gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Anlatımlı çok şık kazak modeli

Konu, 'Örgü Kazak, süveter Modelleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

anlatımlı kazak modelleri Oldukça şık bayan kazak modelini şemasıyla birlikte nasıl yapıldığı bilgilerini sizlerle paylaşıyorum.İster kazak olarak isterseniz de bolero olarak kullanabileceğiniz bu modelin nasıl yapıldığı bilgilerini veriyorum
    BEDEN: S(M,L)
    200gr(300gr,300 gr.) ip,misinalı şiş no:5,5
    20 ilmek.20 sıra=10*10 cm.
    Bluz misinalı şişle bütün olarak örülüyor .Şişe 156(176,196) ilmek atarak daire şeklinde (dikişsiz) 2 düz,2 ters lastik örülüyor.Örgü baştan itibaren 30,5(32,33)cm. olduğunda bütün ilmekler kapatılıyor.
    Askılar : Tığla 38 cm. uzunluğunda zincir örülüp kenarlardan 10(11,11,5)cm. aralıkla bluza gizli dikişle dikiliyor.
    Bolero
    Beden:S(M,L)
    Genişlik:51(56,61)cm ,uzunluk 117(122,127)cm.
    400gr.(500gr.600gr.) ip,şiş no:5,5
    Şişe 80(88,96) ilmek atılarak 2,5 cm.horoşo örülecek.Örgünün devamı 51 cm.(53,5 cm.56 cm.) bir sıra bütün ilmekleri düz,1 sıra bütün ilmekler ters olarak örülecek.
    Ters sıra ile bitirilecek.Düz taraftan 40(44,4 ilmek kapatılacak.Kalan 40(44,4 ilmek örgü başından itibaren 66(69,71) cm.olana kadar örülüp düz sırayla bitirilecek.Ters sıradan şişe 40(44,4 ilmek =80(88,96) ilmek atarak 114,5cm.(119,5cm.,124,5cm.) olana kadar örülecek.Örgü ters sırayla bitirilerek 2,5 cm.horoşo örerek bütün ilmekler kapatılacak.
    Şemada verildiği şekilde birleştirilerek dikilecek.Etek kısmını kıvırarak gizli dikişle dikilerek,içine tığla örülmüş zincir geçirilecek.KOLAY GELSİN.

Anlatımlı çok şık kazak modeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kruvaze çok şık kazaklar!!!!

kruvaze çok şık kazaklar!!!!

kruvaze kazak modelleri kruvaze süveter modelleri şık kazaklar süveter kazak
  2. Kız çocukları için çok şık kazak modeli

Kız çocukları için çok şık kazak modeli

12 yaş kazak modelleri çok şık kazak modelleri 12 yaş örnekleri İşte küçük kızınız için çok şirin ve bir o kadarda kullanışlı bir kazak modeli hanımlar. Modeli istediğiniz renkte yapabilirsiniz tercih size kalmış tabiki süslü kızınıza da danışmak ta fayda var:D Ama resimdeki yeşilin tonu gerçekten çok hoş duruyor ben normaldede yeşil ve tonlarını sevdiğim için hemen yeşile gönlüm kadı:)...
  3. Çok şık motifli kazak modeli

Çok şık motifli kazak modeli

motifli kazak modelleri motifli kazak örnekleri süveter modelleri Şık ve zarif motifli kazak modelinin yapılışını ve malzemelerini sizler için veriyorum hanımlar=) 4.5 numara şiş, tek kat ip 3x100 gr, Kartopu Yazgülü 83 ilmekle başlayın. 1. sırayı oluşturmak için: 8 ters, 2 düz, 9 ters, 2 düz, 2 ters, 2 düz, 10 ters, 2 düz, 1 ters, 2 düz, 10 ters, 2 düz, 2 ters, 2 düz, 2 ters, 2 düz, 9...
  4. Örgü kırmızı kazak modeli(anlatımlı)

Örgü kırmızı kazak modeli(anlatımlı)

Bence her bayanın kış için dolabında bulunması gereken birşeydir örgü kazak...heleki soğuk şehirlerde yaşıyorlarsa...sizde model gibi belinizi kavrayan bir kemerle kullandığınız zaman hem modayı takip etmiş olursunuz hemde üşümemiş olursunuz :D Ön ve arkaya 69 ilmekle başlayın. 2 düz, 1 ters, 2 düz, 1 ters, olarak 2 sıra örün. 3. sırada aradaki 1 ters ilmeklerin arasında 1′er ilmek...
  5. Çok Şık Erkek Kazak Modeli ve Yapılışı

Çok Şık Erkek Kazak Modeli ve Yapılışı

kazak modelleri ve yapılışları erkek kazak modelleri ve yapılışları erkek süveter Eşiniz yada sevdiğinize kendi el emeğinizle ördüğünüz kazağı hediye edip onun kalbini bir kez daha fethetmek istermisiniz?Oldukça şık ve kullanışlı erkek kazak modelini ve modelimizin yapılışını sizlerle paylaşıyorum. Arka : 106 ilmek başlanacak. 2 düz 2 ters lastik olarak 6 cm örüldükten sonra lastik üstünde...

Sayfayı Paylaş