gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Anıtkabirde Atatürkten başka kim yatıyor ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Anıtkabire çok gitmek istedim ama kısmet olmadı. Merakım Anıtkabirde Atamızdan başka kim yatıyor ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İsmet İnönü’nün Mezarı Barış ve Zafer Kuleleri arasında yanları açık kolonların oluşturduğu galerinin ortasında 25 Aralık 1973 tarihinde vefat eden Atatürk'ün en yakın silah arkadaşı, Türk Millî Mücadelesi'nin Batı Cephesi Komutanı ve İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün sembolik lahdi bulunmaktadır. Mezar odası alt kattadır. Mezar odasına ahşap bir kapı ardından bronz bir kapı ile girilir. Mezar odası kare olup, kesik pramidal tavanla örtülüdür. Beyaz granit kaplı zemin üzerinde kıble yönünde sanduka yer almaktadır. İsmet İnönü, Anıtkabir'e 28 Aralık 1973'te Bakanlar Kurulu Kararı ile defnedilmiştir. Anıtkabir'e 28 Aralık 1973'te Bakanlar Kurulu Kararı ile defnedilmiştir.

Anıtkabirde Atatürkten başka kim yatıyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anıtkabir

Anıtkabir

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. IMF Başkanı Kim Olacak?

IMF Başkanı Kim Olacak?

Uluslararası Para Fonu (IMF) başkanlığına, Fransız aday Dominique Strauss-Kahn'ın seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. 185 ülkenin üye olduğu IMF'nin en üst karar organı olan 24 kişilik İcra Direktörleri Kurulunun, bugün toplanarak, yeni başkanı belirlemeleri bekleniyor. Fransa'nın eski Maliye Bakanı Dominique Strauss-Kahn dışında ikinci bir aday olarak Çek Cumhuriyeti eski...
  3. Anıtkabir

Anıtkabir

ANITKABİR Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve Türk İnkılâplarının büyük önderi Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türk vatanının bağımsızlığını kazanması için giriştiği savaş ve Türk milletini çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmak amacıyla gerçekleştirdiği inkılâplarla geçen yaşamı 57 yıl sürmüş ve Büyük Önder 10 Kasım 1938'de ebediyete intikal etmiştir. Mustafa Kemal...
  4. ABD Başkanı Obama Anıtkabir Özel Defteri'ne ne yazdı

ABD Başkanı Obama Anıtkabir Özel Defteri'ne ne yazdı

ABD Başkanı Obama, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı: "Vizyonu, kararlılığı ve cesaretiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni demokrasiye yönelten ve mirası tüm dünyaya kuşaklar boyunca ilham vermeye devam eden Mustafa Kemal Atatürk'e saygılarımı sunmak, benim için bir onurdur. ABD'nin 44. Başkanı olarak, Türk-Amerikan ilişkilerini güçlendirmeyi, Atatürk'ün, halkına umut veren modern ve...
  5. Ösym başkanı kim

Ösym başkanı kim

Ya arkadaşlarım merak ediyorum. Bu ösym nin en son yeni başkanı kim oldu kim var hiç haberlerini duymuyoruz bana biyografisini vermeniz mümkün mü bu konu altından teeşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş