gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ana sınıfı öğretmenliği hakkında bilgi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selamlar bana ana sınıfı öğretmenliği hakkında bilgi verirmisiniz.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Anaokulu öğretmenliği programının amacı,0-6 yaş grubundaki çocukların eğitimlerini gerçekleştirecek okul öncesi eğitim veren kurumlara öğretmen yetiştirmektir. Mezunlar meslek liselerinde ve okul öğcesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilirler.
    Psikoloji, çocuk gelişimi, eğitimi, formasyon ve anaokullarında uygulanan faaliyetler hakkında dersler görürler. Anaokulları ve gündüz bakımevlerinde çalışabilmektedirler.

GENEL BİLGİ

Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı (OÖLP), Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne bağlı dört yıllık bir lisans programıdır. 25.01.2000 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği başlatılan bu program, halen ülkemizdeki Eğitim Fakültelerinde uygulanmakta olan örgün Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programlarına eşdeğer bir programdır. Tamamen uzaktan öğretim sistemi ile eğitim yapılmaktadır.

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER
    Okulöncesi Öğretmenliği dört yıllık bir lisans programıdır. Dolayısıyla programa kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt yaptırdıktan sonraki yedi yıl içinde programı başarı ile tamamlamaları gerekmektedir. Diğer bir ifade ile, öğrencilerin dört yıllık bir programı en çok yedi yıl içinde tamamlama hak ve sorumluluğu vardır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Ana sınıfı öğretmenliği hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğretmenlik mesleği bilgisi ve öğretmenlik hakkında bilgi

Öğretmenlik mesleği bilgisi ve öğretmenlik hakkında bilgi

TÜRKİYE'DE ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN TARİHÇESİ Ülkemiz yaklaşık bin yıldır Türkiye'dir. Türkiye'de öğretmenlik mesleğinin kökleri bin yıl öncesine giden uzun bir geçmişe dayanır. Bu nedenle Türkiye'de öğretmenlik mesleğine genel olarak bakarken konuyu Selçuklu Türkiyesi, Osmanlı Türkiyesi ve Cumhuriyet Türkiyesi olmak üzere üç ana dönemde ele almak gerekir: 1. Selçuklu Türkiyesinde...
  2. Öğretmen olcam da ana sınıfı öğretmenliği ile ilgili kısa bilgi var mı

Öğretmen olcam da ana sınıfı öğretmenliği ile ilgili kısa bilgi var mı

Kızlar bebekleri çocukları inanılmaz seviyorum ve ana sınıfı öğretmeni olmak istiyorum. Hangi okul neresi kaç puan ne yapmam gerekiyor bana kısa bir bilgi vermeniz mümkün mü teşekkür ediyorum.
  3. ücretli öğretmenlik hakkında bilgi verir misiniz

ücretli öğretmenlik hakkında bilgi verir misiniz

Merhabalar. Ben ücretli öğretmenlik hakkında bilgi almak istiyordum. Ücretli öğretmen olmak için neler yapmak gerekiyor ?
  4. öğretmenlik alan sınavı tarihi 2013 hakkında bilgi

öğretmenlik alan sınavı tarihi 2013 hakkında bilgi

Öğretmenlik alan sınav tarihi hakkında bilgi almak istiyorum.2013 öğretmenlik alan sınav tarihi ne zaman acaba kaçırmayalım ..
  5. Babam Sınıfta Kaldı Dizisi Konusu Hakkında Bilgiler

Babam Sınıfta Kaldı Dizisi Konusu Hakkında Bilgiler

babam sınıfta kaldı dizisi babam sınıfta kaldı dizi konusu Sevgili melekler, yaz sezonunda ekranlara gelmeye hazırlanan dizilerden biri de Fox ekranlarında yayınlanacak olan komedi dizisi"Babam Sınıfta Kaldı". Pis Yedili ve Hayat Bilgisi dizilerinde olduğu gibi yeni yıldız adaylarını izleyiciyle buluşturacak olan Babam Sınıfta Kaldı dizisinde Cem Davran, Defne Samyeli ve Halit...

Sayfayı Paylaş