gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

amasya genelgesinin önemini açıklarmısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Acil lazım, amasya genelgesinin önemini açıklarmısınız lütfen...Teşk....

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İlk defa kurtuluş savaşının mücadele safhası başlamıştır. İlk defa kurtuluş savaşının gerekçesi , yöntemi ve amacı belirtilmiştir.
    İlk defa millet egemenliğine dayanan yönetimden bahsedilmiştir.
    İlk defa milli bir kurulun oluşturulmasından bahsedilmiştir.
    İlk defa İstanbul hükümetinin görevini yerine getiremediğinden bahsedilmiştir. .
    İlk defa Erzurum ve Sivas Kongrelerinin toplanmasına karar verilmiştir.

M. Kemal Amasya Genelgesi’nden sonra 8 Temmuz 1919’da padişaha yolladığı bir telgrafla resmi göreviyle birlikte askerlik görevinden de istifa ettiğini açıklamıştır

amasya genelgesinin önemini açıklarmısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Slm Amasyadan

Slm Amasyadan

yeni üyeyeim siteye amasyadan selamlar:party:
  2. İçişleri Bakanlığı'ndan ilginç genelge

İçişleri Bakanlığı'ndan ilginç genelge

İçişleri Bakanlığı Türkiye'deki yabancılar için de tek eşliliğin zorunluluk olduğu konusunda genelge yayınladı Genelgede, "Yabancı bir hukuk, kendi vatandaşlarına birden çok kişi ile evlenme imkanı verse bile, Türk kamu düzenimize aykırı olması nedeniyle, Türkiye'de bir yabancı bir fazla evlilik yapamaz" denildi. İlginç genelgeye, bir Nijeryalı'nın birden fazla eşlilik talebi neden...
  3. Amasya resimleri

Amasya resimleri

amasya manzaraları amasya Amasya denince birçoğunuzun aklına hemen Amasya elması geliyor değilmi? Peki Amasya ili hakkında başka neler biliyorsunuz? Mesela nasıl bir şehir?güzellikleri neler?ne gibi manzaraları var?Şimdi bu merakınızı ben resimlerle gidermek istiyorum Amasya'dan muhteşem doğa ve gece manzaraları buyrun
  4. Amasya Tarihi

Amasya Tarihi

Eskiçağda bir çok Anadolu şehrinin kurucu (ktistes) tanrısı veya kahramanının olduğu bilinmektedir. Bu mitolojik kuruluş Amasya için de geçerlidir. Roma İmparatoru Septimius Severus (M.S. 193-211) dönemine ait bir Amasya sikkesi üzerinde yer alan ERMHC KTICAC THN POLIN yazıtından hareketle Hermes’in Amasya kentinin kurucu tanrısı olduğu kabul edilmektedir. Bu kısa açıklamadan sonra Amasya...
  5. hemoroid nedir açıklarmısınız

hemoroid nedir açıklarmısınız

Ben hemoroid hakkında bilgi almak istiyorum çok acil, bazı şikayetlerim var da..

Sayfayı Paylaş