gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ana Yüreği dizisi

Konu, 'Reytingli Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ana yüreği dizisi ana yüreği, dizisi, dizi, yeni dizi, samayolu, dizileri, yeni dizileri, hikayesi, konusu, senayosu, oyuncuları, oyuncu kadrosu, resimleri, haberleri burada arkadaşlar

Yeni sezonda yayın akışında yeni dizilerle, yenilik yapan Samanyolu, eylül ayında Ana Yüreği adlı dizi ile iddialı geliyor Melek'lerim. Bir aile dizisi olan Ana Yüreği dizisi konusunu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler.

Büyük bir ailenin başına gelen olayları ele alan dizinin konsepti şöyle;

Gaziantepli, memur bir ailenin en küçük çocuğu olarak her zaman el üstünde tutulan Nadir, genç yaşta, artık evlenme zamanının geldiğini düşünen annesi tarafından kapı komşularının kızı Esma ile evlendirilir. Her ne kadar Esma’yı beğenerek evlenmiş olsa da aralarında hiçbir zaman büyük bir aşk olmamış ama buna karşılık, nur topu gibi dört çocukları, tutkudan uzak da olsa, sıcak ve güvenli bir yuvaları olmuştur.

Nadir, aile tablosuna şöyle birazcık uzaktan baktığı mutluluk anlarında Esma’yla evlenerek ne kadar da doğru bir iş yaptığını düşünmüştür hep, ta ki, annesini ve babasını trafik kazasında kaybettiği için sekiz yaşında evlat edindikleri ve yıllarca yanlarında kalan, Gaziantep’teki uzak akrabalarının kızı Elmas’a ilgi duymaya başlayıncaya kadar.

Evlilik, şehir değiştirmek, para kazanmak, dört çocuk bir de yanaşma büyütmek derken geçen yirmi sekiz sene içinde zaten aşkı da düşünecek pek zamanı olmamıştır Nadir’in. Nadir’in tutku ve aşkı keşfetmesi, çocukların okul dertlerinin neredeyse bittiği, oğlanın askere gittiği, torun torbaya karıştığı ve para probleminin kalmadığı yani rehavete kapılmak üzere olduğu bir döneme rastlar.

Nadir’in can sıkıntısını keşfedişi de işte tam sırtını koltuğuna yaslayıp refahın keyfini sürmeye başlayacağı günlere rastlar. Parasının yetebileceği en iyi evde oturmakta, en iyi arabayı kullanmaktadır. Hemen her şey elini uzatsa tutabileceği uzaklıktadır. Hayır, onun hayatındaki eksiklik parayla, pulla, maddeyle doldurulacak bir boşluk değildir. Onun hayatında eksik olan heyecandır.

Nadir’in bu heyecanı arayışı eşi Esma’nın büyük imtihanlara sokulacağının habercisidir. Yuvasını kurtarmak, dört çocuğuna sahip çıkmak isteyen Esma’nın ibretlik hikayesi çok yakında Ana Yüreği’nde…

Ana Yüreği, Yakında Samanyolu TV'de ve aynı zamanda Küre TV'de...

Ana Yüreği dizisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yürek

Yürek

Bakınız; Kalp.Kişi yüreği elinde tutuyorsa mevki sahibi olur.Rüyada kalp görmek birçok iyi huylara yorumlanir. Rüyada kalbinde bir korku hissettigini duymak, hak yolunda yürüyüp kimsenin malina, irzina, namusuna göz dikmeyen dürüst ve dindar bir adamla tabir olunur. Kalp vücudun hayat merkezi oldugu kadar, duygu ve his bakimindan en hassas noktasidir, iyilik, açiklik ve sirlarin korundugu ve...
  2. Yüreğimin acıdığı an...

Yüreğimin acıdığı an...

Ne zaman sevmiştim seni? Ne zaman sana “evet” demiştim? Ne zaman yüreğimin en güzel yerindeydin? Ne zaman elini tuttum? Ne zaman sarıldım sıkıca? Ne zaman öpücükler kondurdum yanaklarına? Söylesene ne kadar zaman oldu senden ayrılalı? İlk aşkımdın. Ne kadar kısa sürse de seninle olan birlikteliğim; sen benim ilk sevdiğim, sen benim ilk aşkım, sen benim ilk elini tuttuğum. Bütün ilkleri...
  3. Yüreğim...

Yüreğim...

Bir ummandan bir ummana savrulur durur Yüreğim! Asi dalgalara vurur genede közdür Yüreğim! Kimseler beni dinlemez bari sen dinle Yüreğim! Rüyalar bile terk etti bari sen gitme Yüreğim! Dağlar ağlar taşlar ağlar,gözlerde yok yaş Yüreğim! Beni bir başıma koyma, birlikte savaş Yüreğim...!
  4. Yüreğimden

Yüreğimden

Sensizlikte, kah geceler üzerime yürüdü, kah ayazlar zorladı kapılarımı.. Ama her zorlukta gözlerine sığındım, her solukta ismini haykırdım.Yalnızlığınla savaştım durdum.Belki de en gururlu savaştı benimkisi. Silahım yoktu; Sadece seni seven yüreğimdi savaşan. Kazanan hep hasretin olsa da ben seni " sensizlikte " bile yaşatandım.. Rüzgarlarla savruldum karanlıklara, düştüm...
  5. aNLa...

aNLa...

Ben seni degil aslinda Belki bu kadar benligimin icinde Ama benim olamamanini sevdim O kadar yakin o kadar candan Ama bir o kadarda uzaktan bende bi hasret oluşunu sevdim Sen benim olmadin ki Ben senin başkalarinin olurkenki gozlerini sevdim Hep ayni masumluğu Yumusak ellerini birturlu tutamamayi sevdim Ben hep senin yakinlarinda Ama hiç yaninda olamamayi sevdim Ben seni değil bitanem...

Sayfayı Paylaş