gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Ani Gevşeme Tekniği

Konu, 'yoga' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Adım 1: Açıklama Önce tüm bedeni şavasanada dinlendirelim.

Şimdi kademesel olarak bedeni aşağıdan yukarıya doğru önce gerip daha sonra tamamen geveşeteceğiz Böylece tam gerfinlik ve tam gevşeme arasındaki farkı anlayacağız ve bedene olan hakimiyetimizi fark edeceğiz.

Adım 2: Germe

Duruş: Ayaklarını birleştir ve kollarını bedenine yaklaştır. Avuç içleri bacaklarına değsin.

Ayak parmaklarını ger

Ayaklarını ger

Ayak bileklerini ger

Baldırlarını kas

Dizlerini kas

Uyluklarını kas

Kasık bölgeni kas

Kaba etlerini kas

Kollarını bedenine iyice yapışıtr ve öyle tut

Nefes ver.

Derin bir nefes al ve göğsünü kas.

Sırt kaslarını kas

Boynunu ve yüzünü kas

Tüm bedenini kas – kas – kas!

Adım 3: Gevşeme

Şimdi tamamen bedenini bırak. Tamamen gevşe..

Şavasanaya dön ve rahatla.

Tam gerginlik ve tam gevşeme arasındaki farkı gözlemle.

2. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Ani Gevşeme Tekniği
    bunları denemek lazım yaralı şeyler.teşekkürler:)

Ani Gevşeme Tekniği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gevşeme Çalışmaları

Gevşeme Çalışmaları

Gevşeme Çalışmaları Akciğerlerimizi üç bölüm halinde düşünebiliriz. Üst kısım, orta kısım ve alt kısım. Derin nefes bu üç kısmın ortaklaşa çalışması ile mümkün olur. Derin nefes önce akciğerin alt kısmının hava ile dolması ile başlar. Mide ve kaburgaların alt kısmı genişler, sonra orta kısım hava ile dolar. Yani göğüsler genişler ve en son olarak da omuzlar hafifçe kalkar. İnsanların pek çoğu...
  2. Ötöbüscü Anilari:))))

Ötöbüscü Anilari:))))

1) Ankara'da, cok sıcak bir gunde, dolmuştaki bir kokona yelpazesiyle - "Şöfeer bey klimayı acar mısınız cok sıcak olduu" demisti. Pala bıyıklı şöfer amca teyzeyi bi sure suzdukten sonra, kapıyı acıp acıp kapatmaya basladı, ki ondan sonra dolmuşca yarıldık zaten. 2) Sahil yolundan bostancı istikametinde gitmekte olan dolmuşa yasli bir bayan biner.bayan tam bir eski istanbul...
  3. Hızlı Gevşeme Tekniği

Hızlı Gevşeme Tekniği

Duruş: Şavasasa Adım 1: Açıklama Bu tekniği 3 adımda uygulayacağız. Birinci adımda göbeğimize ve karın kaslarımıza konsantre olarak tamamen fizik beden farkındalığı sağlayacağız. Daha sonra bu farkındalığı bozmadan genişleteceğiz ve hem göbeğimizi hem de nefesimizi hissedeceğiz. Daha sonra da hissederek nefes alıp vereceğiz. Adım 2: Fiziksel beden farkındalığı Rahat ve derin nefesler...
  4. Gevşeme egzersiziyle rahatlayın!

Gevşeme egzersiziyle rahatlayın!

. Uzman Fizyoterapist Osman Çoban; stresten daraldığınızda ve kalp atışlarınız artmaya başladığında, kendinizi rahatlatmak için gevşeme egzersizleri yapmanızı öneriyor. Çoban, bu tür egzersizlerin sinir sistemini uyararak stres hormonlarının salınımını azalttığını söylüyor. İşte günde üç kez uygulayabileceğiniz bir gevşeme egzersizi: * Önce kendinize rahat bir ortam seçin. Egzersiz...
  5. bayanlar gevşeme egzersizi önerisi

bayanlar gevşeme egzersizi önerisi

Rahat edeceğiniz ve kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği konforlu bir koltuğa oturun. Gözlerinizi kapatıp tüm dikkatinizi toplarken uzuvlarınızı kasıp daha sonrada gevşetecek pozisyona girin. Ellerinizi sımsıkı yumruk yapıp yaklaşık olarak üç saniye sıkın, daha sonra gevşetin ve bu gevşemeyi beş saniye sürdürdükten sonra tekrardan ellerinizi sımsıkı yumruk yapıp yaklaşık olarak üç saniye...

Sayfayı Paylaş