gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Anadolu medeniytler müzesi- Kendi fotograflarım

Konu, 'İç Anadolu' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

Ankara ve Müze denilince akla hemen ANADOLU MEDENİYETLER MÜZESİ gelir... Zaten Ankara'ya getirilen turistlerde bu müzeyi gezmeden dönmezler... Ben şimdi turist olmamasamda zamanında çok gezdim... Bu yaz da Arkadaşım geldi ve beraber tekrar gitmeşansım oldum... Tarihten hoşlananlar için gezilebilecek en iyi mekanlardan biri... Oraya nasıl gidilir olayına gelince en kolay tarifi...
    Anadolu Medeniyetleri Müzesine ulaşım için; Ulus heykelden Ankara Kalesine doğru hiç sapmadan devam ettiğinizde yol sizi Müze girişine çıkaracaktır.

Birazcıkta Müzenin tarihçesine değinelim... Benim fazla bir bilgim olmadığı için... Müzenin kendi sitesinin adresine yönlendireceğim... Umarm sizlerde tarihi yerlere meraklısınızdır ve Ankaraya yolunuz düştüğünde ziyaret edersiniz...

anadolumedeniyetlerimuzesi.gov.tr

Daha fala bilgi için yukardaki adresden bilgi alabilirsiniz...

Bunlarda benim çektiğim bir kaç fotograf..

2. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Paylaşım için teşekkürler Angelım...Çok güzel bir yere benziyor. İskeletler kiminmiş acaba?

3. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Canım soruna cevap vermeyi çok isterdim fkat arkadaşla çok dikkatli bakmadık ... Hem orayı gezmek bir gununu alır eger herşyi cok cok inceleyeyim dersen... Beğenmene sevindim ve yorumun için de teşekkkür ederim canım..

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çok güzel resimler, buda demek oluyor ki resimlerin ait olduğu mekan süpermiş. Etkileyici :)

Bu güzel paylaşım için tşkler canım:)

5. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Anladım Angelım. Ben teşekkür ederim.

6. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

güzel paylaşım fotğrafları güzel çekmişsin.tşkler

7. eficixmM

eficixmM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    wuuu superler yaa bayıldımm :hede:

Anadolu medeniytler müzesi- Kendi fotograflarım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşkın fotografı

Aşkın fotografı

Mut’un bir dağ köyünde dostlarla birlikte gezerken yaşlı bir karı kocayı gördüm. Baktım bir kanepenin üzerinde oturuyorlar… İyice yaklaştığımda tezekten yapılmış evlerinin bahçesinde oturdukları kanepenin bir tarafının tamamen kırık olduğunu, kanepenin sağlam tarafına sıkışarak oturduklarını ve sohbet ettiklerini anladım. Yüzlerinde bir tebessüm vardı. Kanepenin bir tarafı tamamen kırılmıştı…...
  2. Barbados fotografları

Barbados fotografları

barbados fotoğrafları
  3. Kırklareli Müzesi

Kırklareli Müzesi

Müzesi binası, 1894 yılında belediye hizmet binası olarak yaptırılmıştır. Müze yapılması amacıyla Kültür Bakanlığı’na tahsis edilen binada bakım - onarım faaliyetine 1983 yılında başlanılmış ve 1993 yılında tamamlanmıştır. Tarihi binanın müze olarak düzenlenmesi çalışmaları ise Aralık 1990 tarihinde başlatılmış ve 14 Ocak 1994 tarihinde ziyarete açılmıştır. Bodrum üzerine iki kat olarak...
  4. MaviGöl-Ankara'nın Doğu bölgesinin en büyük piknik alanı- Kendi fotograflarım !!!

MaviGöl-Ankara'nın Doğu bölgesinin en büyük piknik alanı- Kendi fotograflarım !!!

mavi göl ankara mavigöl ankara mavi göl resimleri piknik alanı Meleklerim ben ANGARALIYIM... Ankarayı da çok seviyorum... Son zamanlarda bazı sıkıntılarımız olsada Ankaralı olarak .... Çok güzel ve huzurlu bulduğumuz mekanlarda var... Çevre düzenlemesi ve bahçelerin gelişimii meşhurdur Ankaranın.. Bir çok piknik alanı yapılmıştır... Fakat bu yapılanlar genelde Ankaranın batı kısmnaydı;...
  5. Louvre Müzesi

Louvre Müzesi

louvre müzesi nerdedir nasıl gidlir louvre müzesi hakkında genel bilgiler burda melekler louvre müzesi hep görmek istediğim bir müzedir gizemli bir yanı var yani:D umarım bir gün görme fırsatım olur sitemizde görevli arkadaşımız ESDE bayramda paris gezisi yapmış ve louvre müzesinede gitmiş sağolsun resimlerini eklemiş bizde gitmiş gezmiş kadar oldukk oraları:) şimdi size louvre müzesi...

Sayfayı Paylaş