gebe
  1. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Anlayana..

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

Ulu bir çınar ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Bahar ilerledikçe bitki çınar ağacına sarılarak yükselmeye başlamış. Yağmurların ve günesin etkisiyle müthiş hızla büyümüş ve neredeyse çınar ağacıyla aynı boya gelmiş.

Bir gün dayanamayıp sormuş çınara:
    "Sen kaç ayda bu hale geldin agaç?"

"82 yılda" demiş çınar.

"82 yılda mı?" diye gülmüş ve çiçeklerini sallamış kabak.

"Ben neredeyse 2 ayda seninle aynı boya geldim bak!"...

"Doğru" demiş agaç, "doğru"...
    Günler günleri kovalamış ve sonbaharın ilk rüzgarları başladığında kabak önce üşümeye sonra yapraklarını düşürmeye, soğuklar arttıkça da aşağıya doğru inmeye başlamış.

Sormuş endişeyle çınara:
    "Neler oluyor bana ağaç?"
    "Ölüyorsun" demiş çınar...
    "Niçin?"
    "Benim seksen iki yılda geldiğim yere sen iki ayda gelmeye çalıştığın için"...

_alıntı

Anlayana.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dj Akman - Anlayana

Dj Akman - Anlayana

Hayat Cekilmeyen İnsanlarla Dolu Benim Yolum Belli İşte benim yolumun Sonu Benden nefret etmeyin Dertlerim Size Kabus Oldu Gözlerime Yaş Degil Kan Doldu Cevap bu hayat bu kadar acımasız mı oldu Yeter serefsizler adiler Adi Şerefsizler Sizi kim Sıker Sizler olun benden beter Adım MC SERKAN dikkat edin köpekler Tetigim hazırda kursunsa agzında az kaldı patlamaya Kacacak Delik Arasana Üçe Kadar...
  2. Anlayana bayburtca beddualar

Anlayana bayburtca beddualar

· Akşamlar üsteen kara gele · Allahın ateşi karnaan dola · Allah kökünü kuruta · Allah sana uyuz vere, kaşınacak tırnak vermeye · Ayakların kırıla kud olasan · Bemurat tahtasına uzanasan · Benden sonra gün görüp sefa sürmeyesen · Bir solukluk olasan · Ekmek atlı, sen yaya olasan · Elin ayağın kırıla da yanahan uzana · Gezen dert karnına dolsun · Gidişin olada, dönüşün olmaya...
  3. İbret ama anlayana...

İbret ama anlayana...

Konu hernekadar karikatür olsada Bu kez pek güldüremedi... Derdimi dinledim, derdime içerledim... Alemin derdini gördüm, derdime imrendim....
  4. hayvanların dilinden anlayan peygamber

hayvanların dilinden anlayan peygamber

hayvanların dilinden anlayan peygamber hayvanların dilinden anlayan onlarla iletişim kuabilen peygamber kimdir
  5. Anlayan Banada Anlatsın :))))

Anlayan Banada Anlatsın :))))

komik yazılar komik resimler hakkında bilgi için meleklermekani.com Arkadaşlar Bizim Binamızın Sevgili Yöneticisinin astiği bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum :D:D alında paylaşmayacaktım ama kendisine çok kızgın olduğum için paylaşmak istedim :D:D Adam bir yazı asmış güya uyarı niyetinde ama ben onu bir türlü anlayamadım hahaha zaten astığı hiç bir yazıyı anlayamıyorum hahaha resmen...

Sayfayı Paylaş