NOKTALARI Taze ceviz lekesini elden çıkarmak için, eller önce bir iki dakika kadar sirkeye batırılmış bir pamukla ovulur.Sonra da soğuk suyla ovulur ve yıkanır. Çay ve kahve lekelerini karbonatla silerek çıkartabilirsiniz. Bira lekesini çıkarmak için...
  5. Duvarları Temizlemenin Püf Noktaları

Duvarları Temizlemenin Püf Noktaları

Bu sayfa; Duvarları Temizlemenin Püf Noktaları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ev temizliği yaparken kadınların gözlerinde en çok büyüttükleri işlerin başında duvar temizliği gelir. Oysa bazı püf noktaları bildikten sonra duvar temizliği yapmak o kadar da zor değildir. Şimdi sizlere vereceğimiz tavsiyelerle duvarlarınızı en temiz şekilde kısa zamanda yapabileceksiniz......

Sayfayı Paylaş