Anne Adayları Kullandığınız İlaçları Buradan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Sevgili melekler, anne olmaya hazırlanan de bu heyecanı sonuna kadar yaşlayan meleklerimiz elbette ki doktor kontrolündeler. Doktorlarınn tüm tavsiylerine uyan meleklerimiz bazı ilaçları da kullanıyorlar ve bazen bu ilaçlar ve kullanım zmanları farklılık gösterebiliyor. Tüm anne adaylarının faydalanması açısından gebeliğiniz boyunca hangi ayda hangi ilaç ya da ilaçları kullandığınızı yazarsanız birbirinize de fikir vermiş olursunuz.
    Buyrun söz sizde :)

BEYZA21 bunu beğendi.
  2. smiley

smiley Daimi Üye

ben 7. haftadan beri utrogest (progestan) kullaniyorum, suan 20 haftadayim ve hala kullaniyorum. Vitamin olarak Orthomol natal ve folio kullaniyorum.

TİTAN ve BEYZA21 bunu beğendi.
  3. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye

ben hamişliğimin öncesinde 3 ay folik plus kullandım ve yine 3 ay folbiol kullandım.daha sonra magnorm kullandım ve tadıda cok güzeldi :)

TİTAN ve BEYZA21 bunu beğendi.
  4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye

Ben gunluk olarak kahvaltidan önce ferretab (demir vitamini) kahvaltidan sonrada femibion (bi suru sey var icinde saymayim:D:D ) kullaniyorum:)

TİTAN bunu beğendi.
  5. smiley

smiley Daimi Üye

12 gün boyunca vagi hex diye bir ilac kullandim, o bittikten sonra simdi devamli olarak doguma kadar utrogestin yaninda vagiflor kullaniyorum... her aksam bir tane kullaniyorum...

TİTAN bunu beğendi.
  6. gönül86

gönül86 Hamiş Melek

bende ilac kullanmak zorunda kalanlardanim...1 ay utrogest, 2 hafta Demir hapi, ve bir bucuk aydan beri sancilarimin kesilmesi icin magnesim... tabii folik asit ve omega 3 de var... utrogestden kurtuldumya gerisi kolay,,, tüm kullalanlarin allah yardimcisi olsun... (yutuyorsaniz, vaginadan almanizi tavsiye ederim)

- - - Updated - - -

bende ilac kullanmak zorunda kalanlardanim...1 ay utrogest, 2 hafta Demir hapi, ve bir bucuk aydan beri sancilarimin kesilmesi icin magnesim... tabii folik asit ve omega 3 de var... utrogestden kurtuldumya gerisi kolay,,, tüm kullalanlarin allah yardimcisi olsun... (yutuyorsaniz, vaginadan almanizi tavsiye ederim)

TİTAN bunu beğendi.
  7. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

bende son aylarımda dr vıtamın vermıstı megadın dıye bır ılac ıcınde her sey vardı bol vıtamınlı bol mınerallı benı guzel beslemıstı :D:D ama cok ıyı bır ılac

TİTAN bunu beğendi.
  8. smiley

smiley Daimi Üye

aaaah gönülcüm ah, darisi benim basima bende kurtulurum insallah utrogesten :D

TİTAN bunu beğendi.
  9. gönül86

gönül86 Hamiş Melek

aaa yazdigim cikmis, bende sinirlenip kapatmistim... Yakin zamanda kurtulursun insallah... yutdunmu yan etkisi cok oluyor...

TİTAN bunu beğendi.
  10. smiley

smiley Daimi Üye

yok canim ben yutmuyorum, öbür tülü kullaniyorum.... söylemeyim simdi... :D

11. gönül86

gönül86 Hamiş Melek

en iyisi :)) kanama kesilince biraktiriyorlar

12. Seyma turna

Seyma turna Forum Okuru

Merhaba bnm size sorum olucakti bnde suan 10 hafta 3 gnluk hamileyim ilk kanamam olsu snra kahverengiye dondu simdi cok sukur birsey yok. Ama doktor bana vagi-hex diye bajinafan ilac verdi. Suan kullaniyorum sabah ve aksam ama su akiyo sonradan kullnan var mi aranizda bi zarfi var midir aceba

Anne Adayları Kullandığınız İlaçları Buradan Paylaşabilirsiniz konusuna benzer içeriklerimiz
  1. anne adayları dikkat..

