gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Amasra Usulü Çinekop Izgara Yeme de Yanında Yat

Konu, 'Deniz Ürünleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

çinekop tarifi çinekop ızgara

Siz de denizden babam çıksa yerim diyenlerdenseniz, bu tarifimiz tam size göre melekler :) Karadeniz'in Bartın iline bağlı şirin beldelerinden Amasra 'da yapılan bu çinekop tarifini siz de evinizde yapabilir, parmaklarınızı yiyebilirsiniz. İşte Amasra usulü çinekop ızgara :)

KULLANILACAK MALZEMELER

1,250 kg ayıklanmış çinekop balığı

SOSU İÇİN

1 adet domates

1 adet biber

2 yemek kaşığı zeytinyağı

1 adet defne yaprağı

1/2 soğan

1/2 çay kaşığı karabiber

1 diş sarımsak

Amasra Usulü Çinekop Tarifi Yapılışı

HAZIRLANIŞI

Sosu oluşturmak için robota domates, biber, defne yaprağı, soğan ve sarımsağı koyup rende haline getiriyoruzRendeleme bittikten sonra bir kaba alıp sosun üzerine zeytinyağı ve karabiber ekleyerek karıştırıyoruz Bu arada çinekop balıklarımızın iki tarafının yan bölgelerinden ince çizikler atıyoruz Daha sonra balıklarımızı bir kaba aldığımız sosun içine bulayıp ızgaramıza kafaları yukarıya bakacak şekilde fazla sıkıştırmadan diziyoruz Izgaramızı normal ateş seviyesine getirdikten sonra balıklarımızı ızgaraya veriyoruz Izgarada balığımızın öz suyunu kaçırmamaya dikkat ederek çok fazla kurutmadan pişiriyoruz Tek tarafı pişip diğer tarafına geçerken bir kaşık veya kepçe yardımıyla sosumuzdan balığımıza biraz daha serpiştiriyoruz Diğer tarafımda çok fazla kurutmadan pişirmeye devam ediyoruz ve piştikten sonra maşa yardımıyla servis tabağımıza balıklarımızı alarak servise sunuyoruz

Amasra Usulü Çinekop Izgara Yeme de Yanında Yat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ızgara

ızgara

Kullanılmayan ve pas tutan ızgara cimriliğe, kalp katılığına, Izgarayı temizlemek tövbe etmeye, Izgarada bir şey pişirmek, gizi şeylerin açığa çıkmasına yahut misafire , Kullanılan ve temiz ızgara cömertliğe, zor işlerin kolaylaşmasına delalet eder.Rüyada izgara görmek, kocasinin malinin ziyanina önem vermeyen kadin veya hizmetçi ile tabir olunur. Izgara ile bir sey pisirdigini görmek,...
  2. "Dün Gece Resmini Öptüm de Yattım"

"Dün Gece Resmini Öptüm de Yattım"

resmine baktımda yattım dün gece resmine baktım ağladım dün gece baktım ağladım dinle Biliyor musun sevgili.. Yine bu gece "Resmini öptüm de yattım" şarkısını dinliyorum.Bu şarkıyı dinlediğimde elimde resmine içim burkularak bakıyorum..Nasıl burkulmasın ki; yalnız bir gecedeyim ve kalbim senin için deli gibi atarken, en çok olmasını istediğim şey; senin yanında olmak...Omzunu...
  3. Fırında Pişmiş Etli Patates Yemeği Yeme de Yanında Yat !

Fırında Pişmiş Etli Patates Yemeği Yeme de Yanında Yat !

Etli Fırında Patates Yemeği Nasıl Yapılır Etli Fırında Patates Yemeği Tarifi Patates kızartması, patates püresi, kumpir, patates kavurması, tavuklu patates derken liste uzar gider melekler :) Ne kadar bereketli bir sebze şu patates öyle değil mi ? Bu muhteşem sebzenin başka bir yemeğinden bahsedeceğiz sizlere; etli fırında patates yemeği :) Tam da yeme de yanında yat kıvamında bir yemek...
  4. Pekmezli Kek Yeme De Yanında Yat !

Pekmezli Kek Yeme De Yanında Yat !

Bu konu; pekmezli kek tarifi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kek biz bayanların günleri için vazgeçilmez tariflerden biridir. Sadece günle için değil, ani gelen misafirlerimize de hemen bir kek çırpıp fırına atarız. Hoş beş sohbet derken kekimiz çaya hazır oluverir. Eh bu kadar çok kek sevdiğimize ve yaptığımıza göre de çeşit kaçınılmazdır. Bu sayfamızda sizlere enfes...

Sayfayı Paylaş