Anıtkabirde Atatürkten başka kim yatıyor ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Merhaba.Anıtkabire çok gitmek istedim ama kısmet olmadı. Merakım Anıtkabirde Atamızdan başka kim yatıyor ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

İsmet İnönü’nün Mezarı
    Barış ve Zafer Kuleleri arasında yanları açık kolonların oluşturduğu galerinin ortasında 25 Aralık 1973 tarihinde vefat eden Atatürk'ün en yakın silah arkadaşı, Türk Millî Mücadelesi'nin Batı Cephesi Komutanı ve İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün sembolik lahdi bulunmaktadır. Mezar odası alt kattadır. Mezar odasına ahşap bir kapı ardından bronz bir kapı ile girilir. Mezar odası kare olup, kesik pramidal tavanla örtülüdür. Beyaz granit kaplı zemin üzerinde kıble yönünde sanduka yer almaktadır. İsmet İnönü, Anıtkabir'e 28 Aralık 1973'te Bakanlar Kurulu Kararı ile defnedilmiştir. Anıtkabir'e 28 Aralık 1973'te Bakanlar Kurulu Kararı ile defnedilmiştir.

Anıtkabirde Atatürkten başka kim yatıyor ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çöpte servet yatıyor

Çöpte servet yatıyor Artık işinize yaramayacağını sandığınız birçok eşya ya da ürünü çöpe atmadan önce bir kez daha düşünün. Bunları başka türlü kullanabileceğinizi göreceksiniz. Çöpe atmak üzere elinize aldığınız her eşyanın başka bir işe yarayıp yaramayacağını düşünün. Bir tüketim toplumu olduğumuzdan bu tür bir davranışın birçok kişiye son derece demode geleceğini biliyorum....
  2. yanımdaki başka kalbimdeki başka.

Biliyorum bunları okurken güleceksin hatta acıyacaksın bana hani sondu bir daha yazmayacaktın diyeceksin. Yazmamalıyım aslında yazmamam gerekiyor ama ben herkesten saklanmış bir kitabın arasına gizlediğim kağıda yazıyorum kimse bilmesin istiyorum hala sana yazdığımı. Biri var hayatımda biliyormusun biri var. Beni çok sevdiğini söylüyor. Bana şiir yazmış gece yıldızları izledik beraber cama...
  3. Sende beni anlamassan başka kim anlar?

. Yüküm ağır çok yorgunum Gel birde sen yorma Olan oldu giden gitti ...Gel üstümde durma... Aklım çoktan firar etti Ne olur hesap sorma Can dayandı can dayandı Gönül yandı can dayandı Senin için her acıya her çileye can dayandı.. Hayat denilen şu kavgada Kalbim yenik düştü sevdada Hep sırtımdan vuran şu kahpe dünyada TEK SENİ SEVDİM BEN HEP SENİ SEVDİM YAR...
  4. Mustafa kemal atatürkten son mektup

Melekler dikkatla okumanızı rica ediyorum... Atatürk'ten Son Mektup Siz beni hala anlamadınız Ve anlayamayacaksınız çağlarca da; Hep tutturmuş; Yıl 1919, Mayısın 19 u diyorsunuz Ve eskimiş sözlerle beni övüyor övüyorsunuz. Mustafa Kemal'i anlamak bu değil Mustafa Kemal ülküsü, sadece söz değil. Bırakın o altın yaprağı artık Bırakın rahat etsin anılarda şehitler. Siz bana,...
  5. 1 gün başka birinin yerine gecme hakkın olsa kim olurdun? :)

1 gün başka birinin yerine gecme hakkın olsa kim olurdun? ilk ben söyleyeyim :) yine kendim olurdum :D "NE OLURSAN OL KENDİN OL YEĞEN " hahaha

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. anıtkabirde kimlerin mezarı var

,
  2. anıt kabirde kimler yatıyor

,
  3. anıt kabirde kaç personel var

,
  4. Anıtkabırde ataturkle bırlıkte yatan,
  5. ataturk ile birlikte anitkabirde kimin mezari vardir,
  6. atatürkten başka anıtkabirde kim yatıyor,
  7. anit kabirde ataturkten baska kimin naasi var,