gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Ana kızlı köfte

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

ana kızlı MALZEMELER 1 kg orta bulgur
    1 kg kıyma
    4 baş kuru soğan
    1demet maydanoz
    1 tatlı kaşığı kimyon
    1 tatlı kaşığı karabiber
    1 tatlı pul biber
    tuz
    sıvı yağ

HAZIRLANIŞI
    İçinin hazırlanışı : 4 baş kuru soğanı ince ince doğrayın, yağda hafif kavurun ve daha sonra kıymanın 250 gramıyla birlikte iyice kavurun. Daha sonra baharatlarını ve maydanozu içine ekleyerek tuzun ilave edip iyice karıştırıp soğumaya bırakın.
    Dışının hazırlanışı : Kalan 750 gr kıymayı 4 su bardağı suyla yoğurun. Bulgurla kıymayı karıştırıp macun kıvamına gelinceye kadar iyice yoğurun, yoğurduğunuz bu bulgurdan ceviz büyüklüğünde parçalar ayırarak elinizin içinde içi boş yumurta şeklinde açın. Daha sonra soğumaya bırakılan iç malzemeyi içine koyup kapatın. Hazırladığınız bulgurdan misket büyüklüğünde yuvarlayın. Bu işler bittikten sonra yarım çay bardağı sıvı yağ ve salçadan oluşan suyu hazırlayıp kaynadıktan sonra köfteleri içine atın. 15 dakika haşladıktan sonra servis edin.

Ana kızlı köfte konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anlar

Anlar

Eğer yeniden başlayabilseydim yaşamaya İkincisinde daha çok hata yapardım. Kusursuz olmaya çalışmaz, sırtüstü yatardım Neşeli olurdum ilkinde olmadığım kadar. Çok az şeyi ciddiyetle yapardım. Temizlik sorun bile olmazdı asla. Daha çok riske girerdim. Seyahat ederdim daha fazla. Daha çok güneş doğuşu izler, daha çok dağa tırmanır, daha çok nehirde yüzerdim. Görmediğim birçok...
  2. köfte

köfte

Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Sağlıkla ilgili problemi haber verir.Rüyada köfte yemek, dostlarinizdan ihanet gördügünüze isarettir. Bir rivayete göre de köfte görmek aile içi olaylarla ilgilidir....
  3. Anima

Anima

Jung psikolojisinde kullanılan bir terimdir. Bireyin dışa dönük karakteristiklerinin (persona) karşıtı olup iç varlık ya da «ruh» anlamına gelir. «Anima» terimi, bir erkeğin kadınsı iç benliği için kullanılır. (bkz. Animus)
  4. Kızlı Lif Örneği

Kızlı Lif Örneği

lif örnekleri kızlı lif örnekleri örneği kızlı modelleri modeli
  5. Analı Kızlı Köfte (Malatya Yöresi)

Analı Kızlı Köfte (Malatya Yöresi)

malatya yemekleri analı kızlı malatya malatyanın yöresel kıyafetleri analı kızlı yemeği Malatya yöresine ait en meşhur köfteli yemeklerden biri olan analı kızlı köfte yapımı oldukça uğraştırıcı fakat lezzetide bir o kadar özeldir. MALZEMELER 400 gr.yağsız et 1 su bardağı ince bulgur(simit) 4 su bardağı orta bulgur 1 orta boy soğan 1 yemek kaşığı un 2 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı...

Sayfayı Paylaş