gebe
  1. sudelim

sudelim Forum Okuru

amasyanın en meşur yemeği nedir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında sudelim tarafından paylaşıldı.

amasyanın yemekleri amasya nın meşhur yemekleri amasya nelerdir Merhabalar, lütfen bana amasyanın en meşur yemeği hangisidir söyleyebilir misiniz.

2. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63
    Merhabalar,
    Amasya yöresel yemekler konusunda zengin bir ilimizdir. En ünlü yemekleri: Amasya çöreği, bakla dolması, yeşil fasulye kavurması, keşkek, bamya, sakala çarpan çorbası, toyga çorbasıdır.

amasyanın en meşur yemeği nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Amasya Yöresel Yemekleri

Amasya Yöresel Yemekleri

amasyanın yemekleri amasya yöresel yemekleri amasya meşhur Karadeniz Bölgesinin güzel illerinden Amasya'da yapılan yöresel yemek tariflerini paylaşıyorum kızlar... Çorbalar Cılbır Çorbası Kullanılan Malzemeleri Ev Eriştesi 1 Su bardağı , 2 domates , 2 yumurta , 1 kaşık tereyağı , 5 su bardağı su, bir miktar tuz. Yapılışı Tereyağında kıyma kavrulup içine yumurtalar kırılır, domates...
  2. Amasya Usulü Patlıcan Pehli Yemeği

Amasya Usulü Patlıcan Pehli Yemeği

amasya usulü patlıcan pehli yemeği nedir nasıl yapılır tarifi yapılışı malzemeleri resimleri ile ilgili bililer burada melekler Nam salmış elması ,kirazı,bamyasıyla,Ferhat ile Şirin'in memleketi,Anadolu'nun şirin kentlerinden Amasyamızın meşhur patlıcan pehli yemeğinin tarifini vermek istiyoruz melekler :) Patlıcanı her şekilde severim diyen patlıcanseverler için pehli tam ağızlarına layık :)...
  3. fransızların en çok sevdikleri yemek ne ?

fransızların en çok sevdikleri yemek ne ?

Arkadaşla iddiaya girdik fransızların en sevdiği yemek hangisi ? Acil cevap bekliyoz lütfen Franszılar en çok hangi yemeği seviyo?
  4. Cezayir'in En Sevilen ve Ünlü Yemekleri Neler ?

Cezayir'in En Sevilen ve Ünlü Yemekleri Neler ?

Cezayirin En Ünlü Yemekleri Cezayirin Dünyaca Ünlü Yemekleri Sevgili melekler, bu bölümümüzde ülkeleri tanıtırken yemek kültürlerini de es geçmemeye, sizlerle paylaşmaya gayret ediyoruz. En son paylaştığımız Pakistan yemek kültürü konumuzun ardından bu sayfamızda da merak edenlere Cezayirin En Ünlü Yemekleri hangileriymiş anlatmaya çalışacağız.. Afrika ve Akdenizde yer alan Cezayir...
  5. güney korenin en meşhur yemekleri neler

güney korenin en meşhur yemekleri neler

Gangnam style sağolsun, Psy sağolsun, Güney Koreye aşırı bir ilgi duymaya başladık.Neresidir, nasıl bir yerdir, ne yer ne içerler . Ben de güney korenin yemeklerini merak ediyorum.Gerçi uzakdoğunun neler yediğini biliyoruz ama :S

Sayfayı Paylaş