gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

ama bir çocugun hasreti

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

İşitiyorum, güneş pek güzel,çay kenarında suyun üzerine doğru sarkan çiçeklerin manzarası pek latifmiş...Ve nazik öten kuşların,havai böceklerin,uçuşu da görülecek şeylerden imiş.

İşitiyorum ki,geceleri gökyüzünde gizli ışıklar görünürmüş. Dalgaları göz yaşları gibi hazin olan deniz içinde dahi,beyaz yelkenli gemiler akıp gidermiş.

İşitiyorum ki, çiçeklerin renkleri pek latif imiş. Dereler,dağlar, çayırlar, sular,ormanlar ve hususiyle fecir zamanları o kadar güzel, o kadar şirin imişler ki, bu kadar azamet ve ihtişama karşı insan,rabbine secdeler edermiş.

Fakat ben, ne o gürültüsünü işitmekte olduğum denizi, ne o rengin çiçekleri, ne gökyüzünü, ne güneşi, ne o güzel meyveleri, ne kuşları, ne aydınlığı göremediğimden dolayı müteessir değilim.

Hayır Allah’ım , hayır! Şu fani alemin güzelliklerinden hiçbirini arzu etmem. İlla!!. Heyhat..!. Anacığımı göreydim..! ​

ama bir çocugun hasreti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayat Bir çocuga nasıl anlatılmalı ??

Hayat Bir çocuga nasıl anlatılmalı ??

Arkadaşımın kızı bir yasına gelmisti, 'Sen egitimcisin neler ogretmem gerekiyor, bazen kendimi cok caresiz hissediyorum' dedi Sorusu kolaydi ama, yaniti zordu, akil vermesi basitti ama uygulamasi karmasIkti, anlatmaya basladim: "Annelik uzun zaman alan ve gunun yirmi dort saati devam eden adi 'insan yetistirmek' olan bir iş.... Bir kere bilmelisin ki, zaman alacak. Neye zaman...
  2. hasretimsin (hasret bir gemidir)

hasretimsin (hasret bir gemidir)

Hasret bir gemidir Hasret bir gemidir Zalim ayraç limanlardan Açık denizlerde Yol alır Elden bir şey gelmez Geldimi gemi kalkar durmaz Biletin varsa dönersin Eğer biletin yoksa İşte o kötü Kalırsın gurbet limanında Çırpındıkça acı çeker Çırpındıkça acı verirsin Bilet için Çalışmalısın patlamaya hazır Volkan gibi Hasret bir gemi Gurbet limanına giden Ya arkanda kimseyi bırakma...
  3. bir hasret mektubum

bir hasret mektubum

sensiz yasanilacak olan bir hayata atilmaktan korkuyorum.boyle bir hayatda ayakta dura bilecegimi hic sanmiyorum.sonu hic gelmiyecek gibi gorunen yaz gecelerinde sensizlik beni bitirmeyecekde ne yapacak?. seni sevmek mutluluksa ben cok mutluydum.seninde mutlu oldugunu dusunuyordum.bu mutlulugum hic bitmeyecek cunki ben seni hep sevecegim sevgi bende var oldukca.asik olubda kavusamamak insana...

Sayfayı Paylaş