gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Anadolu benim adım

Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Kurtuluş Savaşında Kütahya sırtları, -30oC, -40 oC. Ve 75-80 yaşlarında bir nine. Gerisini gelin kafile komutanı Mustafa Necati'den dinleyelim; “Bütün yorgan battaniye ne varsa cephanenin üstüne örtmüş kendisi pazen elbiseyle. Mustafa Necati Bey “nine kar sepeliyor hava çok soğuk bari şu yorganı alsan sırtına” dediğinde aldığı cevap “dokunma ona, o millet malıdır, nem kapmasın. Ben bir ölürüm ama onunla binler doğacak binler. hayır oğlum hayır hiç üşümüyorum, soğuğu hiç duymuyorum ki. Düşman bu topraklara girdi gireli benim içim yanıyor içim a oğul””

Albay Hulusi ATAĞ'ın kafilesinde olan genç bir kadın hastadır ve cephane taşırken yere düşmüştür, ölmek üzeredir. Hulusi ATAĞ “bacım bana adını söyle seni tarihe yazdıracağım” dediğinde, aldığı cevap “adımı ne yapacaksın a oğul yaz benim adım Anadolu”

Anadolu benim adım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Benim adım gurur

Benim adım gurur

Benim adım Gurur, ben bir alıkoyucuyum... Ben sizi Tanrı tarafından verilmiş geleceğinizden alıkoyarım. Çünkü siz kendi yolunuzu talep edersiniz. Ben sizi hoşnut ve kanaatkar olmaktan alıkoyarım Ben sizi gerçek dostluktan alıkoyarım... Çünkü kimse gerçek sizi tanımayacaktır. Ben sizi sevgiden alıkoyarım... Çünkü gerçek aşk fedakârlığı talep eder Benim adım Gurur ve ben bir...
  2. Benim adım HÜZÜN

Benim adım HÜZÜN

Saçların epeyce dağılmış dudakların duvara çarpmıs çözüldüm. Çünkü ben senin sözündüm. Aşka secilmişti tüm vakitler. Seçildin. Çünkü sen bir çicektin. Alıp başımı gidiyorum; yeşil başlı kumsallara.. Güneştin.. Çünkü bedenimdeki ateştin ---- Bir nefeslik dinlenişti hüzün... Hep bir gülümseyişe aralanan dudaklarımı büzmekti... Hayatın şaşırtma kuvveti öylesine büyüktü ki...Kocaman...
  3. Anadolu Adının Kaynağı Nedir ?

Anadolu Adının Kaynağı Nedir ?

Oruç Gazi ve annesi Kırmızı Ebe’nin yaşadığı, Anadolu adının ilk kez telaffuz edildiği tarihi Taşlıca Köyü özgün dokusuna kavuşuyor. Ankara’nın Kızılcıhamam ilçesindeki köy, ilçe kaymakamlığı, belediyesi, ÇEKÜL Vakfı ve Taşlıca Güzelleştirme Derneği’nin işbirliğiyle restore ettirilecek. Çalışmalar kapsamında köydeki eski taş, ahşap ve ker*** yapılar onarılarak işlevlendirilecek. Çevredeki...

Sayfayı Paylaş