gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Anahtar deliği

Konu, 'A-B' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Anahtar deliği, kıskançlığın ve kavganın simgesidir.

Anahtar deliği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. karınca delikleri

karınca delikleri

http://flash.kraloyun.com/PageKraloyun/flash/Games/karincadelikleri.swf
  2. Fare deliği

Fare deliği

Rüyada fare deligi, haktan sapip batil yolda yüründügüne isarettir. Fare deligini agizla kiyaslarlar. Bu sebeple bir fare deliginden çiktigini görmek, kötü bir söz söyleye-rek, kendisini sevenleri incitecegine veya ev halki arasinda bir huzursuzluk doguracagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen fare deligi, bid'atlara tabi olmaya, bid'atçi ve sapiklann eserlerine uymaya...
  3. Anahtar

Anahtar

Anahtarla bir yeri açmak hayra, kapatmaksa şerre delalet eder. Anahtar, Allah'tan bir şey istemeyle, dua ve istiğfar ile tabir edilir. Elinde bir anahtar olduğunu görmek abdest alıp ibadet etmeye; elinden anahtarın düştüğünü görmek namazı eda etmekte gevvşek davranmaya delalet eder. Ayrıca anahtar görmek, rızık, ilim, evlat, elçi, mal, define, koca ve hacca gitmekle tabir edilir. Elinde birçok...
  4. Delik açmak

Delik açmak

Duvar vs. deliği sır araştırmaya, iş ve diğer hususlarda meydana gelen pürüzlere; Sağlam yapıları veya sert cisimleri deldiğini görmek bakire kızlara sarkıntılık yapmaya yahut ülkede gezinerek haber araştırmaya ya da ev halkının gidişatının bozulmasına, belik açmak bazen müfettişlik yapmaya, Bir evi delip eçiri girmek, o evin kadınına kötülük yapmaya; Delik açmak bazen muteber eserlerden...
  5. İğne  deliği

İğne deliği

Birgün padişahın huzuruna bir adam getirmişler.. Adamın bir hüneri varmış.. 100 adım öteden fırlattığı ipliği,100 adim ötedeki iğnenin deliğine geçiriyormuş.. Bunu başarmak tam 40 yılını almış.. Padişah 'göster bakalim hünerini' demis.. adam iğneyi bir sehpaya saplamış, sonra 100 adım geri gitmiş ve ipliği fırlatmış.. iplik iğnenin deliğinden geçmiş.. Padişah 'tekrarla, tesadüf olmasın...

Sayfayı Paylaş