gebe
  1. EspanOL

EspanOL Forum Okuru

Amerikan Çorbası

Konu, 'Çorbalar' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

Mutfak : Amerikan MALZEMELER
    2 adet patates
    1 adet havuç
    1 fincan domates suyu
    1 tatlı kaşığı tabyoka
    1 fincan süt
    1 adet yumurta
    1 kaşık un
    sıvıyağ, tuz
    5 bardak su

HAZIRLANIŞI
    Sebzeleri doğrayın. Bir tencere içinde yağ kızdırarak soğan ve havucu kavurun. Domates suyu ve patatesi katın, tuzunu suyunu ayarlayarak kaynamaya bırakın. Ayrı bir tavada yağ kızdırın unu karıştırarak onu da kavurun. İçine çırpılmış yumurta sarısı ve sütü karıştırın. Tabyokayı ekleyin birbirine yapışmaması içinde kaynamış sudan bir miktar ilave edin, karıştırarak kısık ateşte pişirin. Bu karışımı pişen çorbaya ağır ağır karıştırarak servise sunun.

2. ilkimefsa

ilkimefsa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tabyoka ne demek acaba ilk defa duydum

3. Şevvall

Şevvall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bende ilk defa duyuyorum

4. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bulamadım tabyokanın ne olduğunu..onsuz yaparsak bildiğimiz terbiyeli çorba olur herhalde..

5. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Islanders - Taro,cornbeef,umu's,Tabyoka islandyaya has bisey galiba :zuha: ya eklemeyin böyle seyler takinti var bulmazsam catlarim ben :D

Amerikan Çorbası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Amerikan mutfağı!

Amerikan mutfağı!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Amerikan Futbolu

Amerikan Futbolu

Amerikan futbolu, ABD'de doğmuş, elle, ayakla ve eliptik bir topla oynanan takım oyunu. ABD ve Kanada'da sadece futbol olarak adlandırılır. Kuralları futboldan tamamen farklıdır. İngiltere ve eski sömürgelerinde oynanan ragbi oyununun bir varyasyonudur. Ragbiden farklı olarak koruyucu kıyafetler ve kask ile oynanır. Amerikan futbolu, dayanıklılık, kuvvet, esneklik, sürat, çabukluk,...
  3. amerikan filmleri

amerikan filmleri

* Polisin araştırma yaparken,mutlaka bir striptiz barına gitmesi gerekir. * Amerika'da bütün telefon numaraları 555 diye başlar. * Şirin köpekler ölmez. * Bütün yatak örtüleri L şeklindedir.Yani kadının omzuna gelir, erkeğin beline.(Birde bütün kadınlar yorganı kendilerine siper ederek kalkarlar ki bunun gerçek hayata ne kadar uyduğu konusundaki kararı size bırakıyorum.) * Kontrol kulesiyle...
  4. Amerikan Bulldog

Amerikan Bulldog

amerikan bulldog Familya: Mastiff, bulldog Diğer Adları: American Bulldog, Old Country Bulldog, Amerikan Buldog Rengi: Kahve, Bej, Beyaz tonları, Benekli, Lekeli. Çıkış Yeri: Amerika Çıkış Tarihi: Tam olarak bilinmiyor Orjinal İşlevi: Bekçi, av, koruma Günümüzdeki İşlevi: Avcılık, koruma, trekking, arkadaş Ortalama Ömür: 14-16 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 32-54/27-45 kg Boy Erkek/Boy...
  5. Amerikan armudu

Amerikan armudu

amerikan armudu, nedir, papaya, denen meyve, avokado, hangi meyvedir, hangi meyve, diğer adı, nedir, olarak da bilinen meyve hangisidir Kimileri ona papaya diyor, kimileri ise avokado peki amerikan armudunun diğer adı hangisidir, inanın bende bilmiyordum Melek'ler ama az önce araştırdığım kadarı ile avokado daha uygun olur amerikan armudunun diğer adı için :D:D Sizin her hangi bilginiz...

Sayfayı Paylaş