gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Anayasamızın türkçe ile ilgili maddesi

Konu, 'KPSS Genel' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

anayasamızın türkçe ile ilgili maddeleri anayasamızın türkçe ile ilgili maddesi anayasanın maddesi anayasamızda maddeler anayasanın maddeleri Anayasamızın 42. Maddesi
    Anayasamızın Türkçe İle İlgili Maddesi, anayasamızın 42. Maddesidir. Bu madde devletin eğitim ile ilgili görevlerini anlatmaktadır. “Eğitim ve Öğrenim Hakkı ve Ödevi” başlığını taşımaktadır.

Eğitim ve öğretim, Atatürk ilkeleri ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre, devletin gözetimin ve denetimi altında yapılır. Bu esaslara aykırı eğitim ve öğretim yerleri açılamaz. İlköğretim kız ve erkek bütün vatandaşlar için zorunludur ve devlet okullarında parasızdır. Özel, ilk ve orta dereceli okulların bağlı olduğu esaslar, devlet okulları ile erişilmek istenen seviyeye uygun olarak kanunla düzenlenir. Devlet, maddi imkandan yoksun başarılı öğrencilerin öğrenimlerini sürdürebilmeleri amacı ile burslar ve başka yollarla gerekli yardımı yapar. Eğitim ve öğretim kurumlarında sadece eğitim, öğretim, araştırma ve inceleme ile ilgili faaliyetler yürütülür. Bu faaliyetler her ne suretle olursa olsun engellenemez. Türkçe’den başka hiçbir dil eğitim ve öğretim kurumlarında Türk vatandaşlarına ana dili olarak okutulamaz ve öğretilemez. Eğitim ve öğretim kurumlarında okutulacak yabancı dil ve yabancı dil ile eğitim yapan okulların tabi olacağı esaslar kanunla düzenlenir.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Süpperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    Kesinlikle bu demi

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

??

Bu oLduqundan eminmisiniz .. ? .!

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

????

emin misiiz cevap konusundAAAAAA
    BENİM TÜRKÇE ÖDEVİM İNŞ.. DOĞRUDURRRRR
    inş.. dioğrudurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRrrrrrrrrrrrrrrrrrrrRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

5. hgfh

hgfh Forum Okuru

ana yasa
    benimde türkçe ödevim inş doğrudur

6. ??????

?????? Forum Okuru

bnmim türkçe ödvm işllh dorudur

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Süper
    Çok saol ellerin dert görmesin.Tam istediğim gibi bir ödev.Öğretmenin beyeneceği de kuşkusuz . Tekrar teşekkürler.

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

eğer doğru olmasın o zaman öğretmen beni doğrar

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ya bu olduğuna eminmisiniz bu türkçe ödevi hoca affetmez

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bu Değil

MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür.DİLİ TÜRKÇE'DİR.
    Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
    Millî marşı İstiklal Marşıdır.
    Başkenti Ankaradır.

Sanırım doğrusu buhttp://www.meleklermekani.com/images/icons/icon5.pnghttp://www.meleklermekani.com/images/icons/icon5.png
    http://www.meleklermekani.com/images/icons/icon4.png

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Anayasamızın türkçe ile ilgili maddesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öz türkçemiz ile ilgili şiir

öz türkçemiz ile ilgili şiir

türkçemizle ilgili şiirler türkçemiz ile ilgili şiirler temiz türkçemiz ile şiir güzel şiir temiz yazı Esere söyle 'YAPIT' İspatlamaya 'KANIT' Şahit yerine moda, Oldu söylemek 'TANIK' Ev deme sakın! 'KONUT' Misafir ise 'KONUK' İlerleme var dilde Netice gayet 'SOMUT' Fabrikaya 'YAPINAK' İmkan ise 'OLANAK' Beliren durumları, Moda oldu' SAPTAMAK' Mesalaya 'ÖRNEĞİN' Arabansa...
  2. Türkçe ile ilgiLi karikatür ve resimler

Türkçe ile ilgiLi karikatür ve resimler

türkçe ile ilgili karikatür türkçe ile ilgili karikatürler türkceyle karikatürler resimler karikatürleri
  3. Depilasyon İle İlgili Bilgiler

Depilasyon İle İlgili Bilgiler

depilasyon nedir depilasyon ne demek depilasyon yöntemleri İstenmeyen tüyler kadınların en çok yakındığı sorunlardan biridir melekler. Yapısal sebeplerle kimisinde az kimisinde çok sık görülen bu yakınmalar faydasızdır, tek yapmak gereken bu tüylerden nasıl kurtulanacağıdır. Siz de istenmeyen tüylerden kurtulmak için depilasyon yöntemleri konusunda bilgi sahibi olup, uygulayabilirsiniz....
  4. Evlilik İle İlgili Bilmedikleriniz...

Evlilik İle İlgili Bilmedikleriniz...

Evlilikle ilgili bilinmesi gerekenler Evlilik İle İlgili Evlenmeye karar verdikve evlilikle ilgili neler biliyoruz...Hadi gelin melekler bakalım evlilikle ilgili bilmediğimiz neler varmış ....Tabi bildiklerimizin yanında bilmediklerimiz fazlasıyla vardır ...İyi bir evlilik yürütmek için mutlu olabilmek için işte 21 öneri... Renk Renk Gelinlikler Bilinenin aksine aslında her gelin...
  5. türkçe doğru kullanmasıyla ile ilgili uyarı levhaları

türkçe doğru kullanmasıyla ile ilgili uyarı levhaları

lütfen yardım eder misiniz şimdiden saolun. :)

Sayfayı Paylaş