gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ambulans şoförlüğü için yapılması gerekenler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar. Abim ambulans şoförü olmak istiyor ama nereye başvuracak, nasıl bir yol izleyecek yardımcı olur musunuz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Ambulanslar ve acil sağlık araçları ile ambulans hizmetleri yönetmeliği'nin 4. maddesinde, ambulans şoförü; 'Kullanacağı araca uygun sürücü belgesine sahip, temel ilkyardım eğitimi sertifikası almış personel' olarak tanımlanıyor. Buradan anlaşılanda uygun sürücü belgesine ve temel ilkyardım eğitimi sertifakasına sahip olması gerekiyor...

Türkiye'de ise ambulansta şoför bulundurma zorunluluğu kaldırıldı. İsteyen özel ve kamu ambulansları şoför çalıştırabilir. Bu şoför, Sağlık Bakanlığı onaylı temel ilkyardım eğitiminde başarılı olmak zorundadır.

Bu iş için Acil tıp teknisyenliği okumak gerekiyor.

ambulans şoförlüğü için yapılması gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düğün için yapılması gerekenler

Düğün için yapılması gerekenler

düğünde neler yapılır düğünlerde neler yapılır düğün için yapılması gerekenler düğün günü yapılması gerekenler düğünde Evet evlenmek için günler aylar sayan meleklerin tam olarak yapılması gereken herşey A'dan z'ye kadar anlatılıyor kolay gelsin :) Evlenmeye karar verip, iki üç ay içinde tüm formatileri ve hazırlıkları tamamlayanlar da olmuyor değil ama pekçok çift, nişanlılık...
  2. Nikah İşlemleri İçin Yapılması Gerekenler...

Nikah İşlemleri İçin Yapılması Gerekenler...

nikah işlemleri, nelerdir, yapılması gerekenler, prosedürler, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Hayat arkadaşınızı bulduğunuz anda vereceğiniz en son karar evlilik kararı olur.Bunun için de yapılması gerekenler bazı prosedürler var.İşte onlarla ilgili bilmeniz gerekenler... Nikah için başvuru koşulları Evlenmek için başvurunuzu yapmadan önce aşağıda...
  3. normal doğum için yapılması gerekenler

normal doğum için yapılması gerekenler

kızlar ilk çocuğum ve ben normal doğum yapmak istiyorum bunun için bir egzersiz yada kullanılan yöntem var mı teşekkür ediyorum.
  4. Kolay doğum için yapılması gerekenler

Kolay doğum için yapılması gerekenler

Ağrılarınız başladıktan sonra sıvı gıdaları tercih edin. Bağırsaklarınızın boş olması doğumu kolaylaştırır. Kolay doğum için yapılması gerekenler -Hastaneye gitmeden önce ılık bir duş alarak rahatlayın. -Sularınız geldiyse ayakta durmayın en yakın sağlık kuruluşuna başvurun. -Korkmayın. Korku ve endişe ağrılarınızın düzenini bozarak doğumun uzamasına neden olur. -İki ağrı arasında...
  5. Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler

Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş