gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Anmak

Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Birini anmak onunla karşılaşmaya, dostluklara önem vermeye delalet eder

Anmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resulullahı anmak ibadettir

Resulullahı anmak ibadettir

Sual: Mevlid ne demektir, mevlid okumaya bazıları bid’at diyor doğru mu? CEVAP Mevlid, doğum zamanı demektir. Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Peygamber efendimizin doğum günü, bütün Müslümanların bayramıdır. Resulullah efendimiz dünyaya gelince, amcası Ebu Leheb’in cariyesi Süveybe, (Kardeşin Abdullah’ın oğlu oldu) diyerek kendisine müjde getirince,...
  2. O nu sadece anmak değil anlamak gerek

O nu sadece anmak değil anlamak gerek

O nu sadece anmak değil anlamak gerek Emek, kan ve gözyaşlarıyla kurulan Bu nadide Cumhuriyeti yüceltmek, Yerinmek yerine övünmek gerek. Bu topraklarda yaşayan ve bizden sonra da yaşayacak olanlar; Unutmayınız ki! '' Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek sizlersiniz'' Bu sözleri düşünmek gerek Güneşe sermekle onanmaz aksaklıklar Aşılmaz yollar Onları birlikte gidermek gerek...
  3. Allah’i Anmak Nasil Olur?

Allah’i Anmak Nasil Olur?

Müminler, Allah'ın her an kendilerini gördüğünü ve işittiğini, karşılaştıkları her olayı Allah'ın yarattığını bilirler. Yaşamlarının her anında kendi kendilerine Allah'ı düşünüp anarlar. Allah'ı anmak, karşılaşılan herşeyi, meydana gelen her olayı Allah'ın yarattığını bilmek, Allah bana bununla ne göstermek istiyor diye düşünmek, Allah'ın yaratışındaki hikmetleri anlamaya çalışmak, her an...
  4. Şeb-i Arus ve Mevlanayı anmak

Şeb-i Arus ve Mevlanayı anmak

şebi arus ne demek şebi arus hakkında bilgi Konya'ya gittiğim için, bu güzel yerlerde seni hissettiğim için şükürler olsun bana.. Zevkle paylaşıyorum hakkındaki bilgileri..... ŞEB-İ ARÛS Mevlânâ'nın ölüm gününün hatırası olarak yapılan merasim hakkında kullanılan bir tabir. İkindi vaktinden sonra Kur'an okumak ve Aynü'l-Cem' yapılmak sûretiyle icra edilen bu merasimin gecesine aynı...
  5. Anmak Nedir

Anmak Nedir

Anmak Nedir Arkadaşlarım merhaba. Anmak Nedir bu anmak kelimeciğinin manasını yazarmısınız

Sayfayı Paylaş