gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Anlaşmalı Boşanma davası ne kadar sürer?

Konu, 'Kadın ve Hukuk' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

Anlaşmalı boşanma,anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer,anlaşmalı boşanmalarda dava uzar mı,anlaşmalı boşanmada kararın kesinleşmesi ne kadar sürer boşanma.jpg
    Anlaşmalı boşanma davası şaşırtıcı bir hızla sonuçlanabilir. Taraflar usuli işlemleri ve yukarıda bahsettiğimiz hususları bildikleri ve bunlara uygun davrandıkları takdirde dava bir oturumda sonuçlanabilir. Duruşma için genellikle dava açıldıktan 2 – 3 ay sonrasına gün verilir ve her şey doğru yapılmışsa bu oturumda dosya karara çıkar. Davanın bir avukat vasıtası ile açılıp takip edilmesi halinde mahkemenin iş yüküne göre dosyanın bir haftada dahi sonuçlanması mümkündür.

Boşanma Kararının Kesinleşmesi:
    Boşanma kararı verildikten sonra kararın yazılıp taraflara tebliğ edilmesi ile birlikte 15 günlük temyiz süresi başlar. Tarafların bu süreden ve temyiz hakkından feragat etmeleri, boşanma kararının ( gerekçeli kararın ) yazılmasından sonra mümkündür. Tarafların temyiz hakkından karşılıklı olarak feragati kararın kesinleşmesini çabuklaştırır.

Anlaşmalı Boşanma davası ne kadar sürer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

boşanma davası nasıl açılır 2011 anlaşmalı boşanma protokolü, anlaşması, dilekçesi nasıl verilir nasıl anlaşılır hususunda bilgiler... Anlaşmalı boşanma nasıl yapılır? Evlilik birliğinin en az bir yıl sürdüğü ve her iki tarafın da boşanmak istediği hallerde Medeni Kanun’un 166. maddesi gereği “anlaşmalı boşanma” yapılabilir. Boşanma, taraflardan biri ya da her ikisinin dava açmasıyla...
  2. anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer

anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer

anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer nasıl açılır ? Forumunuzdaki Avukat beyin bu soruyu cevaplamasını rica ediyorum. Gördüm soru açayım dedim. Hizmetleriniz için teşekkür ediyorum.
  3. Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer dilekçe örneği ve bu davanın nasıl açıldığı ile ilgili genel bilgiler içeren bir konunuz var mı teşekkür ediyorum ?
  4. Çekişmeli boşanma davası nedir?

Çekişmeli boşanma davası nedir?

çekişmeli boşanma,çekişmeli boşanma davası nedir,çekişmeli boşanma anlaşmalı boşanma arasındaki farklar,çekişmeli boşanma davası,çekişmeli boşanma hakkında tüm bilgiler, Çekişmeli boşanma davası , TMK Md. 166/3 de düzenlenmiş anlaşmalı boşanma davası dışında kalan her türlü boşanma nedenine dayalı olarak açılmış ve eşler arasında boşanma ve boşanmanın ferileri konusunda bir anlaşmanın...
  5. Çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer?

Çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer?

çekişmeli boşanma,çekişmeli boşanma ne kadar sürer,çekişmeli boşanma davası ,çekişmeli boşanma davası ne kadar sürede sonuçlanır,çekişmeli boşanma davası sonuçları Kesinlikle anlaşmalı boşanma davasından daha uzun. Bu konuda kesin bir süre vermek de zordur. Zira bir davanın ne kadar süreceğini etkileyen çok sayıda değişken vardır. Mahkemenin iş yükü, tebligat durumu, tarafların iddia ve...

Sayfayı Paylaş