gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

AnLamak,anLaşıLmaK

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Anladım, anlaşılabirliğin susmaktan geçtiğini… Ve sustum anlamların direnişinden bu yana…
    Anlamak ve anlaşılmak…

‘Seni çok iyi anlıyorum ’dur anladığımın ifadesi – ki,
    Anlaşılmak/anlamak zordur kimi zaman…

Bir ucunu sen yakalarsın diğerini karşındaki(ler) …
    Önemli olan senin ne anlattığın iken ‘anlaşılan’ tutulur göz ucuyla...
    Bir o yana bir bu yana savrulur sözcükler…

Sen bir cümle söylersin, cümle senin olmaktan çıkar…
    Ne başını, ne ortasını ne de sonunu tutabilirsin…

‘Söz gümüş ise sükut altındır’ derler…

Dinlersin… Susarsın…
    Anlaşılmak önemsizdir suskunluğunun içinde !

Anlıyorum herşeyi, anlaşılmanın unutulduğu yerde...
    Ve anlaşılmıyorum, sözcüklerimin içinde...

Sadece...
    Sustum;
    İyiye
    Kötüye,
    Doğruya
    Yanlışa…

Ben kendimi bildim, anlaşılmanın uzak olduğu cümlelerde…
    Ve kendimi çözdüm adım adım…

Anladım, anlaşılabirliğin susmaktan geçtiğini…
    Ve sustum anlamların direnişinden bu yana…

Sadece...
    Dinliyorum kendimi sonsuz bir sükunetle...

aLıntı

AnLamak,anLaşıLmaK konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beethoven'ı Anlamak!

Beethoven'ı Anlamak!

Geçenlerde bu filmi izlemiştim televizyonda. Ludwing Van Beethoven'ı ilk olarak saçma bir okul kitabından dumuştum. Ancak bedensel özrü ve yaptıkları, orada pek de güzel anlatmasa da inanılmaz şekilde hoşuma gitmişti. Daha kapsamlı ilgilenmeye başladım sonra, biraz da dinlemeye. Kesinlikle onu dinlemek, müziğini hissetmek mükemmel bir şey. Kendisi yeteneği için şöyle der: "Tanrı insanlara...
  2. Reikiyi Anlamak

Reikiyi Anlamak

Yaşam enerjisi vücudumuzdaki organları ve hücreleri besleyerek, onların hayati fonksiyonları yapmaları için destekler. Olumsuz düşünceler ve korkular oluştuğunda bu durumun negatif yansıması önce aura bedenimizde oluşur. Rahatsızlıklar bedene girmeden önce bize uyarılar yapar, çeşitli ufak tefek ağrılarla. Bizden istediği fiziksel bedende hastalık oluşmadan önce korkularımızı ve olumsuz...
  3. Anlamak-Algılamak

Anlamak-Algılamak

anlamak ve algılamak . "....Önemli bir toplantıda cep telefonuyla bağıra bağıra konuşan bir kişi garibinize gidiyorsa, paradigmanızı değiştirmeden onu değerlendirdiğiniz için, siz yanılıyorsunuzdur. Örneğin trende giderken, bir baba, 3 evladıyla oturup, sürekli ağlayan çocuklarına hiç, susun, demeden yolculuğa devam ettiğinde ; siz ona ne gamsız adam, diyebilirsiniz....
  4. Hayatı anlamak için  ölümü anlamak

Hayatı anlamak için ölümü anlamak

hayatı anlamak ölümü anlamak ile ilgili sözler hayatı anlamakla ilgili sözler Basit gibi duran bazı sözler vardır hani,derinliğinde kaybolduğumuz.:hayal: Hayatı anlamlandırmaya ve anlamaya çalışırken aslında önce ölümü mü anlamalıyız düşüncesi geldi aklıma.Belkide ölümü anlamak daha basit geldi hayatı kurcalamaktan.Çünkü durduğumuz yerin koordinatları önemlidir hayatı anlamaya...
  5. İlişki ve evliliklerde anlaşılmak!!

İlişki ve evliliklerde anlaşılmak!!

Sıkılmadan anlaya anlaya okuyun.... Bazı yerlerin altını çizdim.. Sizinde hoşunuza giden cümle varsa sizde çizinn.. Ama anlayın... Bakalım ne yapıyorsunuz? Kendinizi ifade edebiliyormusunuz... TİMSAHLA filin dillere destan evliliğini duymuşsunuzdur belki. İki sevgili evlendikten sonra, birbirlerine kendileri için “en değerli” olanı verme yarışına girerler. Timsah gölden en güzel...

Sayfayı Paylaş