gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Anayasamızda laikliğin tarifi yok

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

ABD’deki temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Ali Babacan, ABD’nin ulusal kamu radyosu NPR’a konuştu. Babacan şunları söyledi: "Türkiye, İslam, demokrasi ve laikliğin bir arada var olabileceğini giderek daha fazla kanıtlamaya çalıştığımız bir ülke. AK Parti, muhafazakar ve demokrat bir parti. Biz gelenekler, aile, ahlak, din konularında duyarlıyız ve bunu yüksek sesle dile getiriyoruz. Partimiz, ayrıca Türkiye’de gerçek bir demokratik sistemi destekliyor. Türkiye’de ayrıca laik bir sistemi de destekliyoruz, bu da dinle devletin kesin bir çizgiyle birbirinden ayrılması anlamına geliyor. Biz, laikliğin, dini özgürlüklerle ilgili olduğuna da inanıyoruz. Anayasamızda laikliğin açık tanımının olmamasına karşın, Anayasa Mahkemesi’nden AKP’nin eylemlerinin laikliğe uygunluğu konusunda yargıda bulunması isteniyor."

kaynak:hürriyet.com

Anayasamızda laikliğin tarifi yok konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. anayasanın ilginç mimarları...

anayasanın ilginç mimarları...

Anayasa'nın ilginç mimarları 31 Ağustos 2007Bülent SARIOĞLU/ANKARA Hürriyet, bugüne kadar gizli tutulan, AKP’ye yeni Anayasa taslağı hazırlayan bilim kurulunun kimlerden oluştuğunu ortaya çıkardı. İşte o bilim kurulu: Prof. Dr. Ergun Özbudun, Prof. Dr. Levent Köker, Prof. Dr. Yavuz Atar, Prof. Dr. Fazıl Hüsnü Erdem, Doç. Dr. Serap Yazıcı ve Doç. Dr. Zühtü Arslan. AKP’YE yeni Anayasa taslağı...
  2. laiklik

laiklik

Laikliğin Tanımı Laiklik kavramı eski Yunanca da ki ‘’Laikos’’ kavramından gelir ve din adamı olmayan dinle ilgisi olmayan insanlara verilen addır. Bu laikos sözcüğü de gene eski Yunanca’da ‘’halk’’ anlamına gelen ‘’laos’’ sözcüğünden türemiştir. Daha sonra bu sözcük, ‘’laicus’’ olarak Latince’ye geçirilmiş ve Fransızca’dan da Türkçe’ye çevrilmiştir. Laiklik genelde yasama, yürütme ve yargı...
  3. Grup Anılar - Tarifi Yok

Grup Anılar - Tarifi Yok

Bakislar Cok Cilgin Dudakalr Cok Kizgin Durusu Cok Capkin Saclarin Tarifi Yok Durusu Cok Capkin Saclarin Tarifi Yok Sen Bana Yasak Ama Ben Sana Tutsak Uzaksin Cok Uzak Acinin Tarifi Yok Uzaksin Cok Uzak Anilarin Tarifi Yok Eger Canim BirgÜn ÖlÜrsem Beni Gamzeleriyle GÖmsÜnler Birak GÜzelim Orda Kalayim Bunu Bana Cok GÖrmesinler Eger Canim BirgÜn ÖlÜrsem Beni Gamzeleriyle GÖmsÜnler Birak...
  4. Basenleri Eriten Karın Yok Eden Çay Tarifi

Basenleri Eriten Karın Yok Eden Çay Tarifi

Bu konu; basen incelten karın düzleştiren çay tarifi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Türk kadının korkulu rüyası olan geniş kalçalar, yapılan doğumların ardından ne yazık ki kadınlara yapışıp kalır. Buna bir de dikkat edilmeden tüketilen gıdalar da eklenince fazla kilolar başa bela olur kalır. Bu sayfamızda sizlere, Beyaz Tv’de yayınlanan Ebru Şallı’nın sunduğu “Ebruli”...
  5. Gebelik Çatlaklarını Yok Edecek Maske Tarifi

Gebelik Çatlaklarını Yok Edecek Maske Tarifi

Bu konu; Gebelik Çatlaklarını Yok Edecek Maske Tarifi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, gebeliği bitirip bebeğinizi kucağınıza aldığınızda yaşadığınız tüm sıkıntılı anları bir anda unutuverirsiniz .Zaten öyle olmasaydı kimse ikinci çocuğu yapma cesaretini kendinde bulamazdı. O andan sonra ne çektiğiniz ağrılar ne de zahmetler gözünüze görünmez ama zaman içinde bebeğinizden...

Sayfayı Paylaş