gebe
  1. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113

Anne Gözüyle

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında sevde 7 tarafından paylaşıldı.

duygulu hikayeler, anne, annelik güdüleri, anne çocuk, annesinin gözünde çocukları sizler için buldum melekler...

anneler öle varlıklardır ki yavruları onlar için dünyanın en güzel varlıklarıdır işte bununla ilgili bir hikaye "kargaya yavrusu şahin gibi görünürmüş"işte bu sözü doğrular bir hikaye.

Annesi, onu hep "Güzel kızım, Pamuk Prenses gibi tatlı kızım, badem gözlü yavrum" diye severdi.
    Bu yüzden, kendisini hep güzel zannetmişti. Ama okula başlayınca, gerçeği fark etti. Arkadaşları onu çok çirkin buluyordu. Küçük kız, inanmadı önce onlara; "Herhalde beni kıskanıyorlar" diye düşündü. Ama büyüdükçe, gerçeğin farkına vardı. Annesinin pamuğa benzettiği yüzü, çiçek bozuğu bir cilde sahipti. Badem dediği gözleri şaşıydı. Vücudu bir serviyi andırmıyordu. Büyüdükçe, annesine derin bir öfke duymaya başladı. Öyle ya, kandırmıştı onu. "Sen güzelsin" derken yalan söylemişti. Evlenme çağına geldi, yüzüne bakan yoktu. Yavaş yavaş gözleri bozuldu; doktorlar kör olacağını söylediler. Annesi onu hâlâ çocukluğundaki ifadelerle sevip okşuyordu. Ama o, artık bu yalanlara tahammül edemiyordu. Evi terk etmek istedi. Annesi, ondan önce davrandı; uzak bir yerde iş bulduğunu söyleyerek evden ayrıldı. Bütün parasını bir akrabasına verip, kızına bakmasını rica etti. Genç kız, sonunda kör de oldu.
    Doktorlar, ameliyat tavsiye ettiler. Uygun bir çift göz bulmuşlardı. Oysa kız, o çirkin yüzünü aynada görmemek için, neredeyse kör kalmayı tercih edecekti. Başkasına yük olmak istemiyordu, bu yüzden ameliyatı kabul etti. Ameliyat sonunda aynaya baktığında müthiş bir çığlık attı. Karşısında bir dünya güzeli duruyordu. Kemerli olan burnu düzelmiş, kepçe kulakları normale dönmüştü; yaban otunu andıran saçları dalga dalgaydı. Yanındaki yaşlı doktora sevinçle sarılarak, "Sanki yeniden dünyaya geldim, estetik ameliyatını siz mi yaptınız?" dedi. Yaşlı doktor, "Böyle bir ameliyat yapmadık kızım" diye gülümsedi. "Annenin bağışladığı gözleri taktık. Sen onun gözleriyle gördün kendini."

asiyaBegüm bunu beğendi.
Anne Gözüyle konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gözlerin beni aramasın anne

gözlerin beni aramasın anne

gözlerin beni aramasın anne Bekleme gelemem artık. Gözlerin, boş yere beni aramasın Gözlerinden yaşlar akmasın Babama sorma boşuna Anne! Bulamaz, Bulursa da oğlun; Gittiği yerden geri dönemez. Geri dönülmez bir yoldayım. Anne! Seviyordum hayal gözlümü Şimdi bekliyorum Anne! Herkesin toplanacağı yerdeyim Boşuna bekleme beni Anne! Geri dönülmez yerdeyim….
  2. anne gözüyLe görmek

anne gözüyLe görmek

Küçük kız, kendini biLdiği günden beri annesinden büyük bir şefkat görmüş ve ondan duyduğu sözLerLe, pamuk prensesten daha güzeL oLduğuna inanmıştı. Ona göre; nur yüzLü ve badem gözLüydü. Bir tanecik yavrusuydu her zaman. Ama iLk okuLa başLayınca işLer değişti. ArkadaşLarı onun hiç de güzeL oLmadığını, hatta çirkin biLe sayıLdığını söyLemekteydi. Küçük kız, iLk önceLeri onLara inanmadı çünkü...
  3. Bakma Gözlerime Ağlarım Anne...

Bakma Gözlerime Ağlarım Anne...

ağlarım anne Sensiz geçen günler dökülür gözlerimden Damla damla akar gözlerine Ayrılığın ateşi körüklenir düşer yüreğine Bakma gözlerime ağlarım anne Aklıma düşer ayrılığımız Lanet okurum gittiğin güne Acırım sensiz ölüp ölüp dirilişime Bakma gözlerime ağlarım anne Kurtların kuzuların yavrusunu Canı uğruna sahip çıktığı dünyada Nasıl kıydın beni sokağa atmaya Bakma gözlerime...
  4. Annenin gözüyle...

Annenin gözüyle...

Kızına sürekli ``Badem gözlüm,nur yüzlüm`` derdi anneciği.Halbuki kızın gözleri şaşı,yüzü ise sivilcelerle donanmıştı.Ama annesine göre O Pamuk Prenses`ten katlarca daha güzeldi.Kız küçükken annesinin dediklerine inanır,kendini güzeller güzeli sanırdı.Ama artık büyümüştü.İnanmıyordu annesinin bu sözlerine.Aynaya baktıkça annesinin ona yalan söylediğini daha iyi anlıyor,bu nedenle annesine...
  5. Gözüme sabun kaçtı Anne!!

Gözüme sabun kaçtı Anne!!

. Gözüme sabun kaçtı Anne!! Küçüğüm daha, bodrum katı evimizin, kibrit kutusu kadar banyosunda, yeşil bir leğende yıkardın beni Anne. Bazen haşlar bazen de dondururdun. Çığlığı basardım “yandım anam”.Kızardın, kırmızı maşlafa ile küt diye vururdun kafama. Sabun kaçardı gözüme. Mızırdanıp dururdum. Sense “iyidir sabun kaçması göze parlaklık verir, mikrobu kırılır gözünün” der teselli...

Sayfayı Paylaş