gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ankaranın en önemli özelliği nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

ankaranın en önemli özelliği yada özellikleri var mı teşekkür ediyorum. ( tarihsel olarak soruyorum )

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Ankara, Birinci Dünya Savaşı sonrası Atatürk liderliğindeki ulusal direnişte belirgin bir konum üstlenmiş ve Ulusal Kurtuluş Savaşı ile Türk yurdunun yabancı işgalinden kurtarılmasıyla 13 Ekim 1923'de yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti ilan edilmiştir.Ayrıca Ankara'nın en belirgin noktasında yer alan yapı olan Anıtkabir de, Ulu Önder Atatürk için yaptırılan ihtişamlı mozaledir. 1953 yılında tamamlanan bu antik ve modern mimari sentezi yapı Türk mimarisinin gücünü ve zarafetini kanıtlamaktadır. :)

ankaranın en önemli özelliği nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türk Erkeklerinin En Belirgin Özellikleri Nelerdir?

Türk Erkeklerinin En Belirgin Özellikleri Nelerdir?

Türk Erkeklerinin En Belirgin Özellikleri Nelerdir?
  2. Türkiye’deki En Önemli Çocuk Sağlığı Problemi Ne?

Türkiye’deki En Önemli Çocuk Sağlığı Problemi Ne?

Dünya Sağlık Teşkilatı 2003 istatistiklerine göre Türkiye’de her 1000 canlı doğumdan 39’u ölüm ile sonuçlanıyor.. Bu oran ABD’de binde 8 olarak kaydediliyor. Yenidoğan bebek ölümlerinin nedenleri arasında, ilk sırada erken doğumlar (Yüzde 39), ardından doğum asfiksisi (Yüzde 23) ve ciddi enfeksiyon (Yüzde 19) geliyor... 5 yaş altı ölümlerde yenidoğan bebek ölümleri yüzde 49 ile ilk sırada...
  3. Vistayı xp den ayıran en önemli özellikleri

Vistayı xp den ayıran en önemli özellikleri

Vistayı xp den ayıran en önemli özelliklerinden biride sizlerin sık kullandığı programların önbellek bilgilerini tutarak sisteminize ve dosyalarınıza daha hızlı ulaşmaya sağlamasıdır . Buraya kadar güzel peki bu özellikğin yetersiz sistemlerde ters teptiğini biliyormusunuz.Vistayı kurduktan sonra program yüklemeniz vs. yapmanızda önemli değil ne kadar sık kullandığınıza bağlı olarak bu özellik...
  4. Kaşgarlı Mahmutun en önemli eserinin adı nedir

Kaşgarlı Mahmutun en önemli eserinin adı nedir

Kaşgarlı Mahmutun en önemli eserinin adı nedir kızlar eserin adını merak ediyorum bilen varsa yazsın lütfen.
  5. Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir acaba

Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir acaba

Arkadaşlar oruç ayı da geldi yaklaştı yani şimdiden hepinize hayırlı oruçlar diliyor ve size bir soru soruyorum acaba Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir bu konuda bilgi verebilir misiniz bana?

Sayfayı Paylaş