gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Amerika'nın TMSF'si 9. Bankaya El Koydu

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

AMERİKA’nın TMSF’si F.D.I.C şimdi de Kansaslı bir bankaya el koydu. Columbian Bank and Trust Company adlı bu banka Topeka merkezli ve 752 milyon dolarlık varlık yönetiyor. 622 milyon dolar mevduata sahip olan banka bu yıl FDIC tarafından el konulan 9’uncu finans kuruluşu oldu. 2007 yılında sadece 3 bankaya el koyan FDIC’in bu yıl sayıyı dokuza çıkartması birçok kesimde büyük rahatsızlık yaratıyor. El konulan Columbian Bank and Trust Company’deki mevduatları Citizens Bank and Trust of Chillicothe’a taşıdığını açıklayan FDIC bankanın 9 şubesinin ise pazartesi günü Citizen Bank şubesi olarak hizmet vereceğini duyurdu. Analistlere göre Columbian Bank’ın sorunu aslında 60 milyon dolarla çözülebilecek kadar küçük. hurriyet.com

Amerika'nın TMSF'si 9. Bankaya El Koydu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "Konu yargının elinde yürüyor..."

"Konu yargının elinde yürüyor..."

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ergenekon soruşturmasıya ilgili yorum yapmaktan çekinerek, konunun ''yargının elinde yürüyen bir iş'' olduğunu söyledi. Atalay, bir televizyon programına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yargı sürecinde bir konu olduğu için hükümet olarak bu konuda konuşmadıklarını, değerlendirmede bulunmadıklarını söyleyen Atalay, "Ama bunun belli...
  2. Hülya Avşar’ın bütün banka hesaplarına el konuldu

Hülya Avşar’ın bütün banka hesaplarına el konuldu

Uzanlar’dan film çekmek için aldığı 300 bin dolar yüzünden iki yıldır TMSF ile başı dertte olan Hülya Avşar, dün bir şok daha yaşadı. TMSF’ye geçen yıl 1 milyon 150 bin dolar ödemesine karşın, yaklaşık 1 milyon dolar daha borcu bulunduğu iddiası ile Avşar’ın bütün banka hesaplarına el konuldu. TMSFBaşkanı Ahmet Ertürk’e ateş püsküren sanatçı, "Bu parayı kesinlikle ödemeyeceğim"...
  3. TMSF, Garipoğlu'nun oteline el koydu

TMSF, Garipoğlu'nun oteline el koydu

TMSF, Hayyam Garipoğlu’nun Bakırköy’deki İstanblue Oteli’ne alacaklarına karşılık el koydu. Otele gelen TMSF görevlileri, otel yöneticilerine kararı tebliğ etti. TMSF ayrıca Hayyam Garipoğlu’na ait Aura Otelcilik Hizmetleri A.Ş. ve Aura Turistik Hizmetleri Organizasyon Limited’in yönetim ve denetim kurullarına denetim için görevli atadı.
  4. Krugman: ABD büyük bankalara el koyacak

Krugman: ABD büyük bankalara el koyacak

Krizi önceden haber veren Nobelli iktisatçı, ABD'nin büyük bankalara el koymak zorunda kalacağını söyledi. Bloomberg TV'de konuşan Paul Krugman kamulaştırma konusunda ''en sonunda oraya geleceğiz, herkesin borcunu garanti altına alır, fakat büyüklere el koyarsınız'' dedi. Princeton Üniversitesi öğretim üyesi olan Nobel ödüllü iktisatçı, ABD yönetiminin hafta başında açıkladığı bankalardan...
  5. facebook herşeyimize el koydu!!!!!!!

facebook herşeyimize el koydu!!!!!!!

winamp temaları Sevgili melekler bu haberi okuduktan sonra kontrol ettim. Bazı bilgilerimiz isteğimiz dışında görüntüleniyor. Ayarlardan profil ayarlarını sadece arkadaşlarım görsün diye işaretledim kaydettim. Geri dönüp kontrol ettim. Malesef bazı yerleri görüntülememe şansı verilmemiş. (NOT: nasıl ayarlara bakacağınızı 1 mesaj sonra anlattım. Lütfen kontrol edin) Haber 15/12/2009 tarihli...

Sayfayı Paylaş