Bebeğin sağlıklı büyüme ve gelişmesinin annenin sağlığı ve beslenmesi ile doğru orantılı olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Yıldız Arslan, "Anne adayları, ilk aylarda görülen bulantı ve kusmaya karşı, galete, grisini, peynir ve salatalık tüketmeli, çok yağlı, bahartlı, kükürtlü yiyeceklerden uzak durmalı" dedi. Gebelik öncesi vücudun besin ihtiyacını dengede tutmanın,...
  2. "Buradan atlasam canım acır mı anne?"

Uçurumun kenarındaki küçük kızım... Anneme dönüyorum;yorgun yüzündeki masmavi gözlerine bakarak; "Burdan atlasam canım acır mı anne?" diyorum... "Olmaz.." diyor."Ben yanındayken sana birşey olmaz,izin vermem!" Şimdi yine uçurumun kenarındayım... Bu sefer yalnız.. Annemin yüzündeki Annemin yüzündeki yorgunluğu miras edinip kendime; uzun uzun bakıyorum...
  3. Anne Adayları Nasıl Beslenmeli

hamile anne nasıl beslenmeli anne adayı nasıl beslenmeli adayları 5 haftalık hamileyim beslenmeliyim annenin yeterli ve dengeli beslenememe nedenleri Hamilelik döneminde anne adayları sağlıklı ve dengeli beslenmeye her zamankinden daha fazla önem göstermeli. Yapılan araştırmalar, sonucunda görülüyor ki hamilelik süresinde yeterli alınamayan besin öğeleri hem anne de hem de bebekte sağlık...
  4. anne adayları ve yeni annelere

Bebeğim neden ağlıyor? Yeni anne ve babalar için bebeğin neden ağladığını açıklamak çok güçtür. Bebeğinizin ağlamasını dinlemek ve ne yapılacağını bilememek sabrınızı zorlayabilir. Hayatın ilk birkaç haftasında, bebeklerin çoğu zamanlarını ağlayarak geçirirler. Örneğin 6 haftalıkken ağlama süresi günde 2,5–3 saate varabilir; bu bir bebeğin uyanık olduğu zamanın yaklaşık %30’udur. Bebekler...
  5. Anne Adayları Belinizi Koruyun!

Hamiş meleklerim bu konu size!Lütfen özen gösterin hamişlerim bebeğinizin ve kendinizin sağlığını riske atmayın belinizi koruyun!Bu konu tahmin ettiğinizden daha önemli! Anne Adayları Belinizi Koruyun Özellikle hamileliğin son iki ayında artan karın içi ağırlık, bele daha fazla yük binmesine neden olarak anne adaylarında önemli şikayetlere neden olabilir. Ancak genel olarak karın...
  6. Anne adayları, hangi ilaçları kullanıyoruz, paylaşalım..

Haydi hamis melekler biz hamis kalmak isteyen melekler olarak ilersi icin sizden biraz bilgi almak istiyoruz!!! :date:
  7. haydeeee anne ve anne adayları makara kukara vakti

slm arkadaslar bende yeni bir anne adayıyım ve aynı zamandada anneyim(ikiz meleklerim var) hergun aynı ısler yemek bulasık utu temızlık pöff bu topık bızım olsun geyık gırgır ssmata sorular sorunlar vs herturlu seyı burda paylasalım.ne dersınız??
  8. Anne adayları buraya yakında anne olcaksınız bebenizden size mektup var:)

Bebekten anneye mektup, Anneden bebeğine en güzel mektup, Bebeğinize doğmadan önce bir mektup yazmak istermisiniz?Duygularınızı ve sevıncınızı onu nasıl beklediğinizi hadi...anlatın ona ...:hamileyim: Sevgili bebek bekleyen anne adayları şuan hamilesiniz ve bebeğiniz yakında size kavuşacak..Peki bebeğiniz doğmadan önce size bir mektup yazmak istedi ondan size ne yazmasını isterdiniz..ve...
  9. Anne Adayları Nasıl Beslenmeli ?

Bu konu; gebelikte beslenme hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, gebe kaldığınızı öğrenmenizden itibaren hayat sizin için daha farklı olacaktır. Kendinize olduğu kadar artık bebeğinize de son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Hareketlerinizden, oturup kalkmanıza, yiyeceğiniz gıdalara kadar önem vermeniz gereken bir süreç sizi beklemektedir. Bu sayfamızda da sizlere gebelik...
  10. Yeni yılda anne olacak anne adayları

2013 te dogum yapacak anneler yaşadıklarımızı hissettiklerimizi bebeğimizin gelişimini birlikte burda paylaşalım:)

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. folio kullananlar

,
  2. folio ilaç

,
  3. vagi hex kullananlar

,
  4. vagi hex,
  5. folio tablet kullananlar,
  6. vagi hex gebelik,
  7. folio ilaç yan etkileri,