Altın Yumurta

semah

Yeni Üye
Üye
Altın Yumurta
arkadaslar bılgınıze muhtacım lütfen bana fıkırlerınızı yazın cok deneyımlı bılgısıne guvenebılecegım arkadaslar var cok fazla lutfen yorumunuzu esırgemeyın

konuya şöyle baslayım ben 3 senelık evlıyım hıc korunmadıgımız halde bır kere bıle gebelık olusmadı
evlılıgımın 1.senesınden sonra doktora gıttım genel bır muayene ıcın ve doktorum olusmayan gebelık
ıcın tahlıller ıstedı kanda hormon temız cıktı sadece prolaktın yuksektı ılacla dusuruldu rahım fılmı cektırdım
temız cıktı hamdolsun esımde ufak bır varıkosel vardı 5 aylık bır ılac tedavısıyle oda normale döndu sonuclarda
gayet ıyı ıkımızınde bır sorunu yok ama neden olmuyor 3 sene oldu yasım 33 oldu gec evlendım neyse doktor 5 ay önce yumurta takıbı yaptı ovulasyon dönemımde sadece bır tane sagda yumurta vardı bana normal yeterlı dedı ve ıkı gun sonra catladı tabı yıne gebelık olmadı kısacası olmuyor işte benım sıze sormak ıstedıgım su

doktor dedıkı bazı kadınlarda hem sagda hem solda bırden fazla yanı bırınde 3 dıgerınde 2 yada daha fazla yumurta olusabılıyor yanı bende sadece bır tane zaten sadece bır kere takıp yaptırdım ne catlatma ne bır ıslem uygulamadı kendılıgınden catlamıs dedı bır dahada gıtmedım benım cocuk sahıbı olamamamdakı sebeblerden bırı bu olabılırmı yanı sumu oluyor dıger kadınlara göre benım sansım daha dusuk zaten esım cok sık işlerı netıcesınde sehır dısına gıder yumurtlama dönemlerı bıle zar zor bır hafta kalıyoruz o dönemlerde bıle tutmadı

baktım olmuyor bende tup bebek yada asılama arastırmaya basladım ama bu altın yumurta cıktı yıne karsıma benım gıbı olan bayanların sadece tek yumurta atanların tup bebek denemesınde bıle sansı düşüyormus dunya tepeme yıkıldı o tek yumurtada ne derece kalıtelı embrıyo olabılecekmı suan cok kötu durumdayım ne yapıcam nasıl bırden fazla yumurta sahıbı olabılırım yanı yumurtlama acısından sızler baktırdınızmı kac yumurta olusuyor acaba benım her aymı bır yumurta oluyor esımle bende kan uyusmazlıgıda var artık öksuresem ondanmı dıye dıye kafayı bozdum cok kötuyum bılgısı olan arkadaslarım varsa lutfen bana bılgı amaclı yazın azıcık kafamdakıler dagılsın

canım bence bu kadar strese gerek yok ben de senin gibi 3 yıldır bebeği olmayan bir bayanın her bayan bir ayda sağlıklı 1 yumurta geliştirir çok az bayanda birden fazla yumurta oluyor eğer çok yumurtam olsun diyorsan doğal yöntemlerden hayıt tohumunu yada incir kürünü tavsiye ederim yumurtlamayı destekliyor ayrıca tüp bebek ve aşılamadada az yumurtam olur diye korkma çünkü tedavide kadınlara klomen srophene gibi yumurtlamaya yardımcı haplar verilir bu ilaçlar etkin olmazsa gonal-f türevli iğneler verilir yani illaki senin yumurtaların çoğaltılır nerden biliyorsan dersen 2 defa aşılama yaptırdım ilaçlarla 4-5 yumurtam oluyordu şahsen fikrimi sorarsan bitkisellerle çok umutlanıp sonra olmayınca çöküyorsun ve biraz sabır gerekiyor beklemek zor malum bence doktora gitmeyi geciktirme çünkü yaş ilerledikçe biz kadınların şansı azalıyor ayrıca da umutsuluğada kapılma bilim adamları yapay sperm dahi yapıyorlarsa artık bebek işleri bilimin elinde oyuncak misali Rabbim ol desin yeterki üzülme ve sağlam bir doktor araştır öyle tek yumurtayada takılma hiç yumurtlayamayan kadınlar var onlar ne yapsın sana iyi şanslar bol bebekli aylar :D

canım bence bu kadar strese gerek yok ben de senin gibi 3 yıldır bebeği olmayan bir bayanın her bayan bir ayda sağlıklı 1 yumurta geliştirir çok az bayanda birden fazla yumurta oluyor eğer çok yumurtam olsun diyorsan doğal yöntemlerden hayıt tohumunu yada incir kürünü tavsiye ederim yumurtlamayı destekliyor ayrıca tüp bebek ve aşılamadada az yumurtam olur diye korkma çünkü tedavide kadınlara klomen srophene gibi yumurtlamaya yardımcı haplar verilir bu ilaçlar etkin olmazsa gonal-f türevli iğneler verilir yani illaki senin yumurtaların çoğaltılır nerden biliyorsan dersen 2 defa aşılama yaptırdım ilaçlarla 4-5 yumurtam oluyordu şahsen fikrimi sorarsan bitkisellerle çok umutlanıp sonra olmayınca çöküyorsun ve biraz sabır gerekiyor beklemek zor malum bence doktora gitmeyi geciktirme çünkü yaş ilerledikçe biz kadınların şansı azalıyor ayrıca da umutsuluğada kapılma bilim adamları yapay sperm dahi yapıyorlarsa artık bebek işleri bilimin elinde oyuncak misali Rabbim ol desin yeterki üzülme ve sağlam bir doktor araştır öyle tek yumurtayada takılma hiç yumurtlayamayan kadınlar var onlar ne yapsın sana iyi şanslar bol bebekli aylar :D

canım cok tsk ederım cavabın ıcın rahatladım gercekten allah hepımıze nasıp etsın ınsallah

Geri