alyans altın yüzük takmak erkeğe haram mıdır

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

1. ışılsu

ışılsu Yeni Üye

altın alyans erkeğe haram mı beyaz altın erkeğe haram mı altının zararları erkeklerin yüzük takması mıdır yüzük takmak mıdır altın kadınların süs eşyasıdır erkeklere haramdır. peygamber efendimiz bir erkeğin elinde altın yüzük görünce hemen çıkarır atarmış ve ona şöyle dermiş ;( sizlerden biri kor haline gelmiş eteşi eline takmış) demiş ve gitmiş. ordaki müslümanlardan biri yüzüğünü al yerden başka türlü faydalanırsın demişler gence . genç ise, allaha yemin ederim ki efendimizin attığını yerden almam demiş. bir hadisi şerifte buyuruyor ki; altın müşriklerin gümüş müslümanların süsüdür. gümüş yüzük erkeklere caizdir. altın ise haramdır.

2. çatlak

çatlak Yeni Üye

bence takılmamalı çokta kötü duruyo erkeklerde altın

3. LAMİYA

LAMİYA Aktif Üye

haram olduğu gibi erkeğin sağlığınada zararı olduğunu biliyorum hatta bi akrabamız daha bebek diye oğluna künye takmıştı hoca gördü ve oğluna zarar verir çıkar demişti

4. * MuCiZé *

* MuCiZé * Aktif Üye

ben yakıştırıyorum alyansı erkeklere,beyaz altın güzel oluyo bana kalırsa... duymuştum altının haram olduğunu ama alyans olarak düşünmemiştim ki o da altın :):)
    tşkler paylaşım için...

SweetCurse bunu beğendi.
  5. tuqqce

tuqqce Daimi Üye

6. ilkimefsa

ilkimefsa Yeni Üye

bende haram diye biliyorum

7. Münzevi

Münzevi Aktif Üye

Altının özelliklerinden biri, kişiye "dişilik" hissiyatı vermesidir. Bunu bir kristal-taş uzmanından duymuştum. Bu bilgiyi de ben şöyle yorumluyorum:
    Eğer, altın insana dişil duygular veriyorsa bunu ancak kadınlara vermesi normaldir. Erkeğin bu madeni kullanması bu açıdan iyi olmamalı. Zira dinimiz erkeğin erkek, kadının kadının olarak yaşamasına son derece önem verir. Hiç bir emir yoktur ki sadece tek bir hikmeti olsun...
    Paylaşım için teşekkürler...

8. @y_ışığı

@y_ışığı Yeni Üye

ben erkeklere altının hiçbir türünü yakıştıramıyorum nedense
    alyansta dahil

9. temmuz

temmuz Yeni Üye

katılıyorum eşimde bende sevmiyoruz allahtan eşimde takmıyor

10. $ul€

$ul€ Yeni Üye

altın erkeklere haramdır saatte olsa yüzükte olsa değişmez bu...

ayrıca gümüş çok daha güzel oluyor,daha çok yakıştırıyorum...

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mübarekler o haramdır bu helaldir diye fetva veriyorsunuz da delillerinizide koyun da daha inandırıcı olsun.hadislerin kaynaklarını da yazın,sahih mi değil mi nerden bileceğiz?

12. Münzevi

Münzevi Aktif Üye

Onu da siz yazınız da bizi aydınlatınız efendim. Kimse burada atıp tutmuyor nihayetinde... Hadislerin sahih olup olmadıklarını bilmek mümkün olamayabilir. Tirmizi'den, Müslim'den, Buhari'den örnekler verilebilir, ayrıca her hadise şüpheyle yaklaşmak da sıkıntı doğurur. Böyle bir konuda mevzu biraz da sizin iç sesinize kalmıştır. Altın takıp takmamak mı problem? "Zinet"in başkalarına gösterilmesi dinen kişiye yakışmayan bir davranıştır ki zaten. İslam sadelikten ve gösterişten uzak bir yaşamı uygun görür.

