gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Anadolu'da Gelin Başlıkları ve Giyimleri

Konu, 'Çöplük' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

gelin başlıkları gelin basligi başlığı anadolu başları basliklari
    Kozak

Kına gecesi

Bursa - Kelez

Yeni Gelin - Ödemiş/Karaköy

Gelin başlığı - Çanakkale/Edremit

Çanakkale/Edremit

genç kız başlığıı - Bursa

Keles

Orta Anadolu

yenigelin - Ödemiş

sepet başlık gelin götürme - İzmir

Alacahöyük

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Anadolu'da Gelin Başlıkları ve Giyimleri

Cok güzel, cok farkli...
    Paylasim icin tsk ederim canim

Anadolu'da Gelin Başlıkları ve Giyimleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anadolu'da Bağlama ve Saz Terimi

Anadolu'da Bağlama ve Saz Terimi

Anadolu'da kopuzdan sonra, tambura tipli çalgıların genel adı olarak kullanılan terimler ''saz'' ve ''bağlama''dır. Aslen Farsça olan ve Farsça'dan Türkçe'ye geçen ''saz'' terimi, halk sanatçılarının şiirlerini söylerken çaldıkları telli çalgının genel adıdır. Bu nedenledir ki, aşıkların şiirlerini sazla birlikte söylemelerinden dolayı, son çağ edebiyat tarihçileri aşıklara ''saz şairi'',...
  2. Başlık

Başlık

Başlık, bere, şapka rüyaları kızlar için evlilik, erkekler için iş, hayırlı bir kısmettir. Evliler için ise işte yükselme, maddi durumun düzelmesi olarak yorumlanır.Rüyada baslik görmek iyidir. Rüyada basina her-hangi bir baslik geçirdigini görmek bir memuriyete girecegine ve-ya yeni bir is kuracagina, basligi basindan çikarmak bir isten veya memuriyetinden ayrilacagina isarettir.
  3. en güzel tesettür giyimler geldi kızlar

en güzel tesettür giyimler geldi kızlar

tesettür giyim tesettur giyim hollanda modern tesettür giyim modern tesettür modelleri kapalı kapalı kıyafetler
  4. Anadolu'da Ölümle İlgili Adet ve İnanışlar

Anadolu'da Ölümle İlgili Adet ve İnanışlar

hamileyken mezarlığa gidilirmi hamileyken mezarlığa gidilir mi adetliyken gidilir mi adetliyken camiye regl döneminde Toplum hayatı birçok alanda değişik inanma, adet, töre, tören, ayin, kalıp davranış vb. tarafından kuşatılmıştır.Gelenek görenek ve inançların daha etkili olduğu özellikle küçük yerleşim birimlerinde,geçiş dönemlerinden olan ölüm de toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın yoğun...
  5. İlk Başlık ve Hayvanlarım

İlk Başlık ve Hayvanlarım

Merhaba bu hesabı yeni aldım.Eskisinin şifresini unuttum.Ankaradxa yaşıyorum.Neyse bunu başka köşeye yazmam gerekir.Benim beslediğim hayvanlarımı öğenmek ister misiniz: 1-)Balık:Balıklarım 1 hafta önce yavruladı.Evimde 2 metrelik akvaryu var.Ama yavrular büyüyne kadar ortası camla ayırdım.16 yavru var. 2-)3 Muhabbet kuşum var.Maviş Efe ve Şeker

Sayfayı Paylaş