gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Ankara Kaplıcaları

Konu, 'Termal Oteller' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ankara çevresindeki oteller ankara çevresindeki kaplıcalar çevresi oteller çevresi termal Ankara Kaplıcaları
    Ayaş Kaplıcası

Ankara'ya olan uzaklığı 80km ve Ayaş'a ise 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çevresinde gelen ziyaretçiler için otel ve moteller bulunmaktadır. Ayaş kaplıcaları suyunun sıcaklığı 51 derecedir ve su berrak bir yapıdadır. Ayaş Kaplıcası su içeriği olarak kalsiyum, klorür, karbondioksit bulunmaktadır.
    Mide Bağırsak Rahatsızlıklarında,
    Safra Kesesi Rahatsızlıklarında,
    Romatizmalı hastaların tedavisinde,
    Ortopedik ve nörolojik problemlere
    Ayaş Kaplıcaları'nın iyi geldiği bilinmektedir.

Beypazarı Kaplıcası

Suyunun sıcaklığı 31 derece ile 52 derece arasında değişmektedir. Kaplıca suyu kalsiyum, karbondioksit, klorür, soydum içeriğine sahiptir.
    Romatizma hastalarına,
    Sinir hastalıklarına,
    Karaciğer hastalıklarına,
    Deri hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Ankara Kaplıcaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dereli Kaplıcaları

Dereli Kaplıcaları

dereli kaplıcaları kütahya dereli emet kaplıcaları kütahya kaplıcası Dereli kaplıcaları hakkında sizlere gerekli olan bilgileri ve kaplıcanın faydalarını sunuyorum Bulunduğu yer : kütahya Su sıcaklığı :41°C Emet İlçe’sinin 27 km. kuzeyindedir. Sular, etrafı çam ve meşe ormanlarıyla kaplı bir dere içinden kaynar. Suyu içilir. Banyosundan romatizma, nevralji ve kadın rahatsızlıklarından...
  2. Sultaniye Kaplıcaları

Sultaniye Kaplıcaları

Sultaniye kaplıcaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizler için sunduğum kaplıca bilgilerine göz atmanızı tavsiye ederim Köyceğiz Gölünün batı sahilinde ve Ölemez Dağı'nın eteklerinde yer alan Sultaniye Kaplıcaları Köyceğiz'e 20 km., Dalyan köyüne 4 km. uzaklıkta. Türkiye'nin en yüksek (98.3) radyoaktif kaplıcası olan Sultaniye Kaplıcası, Endonezya'daki kaplıcadan sonra ikinci...
  3. Sart kaplıcaları

Sart kaplıcaları

sart kaplıcaları sart kaplıcaları salihli Sart kaplıca ve kaplıca genel bilgilerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : manisa Su sıcaklığı :52°C Salihli ilçesine 11 km. uzaklıkta, Bozdağ eteklerinde yüksekçe bir yamaçtan kaynar. Yakınında Hamam köyü bulunur. Sart istasyonuna 5 km. uzakta, bulunduğu yer yüksek çınar ağaçları arasındadır. Sart kaplıcaları, belki de dünyanın en eski...
  4. Cuma Kaplıcaları

Cuma Kaplıcaları

Cuma kaplıcaları ve kaplıca özellikleri ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyorum. Bulunduğu yer : izmir Su sıcaklığı :55°C Seferhisar ilçesine 15 km. uzaklıktadır. Kovacık Dağı yamaçlarından dere boyunca devam eden bir çatlaktan kaynar. Birkaç kaynak vardır. En önemlileri Uyuz Ilıcası, Gelinboğan ve Ahmetçi Hamamı’dır. Her üç kaynağın da romatizma ve kadın hasatlıklarına etkin şifa niteliği...
  5. Bademli Kaplıcaları

Bademli Kaplıcaları

bademli kaplıcaları Bademli kaplıcaları genel bilgileri ve kaplıca suyunun özelliklerini sizlerle paylaşıyorum Bulunduğu yer : izmir Su sıcaklığı :70°C Dikili ilçesi, Bademli Köyü yakınındadır. Dikili’ye 15 km. uzaklıkta, deniz kenarındadır. İki yerden kaynar. Hamamları, havuzları vardır. Kaynaklar doğal kaynakları ile insanı büyüler. İçme olarak, aç karnına içilirse, mideye iyi gelir. Banyo...

Sayfayı Paylaş