FiRaRi_MeLeK bunu beğendi.
  13. SweetCurse

SweetCurse Yeni Üye

Ben beyaz altını yakıştırıyorum

14. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

ewt erkeğin altın takması haramdır altının bir yönüde erkekte cinsel anlamda isteksiz yapmasıdır bu da tıbben açıklanmış

alyans altın yüzük takmak erkeğe haram mıdır konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kadınların sesleri haram mıdır?

adetliyken mevlüt dinlenirmi Sual: Bazıları, kadınların erkeklerle konuşmasına helal diyorlar. Haram değil mi? CEVAP İslamiyet’in hükümleri, 23 yılda geldi. Tesettür âyeti gelmeden önceki olayları ele alıp yabancı erkeklerle konuşmayı mubah saymak yanlıştır. İçki de haram edilmeden önce günah değildi. Daha önceki olayları örnek gösterip, asr-ı saadette içki içiliyordu diyerek içkiye...
  2. 2009 tek taş alyans yüzük modelleri

mükemmel şıklığa sahip tek taşlar ve alyanslar buyrun yılın modelleri huzurlarınızda :):) [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG]
  3. Alyans ve tek taş yüzük konbinesi..

tek taşlı alyans harfli alyans harfli alyanslar tektaş yüzük tek taş yüzük Evet arkadaşlar alyansımızın yanına mutlaka sırataşlı veya tektaş yüzük takarız taşarımcılar bizler için düşünmüş taşınmış:Dİki yüzüğü benzer hale getirip takım yapmışlar çok iyi düşünmüşler ben çok beğendim siz ne dersiniz?...
  4. 2010 alyans ve yüzük modelleri

alyans modelleri 2010 2010 alyans yüzük modelleri yüzük favori Yeni evlenecek nişanlanacak tüm çiftler için yepyeni 2010 model alyans ve yüzük modelleri.. Modellere şöyle bir baktığımızda gerçekten çok hoş zarif ve şık tasarımlar görüyoruz. Evlilik yüzüğü çok önemli ve değerli bir yüzüktür o yüzden seçiminizi de ona göre yapmalısınız çünkü uzun yıllar parmağınızda taşıyacağınız bir yüzük....
  5. kadın sesi haram mıdır

Kadının sesi vücudu gibi namahremdir. Nisa suresi 31 ve Ahzab suresi 32. ayet-i kerimeleri bunu açıkça ifade etmektedir
  6. rüyada alyans takmak

rüyada alyans takmak rüyada alyans altın takmak altın görmek yüzük Öncelikle selamlar rüyamda sol elimin yüzük parmagına çicek şeklinde alyans takmıştım acaba bunun anlamı nedir?Bide evimize gelen misafirlere tabaklar içerisinde yaprak sarması ve dolmalar ikram ettik...
  7. Etil alkol haram mıdır?

arkadaşlar acaba Etil alkol haram mıdır? bu konuda bilgi bekliyorum .
  8. Altın Erkeğe Haram mı?

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak acaba Altın Erkeğe Haram mı? Yoksa bu tamamen bir hurafeden mi ibaret ? Çevremde gördüğüm insanların çoğu haram diyor bununla ilgili elimizde net bir ayet yada bilgi bulunuyor mu ?
  9. Altın Yada Demir Yüzük Erkeğe Harammı?

altın yüzük erkeğe harammı, demir yüzük erkeğe harammı, demir yüzük takmak günahmı, altın yüzük takmak erkeğe caizmi Erkeklerin altın ve farklı madenlerden oluşan yüzük, takı kullanmaları konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için gereken dini bilgileri sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. Altın takmak harammı? Erkeğin demir yüzük takması caizmi? gibi sorularınızın yanıtlarını bu yazımız...
  10. Dinimizde müzik haram mıdır?

Simanın caiz olduğu ve caiz olmadığı yerler vardır. Bazıları, kitaplardaki sima kelimesini çalgı olarak tercüme ettikleri için mubah çalgılar da var zannedilmektedir. Aşağıdaki yazıların tamamı İslam âlimlerinin kitaplarından alınmıştır. Nereden alındığı da sonunda yazılıdır. Kendimize ait tek cümle yoktur. Aletsiz, çalgısız nağmeli sese sima denir. Çalgı aleti ile birlikte olan insan sesine...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. altın erkege haram mıdır

,
  2. altin takan erkeklerde cinsel poroblem

,
  3. altın takmanın erkeğe zararları

,
  4. erkek bebek kunye almak caiz mo,
  5. altın yüzük ve c**nsellik,
  6. alyans harammı