gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Ancak özürlülere tanınan erken emeklilik hakkından yararlanamıyorum...

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Sağlam olarak devlet memuriyetine girdikten sonra sakatlandım. Ancak özürlülere tanınan erken emeklilik hakkından yararlanamıyorum. Bu Kanun bana bir hak getiriyor mu? Evet, Devlet memurlarından çalışmaya başladıktan sonra sakatlanmış olanların bu Kanundan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usulüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;

a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılması ve 16 yıl hizmetinin bulunması,

b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılması ve 18 yıl hizmetinin bulunması

halinde kendilerine Emekli Sandığı Kanunu hükümlerine göre aylık bağlanabilecektir.

Ancak özürlülere tanınan erken emeklilik hakkından yararlanamıyorum... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emeklilik

Emeklilik

Emeklilik, erkekler için en önemli stress'lerden biri sayılır, çünkü statü ve gelir kaybının yanısıra, uğraş kaybı da olur. Emeklilik batının endüstrileşmiş toplumlarına özgü bir fenomendir ve yeni ustalıkların öğrenilmesi ve yeniden eğitim gibi sorunlar, emeklinin çektiği güçlükleri arttırmaktadır. Atölyeler, bazı vakalarda yararlı olmakla birlikte, bugün gittikçe daha da karmaşıklaşan...
  2. Erken Emeklilik İçin Bir Şans Daha var

Erken Emeklilik İçin Bir Şans Daha var

Yeni sosyal güvenlik yasasının kapsamına girmemek, Bir kaç yaş daha erken emekli olabilmek için son tarih 30 Nisandı. Ancak fırsat henüz kaçmadı. 30 Nisan geçti ama fırsat kaçmadı. 30 Nisan ve öncesi en az 1 gün çalışmış olanlar Mayıs ayının sonuna kadar geriye dönük olarak başvuru yapabilir. Sosyal Güvenlik uzmanı Ali Tezel, "fırsat kaçmadı ama bunun bir bedeli var" diyor. Peki...
  3. Çocuğunuz için erken emeklilik şansı hala var.

Çocuğunuz için erken emeklilik şansı hala var.

kadınlarda erken emeklilik 2010 erken emeklilik varmı yasasında değişiklik varmı Yasaya göre “Sosyal Güvenlik Reformu” ile yapılan kanuni değişiklikler sebebiyle 1 Mayıs 2008 günü ve sonrasında işe giren daha doğrusu sosyal güvenlik sistemine girenler 65 yaşından emekli olacaktı… İşte gerek kendilerini ve gerekse çocuklarını 65 yaşındaki emeklilikten kurtarmak isteyenler SSK önünde...
  4. Özürlü Çocuk Annelerine Erken Emeklilik

Özürlü Çocuk Annelerine Erken Emeklilik

özürlü, çocuk, engelli ailesi, erken emeklilik, engelli çocuk annesine erken emeklilik hakkında hersey burada Özürlü evlatları ve yakınları olan hanımlar bu yazıma bir bakın ilginizi çekebilir.. Özürlü çocuk annelerine erken emeklilik Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, özürlü çocuk annelerine 5 yıl erken emeklilik olanağı sağlanmasıyla ilgili “Çalışmak zorunda olan özürlü çocuk annelerinin ağır...
  5. Çalışan Annelere Erken Emeklilik Geliyor!

Çalışan Annelere Erken Emeklilik Geliyor!

çalışan annelere erken emeklilik çalışan annelere erken emeklilik 2013 Sevgili melekler, hükümetin çalışan annelerle ilgili yeni yasa tasarısı şekillenmeye başladı. Kadın, aile ve istihdam politikalarında köklü değişiklikler getiren bu çalışmalara göre, doğum izninde artış, üçüncü çocuğa 5000 lira yardım ve tüp bebek desteği gibi başlıklar göze çarpıyor. Bugün Gazetesi yazarı Sadettin...

Sayfayı Paylaş