gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Ankara'yı Anlama Rehberi

Konu, 'Ankara Melekleri' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

ankara olgunlar sokak haritası moda cafe ankara moda cafe nerede nerede Kızlar nerede ne yapılır? Sizlere bildiklerimi paylaşayım..
    * Sakarya Caddesi balıkçıların ve çiçekçilerin,(kızılay)

*Yüksel Caddesi kitapçıların (kızılay)

*Olgunlar sokak ise ikinci el kitapçıların mekanı (bakanlık)

*Büyükelçilerin bulunduğu sokakların bazıları o ülke yada kentlerin adını taşır. Mesela, Fransa Büyükelçiliği - Paris Caddesinde, İran büyüelçiliğide Tahran Caddesindedir.

*Ankara heykel ve anıt olarak çok zengin bir şehirdir.

*100 den fazla sanat galerisi vardır ve her akşam en az birkaç sergi gezme imkanınız olur.

* Ankara'dan başka hiçbir şehirde bu kadar çok park bulamassınız.

*Vedat Sakman der ya'Ankara'da aşık olmak zor iki gözüm':)

*Öğrenci iseniz bu şehirde günleriniz muhteşem geçecektir.

*Öğrenciyim dediğiniz sürece süper indirimler vardır size:)

*Hangi noktada olursanız olun yüksek bir binaya çıktığınızda
    şehri tüm haşmetiyle bir bütün olarak görmeniz mümkün.

*En iyi dostluklar Ankara'da kurulur.

*Deniz kıyısında yaşamış olanlar için zor bir kent olacaktır Ankara.

*Denizi özlettirir Ankara.

*Bir alışveriş Merkezi Cennetidir.

*Heryerde cafe bulunur. İstediğini zkadar oturup sohbet edin.

*Türkiye'nin ilk hayvanat bahçesi Ankara' dadır.

*Tunalı hilmi, Yüksel Caddesi, Bahçelievler ayaküstü sohbetlerin vazgeçilmez adresidir.

*Heryerde tanıdık insanlar görmeniz mümkün.

*Ankara'ya alışmak önce kavga gibi başlar sonra yavaş yavaş ilerleyen aşka dönüşür.

Benden söylemesi..

Son düzenleme: 5 Eylül 2009
  2. CeYLiL

CeYLiL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başkentimiz bir başkadır dışlardan görene belki soğuk gelebilir ama yaşadıkça anlaşılır angaramızın güzelliği

3. -bernaa

-bernaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çocukluğumdan beri ankarada yaşadığım için belkde bilmiyorum ankara dışnda başa şehre alışamıyorum..

4. 06nesli06

06nesli06 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    *Deniz kıyısında yaşamış olanlar için zor bir kent olacaktır Ankara.
    evet 9 ay oldu ankaraya geleli daha alışamadım izmirden geldim evlendim buraya bakalım ileriki aylarda senelerde umarım alışırım :)

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    başkent özellikle merak ediyorum insallah gelirsem ilk ANItkabiri ziyaret edicem

6. büşran

büşran Forum Okuru

her sene gezdim ve hiç bıkmam

7. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    48
    ben salı günü ordayımmmmm ama hic bi yeri bilmem hic kimseyi tanımam

Ankara'yı Anlama Rehberi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rehber

Rehber

Seyahat yapmaya, nakliyeciye, bir sözü başkasına götürmekle görevli kimseye, tahsildar yahut öşür sahibine yahut berbere delalet eder.Rüyada rehber görenin, işlerini başkalarına bırakmaması gerektiğini gösterir. Rüyada rehber görmek, işlerini kendisi yapması gerektiğine, başkalarına yaptırmamasına yorumlanır. Kişi kendisi rehber olursa önemli bir işin başına geçer. Rehberin peşinden giden de...
  2. 'Ankara'yı bırak, İzmir'in suyuna bak'

'Ankara'yı bırak, İzmir'in suyuna bak'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Bizim suyumuz temizdir. Gönül rahatlığıyla içilebilir. Şerefimle temin ediyorum, ben gece gündüz içiyorum” dedi. Gökçek, Kızılırmak'tan Ankara'ya getirilen suya ilişkin iddialarla ilgili, bazı belediye meclis üyeleriyle Basın Merkezi'nde açıklamalarda bulundu. Açıklama öncesinde, kameraların önünde sürahiye musluktan su dolduran Gökçek,...
  3. Bedava kömür Ankara'yı zehirliyor

Bedava kömür Ankara'yı zehirliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttığı kömürlerdeki arsenik ve kükürt miktarı kriterleri aşıyor. Yardım kömüründeki arsenik miktarının, dünyada görülen en yüksek düzeyi aştığı ortaya çıktı. Kükürt oranıyla Çevre Bakanlığı standartlarının 5 kat altında olan bedava kömürün havaya saldığı arsenik zehiri, uzmanları bile şaşırttı. ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof....
  4. 20 soruda bebekleri anlama rehberi

20 soruda bebekleri anlama rehberi

Kitaplardan edinilen bilgiler, anne, kayınvalide, arkadaşlar ve kız kardeşlerden alınan tavsiyeler, bebek bakımıyla ilgili sorularda yetersiz kalabilir ...Bu bilgiler çok işinize yarayacak:dil: Acıbadem Bakırköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İbrahim Çelik, annelerin bebek bakımında artık halk efsanesine dönüşmüş bilgilerin doğrularını anlatarak, annelere bir mini...
  5. Boşanma Rehberi

Boşanma Rehberi

Boşanma, nafaka, tazminat vs. konularda "genel bilgi" içerikli, kısa videoların yer aldığı Boşanma Rehberi'nin bir kısım içeriğini http://www.gokhanarican.av.tr/br_fihrist.html linkiyle sizlere sunuyorum. Ayrıca http://www.facebook.com/BosanmaRehberi linkinden Boşanma Rehberi'ni takip edebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş