gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Amerikan Temsilciler Meclisinde ki Türk'ün Portresi..

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ABD meclisi, Türk portresi, kime ait, nedir, kimdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Ben ilk duyduğumda hem şaşırdım hem gururlandım.Siz biliyor musunuz?

BD Temsilciler Meclisi'nin salonunun duvarlarında dünyaya ün salmış kanun koyucularından 23 tanesinin mermerden yapılmış kabartma portresi asılıdır. Bunlardan biri de ünlü heykeltraş Joseph Kiselewski tarafından yapılan Kanuni Sultan Süleyman portresidir.

Amerikan Temsilciler Meclisinde ki Türk'ün Portresi.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KKTC Meclisine kadın başkan

KKTC Meclisine kadın başkan

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanlığına, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu yeniden seçildi. devamı
  2. Zavallı müşteri temsilcileri

Zavallı müşteri temsilcileri

- Siyah ekran çikti efendim… - Yazın kullanıcı adınızı. - Yazdım. - Parolanızı da girin. - Tamam. - Garip karakterler akmaya başladığında klavyeden F7′ye basın. - Elimle mi? - Eee, siz bilirsiniz. ——————————————————————————– - Ben bir IMac kullanıcısıyım. - Buyrun hanfendi, sorun neydi? - Benim CD sürücümden içeri sinek girdi. - Anlayamadım efendim. - IMac’ime sinek kaçti. - Peki ben...
  3. Sigara İçen Birinin Portresi

Sigara İçen Birinin Portresi

sigara içmek sigara
  4. Atatürk'ün İlk Portresi

Atatürk'ün İlk Portresi

Bilindiği kadarıyla Mustafa Kemal'in ilk portresi Anafartalar Savaşı sırasında Avusturyalı ressam Vilhelm Victor Krausz tarafından yapılmıştır. Masmavi gözleri, açık yeşil serpuşu ile o günlerin Mustafa Kemal'i ilerisi için kafasında bazı düşünceler planlayan bir kahraman tipinde yansıtılmıştır. Bu başarılı bir portredir. Bu başarılı bir portredir. Ressamı yukarıda da belirttiğimiz gibi...

Sayfayı Paylaş