Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi iletişim bilgileri

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi iletişim bilgileri
Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi ankara dr. zekai tahir burak kadin sağliği eğitim ve araştirma hastanesi iletişim bilgileri ankara dr. zekai tahir burak kadin sağliği eğitim ve araştirma hastanesi randevu alma ankara dr. zekai tahir burak kadin sağliği eğitim ve araştirma hastanesi randevu iptal etme ankara dr. zekai tahir burak kadin sağliği eğitim ve araştirma hastanesi telefon hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Sevgili Melek'ler, Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi hakkında bilgilere ve Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi iletişim bilgileri hakkındaki bilgilere yer veriyoruz bu yazımızda. Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi randevu alma ve randevusunu iptal etmek isteyenler için Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu iptal etme bilgilerini bu yazımızda ilgili arkadaşlarımız için paylaşıma sunuyoruz.

hastane-2fa.jpg

Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi
Hastane Adı: Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi
Telefon: (0312) 306 50 00
Faks: (0312) 312 49 31
Adres: Talatpaşa bulvarı /Samanpazarı
İl: Ankara
İlçe: Altındağ
Web Adres: www.ztb.gov.tr

1925 yılında Ankara Hamamönü semtinde kerpiçten yapılma kiralık bir binada Türkiye’nin ilk doğumevi faaliyete geçtiğinde, genç Türkiye Cumhuriyeti henüz ikinci yılındaydı.Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti, gençlerin yaşatacağı, tüm toplumca benimsendiğinden, sağlıklı şartlarda dünyaya gelen ve yetiştirilen çocukların önemine inanılıyordu. Bu doğrultuda Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlere olduğu kadar kadına da verdiği önem sembolleşiyordu.

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi Hakkında

Doğumevi’nin gelişimi Türkiye Cumhuriyetinin gelişimi ile paralellik göstererek 1929 yılında 10 yatak kapasiteli başka bir binaya taşındı. Yıllar geçtikçe her alanda olduğu gibi sağlık alanında da ihtiyaçlar artıyor, ülke gelişimine paralel olarak doğumevi de gelişiyor, ihtiyaçlara cevap vermeye çalışıyordu. 1934 yılında doğumevi bir kez daha bina değiştirdi. 1949 yılına gelindiğinde bugünkü başarısına temel oluşturacak binasına geçti. 03 Mart 1949′da açılışı yapılan hastanenin Başhekimi İstanbul’un tanınmış kadın doğum uzmanlarından 1925 yılından itibaren görevini sürdüren Dr. Zekai Tahir BURAK’dı.. Bu yeni bina dönemin şartları içinde Türkiye’de bulunmayan pek çok örnek tesise sahip, 300 yataklı modern bir hastaneydi.Bu yıldan itibaren Eğitim Hastanesi vasfını kazandı.

Geçen yıllar doğumevinin hep daha ileriye gidişine tanık oldu. Gelişim 1963 yılında göreve gelen Dr. Ziya DURMUŞ, takip eden yıllarda göreve gelen, Dr.Tuncay ALAYBEYOĞLU, Dr.Oya GÖKMEN, Dr.Tuncay KÜÇÜKÖZKAN Başhekimliğinde sürmüştür.Halen Başhekim olan Dr.Leyla MOLLAMAHMUTOĞLU ile başlayan dönemde, Sağlık Bakanlığının reform diyebileceğimiz Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında bu gelişim daha da ivme kazanmıştır.

Geri