gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

anası kılıklı deyiminin anlamı ne

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

yahu bana kaynanam anası kılıklı dedi araları pek iyi değil ama bu deyimin tam anlamı ne allaşkına küfür mü etti şimdi bana :S

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Toplumumuzda geçmişten gelen bir gelin-kaynana çekişmesi vardır. :) Kimi zaman tatlı bir rekabet, kimi zaman da can yakan bir hal alan bu çekişme, günümüzde insanlarımızın daha fazla bilinçleşmesiyle bir hayli aşılmıştır. Adına türküler yakılan gelin-kaynana çekişmesine benzer bir durum da sizde var demek ki :) Ama bu sefer kabak annenizin başına patlamış.Kayınvalideniz annenize minik bir gönderme yapmış. Muhtemelen size kızmış ve bu huyunuzun annenize benzediğini ifade etmek ve biraz da sinirini sizden değil annenizden çıkarmak için, esklerin sıklıkla kullandığı bu deyimi kullanmış :) Anası kılıklı demek, annesine benzeyen demektir :)

anası kılıklı deyiminin anlamı ne konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Biti Kanlanmak Deyiminin Anlamı nedir

Biti Kanlanmak Deyiminin Anlamı nedir

Kızlar hiç duydunuz mu Biti Kanlanmak Deyimini ben geçenlerde duydum ve bunun anlamını çözemedim sizce Biti Kanlanmak Deyiminin Anlamı ne olabilir biliyorsanız yazın lütfen.
  2. Boğaz Derdi Deyiminin Anlamı nedir

Boğaz Derdi Deyiminin Anlamı nedir

Selam kızlar size bir sorum olacak acaba Boğaz Derdi Deyiminin Anlamı nedir biliyorsanız bana yazar mısınız?
  3. Boşa Gitmek Deyiminin Anlamı nedir?

Boşa Gitmek Deyiminin Anlamı nedir?

selam kızlar ben bir deyimin açıklamasını çok merak ediyorum acaba Boşa Gitmek Deyiminin Anlamı nedir biliyorsanız bana acil tarafından yazar mısınız?
  4. Bozum Etmek Deyiminin Anlamı nedir

Bozum Etmek Deyiminin Anlamı nedir

Arkadaşlar acaba sizlerin arasında Bozum Etmek Deyiminin Anlamı nedir bilen bir arkadaş var mı? Bozum Etmek Deyiminin Anlamı nedir bilen var ise bana yazsın bu deyimin açıklamasını
  5. Büyüklük Göstermek Deyiminin Anlamı nedir

Büyüklük Göstermek Deyiminin Anlamı nedir

arkadaşlar ben dün bir deyim duydum ama tam olarak anlamını çıkaramadım acaba Büyüklük Göstermek Deyiminin Anlamı nedir bilen varsa yazsın lütfen

Sayfayı Paylaş