Amerikada doğum yapmak isteyenler.

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Amerikada doğum yapmak isteyenler.
meleklermekanı.jpg

Amerikadaki Türkler Türkiye'de yapmak istiyor ama benim gibi Orada doğum yapmak isteyen varsa araştırmalarımı buraya eklemek istedim. Tabiki bunu birebir yaşayan yada bilgisi olan meleklerimizde varsa burada paylaşırlarsa daha güzel olur.

Öncelikle sadece bu hizmeti veren firmalar olduğundan bahsedeyim.
Size birkaç firmanın linkini veriyorum. Kalacak yeriniz yoksa onuda temin ediyorlar. Hemen hemen hepsi bir kaç paket hazırlamış. İnceleyin kendinize uygun olanı seçin..

Amerika'da Doğum - Amerika?da Dogum Hizmetleri, Danışmanlık, Tüm ve Tam Uygulama - Doğum Organizasyonu

MediUStour

Amerikadadogumyapmak.com - Amerika'daki ikinci eviniz

Amerika'da Doum

Birde Alternatif fikir olarak şunuda paylaşmak istiyorum. Buda başka bir yol tabiki.

Hamile kalmadan önce bir amerikan şirketine kendiniz için sağlık sigortası yaptırın.

32. haftadan öncede gitmeye kalkışmayın. 3 ay orada kalmanız gerekecek çünki. Chicago bu anlamda en çok doğum yaptırılan yer.

Aklıma geldikçe paylaşacağım. Şimdilik bildiklerimi size verdiğim site linklerinden okudum. Sizde okuyunca az çok bir bilgi sahibi olacaksınız..

NOT: Şirketlerin güvenirliklerini inanın bilmiyorum. Bilen birileride fikir beyan ederlerse güzel olur.

Merhaba,

Ben doğumumu YeniBirHayat ile yaptım. İnanılmaz memnun kaldım, hamileliğimin son devresinden tutun oraya ilk gittiğimdeki rehberlik hizmetleri, telefonumun ilk günden hazır oluşu, dairemin tam istediğim yerde hazır bir şekilde beni beklemesi, hastanede olduğum sürece bir dost gibi her işime koşturmaları sayesinde çok keyifli bir doğum maceram oldu. Burada tekrar kendilerine teşekkürü borç bilirim ve herkese tavsiye ederim. Uğrayıp bilgi almak isterseniz yerleri çok kolay, Bağdat Caddesi'nde Kızılkayalar'ı geçince ilk binada.
Herkese keyifli hamilelikler.

Merhaba,

Ben ilk hamileliğimde yukarıda adı geçmeyen bir danışmanlık firması ile Amerika'da doğumumu yaptım. Çok kötü bir deneyimim oldu, rehber ilk gün beni karşıladı, evime götürdü hiçbir sorun yok buraya kadar. Ancak ikinci gün şehir turu için kendisini sürekli aradım, hiçbir şekilde ulaşamadım, ikinci günün sonunda ancak cevap alabildim. Şehir turunu gecikmeli de olsa yapabildik. Daha sonrasında bana 3. günde hastaneye gideceğimizi söyledi, 3. gün sabahında tekrar rehber ortadan kayboldu ve ben 6. günüme kadar hastaneye gidemedim. Bu süre zarfında İstanbul'daki ofislerinden sürekli şirket yetkilileri ile görüştüm ancak 3 gün boyunca sürekli oyaladılar. Şimdi ikinci kez hamileyim ve asla aynı firmayla gitmeyi planlamıyorum. Bağdat Caddesi'nde oturuyorum, sanırım ilk YeniBirHayat'a bakıp sonra diğerlerine de danışacağım.

Merhaba tekrar,
Kötü geçen ilk Amerika'da doğum tecrübemin ardından 2. doğumumu farklı bir danışmanlık firmasıyla yapmak istediğimden bahsetmiştim. Şimdi doğumuma 2 ay var ve YeniBirHayat sayesinde doğumumu San Diego'da yapacağım. Şu ana kadar olan süreçte çok yardımcı oldular ve orada da bir problemle karşılalmayacağıma eminim. Her şey için çok teşekkürler YeniBirHayat ekibi!

Merhabalar
Bende Amerika’ da Doğum yapmayı planlıyorum fakat güvenilir bir şirket arıyorum, birçok blog ve sayfaları araştırdım aynı firmalar adına pozitif ve negatif bircok yorum okudum. Benim için en önemli konuların başıda İngilizce bilmiyor olmam var. Doğum zamanım eşimin iş programı ile farklı zamanlar düşüyor 1 hafta fark ile eşimde gelecek fakat 1 hafta orada İngilizce bilmeden kalkamak beni biraz korkutuyor

Merhaba Melike hanım, Benim kuzenim de kısa bir süre önce amerika' da doğum yaptı. Türk doktorlar ve Türkçe bilen hemşirler sayesinde kendini hiç yalnız hissetmedi, Rehberlik alanında da çok iyi olduklarından bahsetmişti. Şirket adını öğrenir size özelden yazabilirim.

Merhabalar Gizem hanım bahsettiğiniz şirket bilgilerini banada gönderebilir misiniz? İnternetten araştıryorum fakat yeterli bilgi elde edemedım, profesyonel bir firma ile çalışmak istiyorum.

Geri