gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

anne ile babasi ile yatan cocuklar

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Anne ve babasıyla birlikte yatan çocukların ileriki yaşamlarında sanıldığı gibi psikolojik sorun yaşamadığı bildirildi. ABDde yapılan bir araştırma, birlikte uyumanın sağlıklı olduğunu ve çocuğun gelişimi üzerinde uzun süreli etkisi bulunmadığını ortaya koydu.

California Üniversitesinden Dr. Paul Okami, öncelikle ailelerden çocuklarının uyku planını sunmalarını istediklerini, buna göre, ailelerin yüzde 35inin bebekleri 5 aylıkken aralıklı olarak kendileriyle uyumasına izin verirken, yüzde 9unun sürekli birlikte uyuduklarını söyledi.

Okami, çocuklar 5 yaşına gelinceye kadar bu oranın yüzde 6ya düştüğünü, 6 yaşında ise sadece yüzde 3 olduğunu belirtti.

YALNIZ UYUYANLARDAN HİÇ FARKLARI YOK

Araştırmacılar, 5 aylık oluncaya kadar ailesiyle birlikte uyuyan çocukların 2 ya da 3 yaşına geldiğinde yalnız uyuyan çocuklardan hiç farkı olmadığını, birlikte uyumanın uyku bozukluğuna yol açmadığını saptadı.

Aynı şekilde bu çocukların 6 yaşına geldiğinde duygusal farklılık ya da davranış farklılığı ortaya koymadığı belirlendi. Araştırmacılar, ayrıca bu çocukların, birlikte uyumaya karşı olanların ortaya attığı akıllarında seksten başka birşey olmuyor görüşünün yanlış olduğunu da kaydetti.

VAROLAN ENDİŞELER YERSİZ

Araştırmaya konu olan çocukların, 18 yaşına geldiklerinde yeniden incelendiğini ifade eden araştırmacılar, çocukların bu yaşta da yalnız uyuyan çocuklardan çok önemli bir farklılık göstermediğini belirtti. Her iki grubun da aileleriyle ve yetişkinlerle aynı şekilde ilişki kurabildiği kaydedildi.

Doktorlar, araştırmada birlikte uyumayla tütün, alkol ve uyuşturucu kullanımı arasında bir bağ da bulamadı.

Dr. Okami, Developmental and Behavioral Pediatricsde çıkan makalede araştırmaların birlikte uyumayla ilgli endişelerin yersiz olduğunu gösterdiğini söyledi.

__________________alinti

2. örgüm

örgüm Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ce: anne ile babasi ile yatan cocuklar
    bu çok güzel bir konu benim açımdan canım çok sevindim benim oğlum 4 yaşında yanımdan ayıramıyorum hep benimle yatıyor sonu ne olacak bilmiyorum ama artık ayırmam gerekiyor sanırım

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

slm canimm,cok sagoll

4yasinda seninle ayni yataktami yatiyorr,

bnce yatiyorsa bunu en kisa zamnda biraktr canimm,yoksa ilerde hep isterr,,birzda simartmak lazim demii canmm,allah bagislasin oglunu canimm,by

4. örgüm

örgüm Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16

ben bıraktırmak istiyorumda yatağına yatırıyorum sabah kalktığımda benim yanımda buluyorum bunun için bi çözüm bulamadım hala ben şımartmıyorumda 2 tane ablası var onlar şımartıyor bide kıyamıyorum canım galiba birazda da benden kaynaklanıyor:yo:

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    4 seneden sonra şükür ayırabildim :)abisinin odada olması benim için avantaj onu gösteriyorum örnek olarak bak abin tek yatıyor yanımızda değil çünkü artık büyüdünüz ayrı yatmanız diyerek açıklamalar yapınca allahtan kafasına yatıyor tamam anne yanınızda yatmıcam bi daha dedi :)o günden beri abisiyle aynı odada yatıyorlar

6. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

aydınlattın beni canım bende sorunlu oluyolar sanmıştım emeğine sağlık

7. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    sagolun kizlar cevaplariniz icinn,hepinizi cok optumm,sevgiyle saglikla kalinn

anne ile babasi ile yatan cocuklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne Sütü ile İlgili Bilgiler

Anne Sütü ile İlgili Bilgiler

anne sütü ile ilgili bilgiler anne sütü ile ilgili sözler hakkında bilgi sütünün rengi rüyada sütünün akması SÜT YAPIMI NASIL BAŞLAR? Memedeki süt yapımını sağlayan madde annenin beyninden salgılanan prolaktin adlı bir hormondur. Gebeliğin sonlanması ile vücuttaki gebelik hormonları azalır ve prolaktin salgılayan bezler uyarılır. Prolaktin salgısı doğumdan sonra bazı annelerde hemen...
  2. Anne ile dertleşme

Anne ile dertleşme

Ne sen ne ben doymadık şefkatine pederin Aldırma anacığım yazısıymış kaderin. Hiç kimse yenemedi alnının yazısını Kimse çeviremedi kaderin pazusunu. Mukadderat diyorlar çok büyük kudrettir o Taşlardan daha katı kayalardan serttir o.. Bizler onun zulmüne uğradık mağdur olduk Dünyayı pembe gördük kömürden kara bulduk. Sen bağrına taş bastın babamı aratmadın Ağladın çok geceler bizleri...
  3. Anneler ile Kızları Dizisi

Anneler ile Kızları Dizisi

anneler ile kızları, dizisi, oyuncuları, resimleri, yeni diziler, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Anneler ile Kızları 'Farklı hayatları, ortak yazgıları vardı.' Perşembe Star ekranlarında başlayacak olan yeni dizi Anneler ile Kızları, yüreklere dokunan hikayesi ile izleyicileri ekran başına toplayacak melekler :) Başrollerini Ebru Özkan ve Feride Çetin'in...
  4. Anneler Günü İle İlgili Bilgi

Anneler Günü İle İlgili Bilgi

Anneler Günü Hakkında Bilgi Anneler Günü İle İlgili Bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sayılı günlerin kaldığı Anneler Günü hakkında bilgileri, bu konuda bizden bilgi isteyen misafirimiz için ve elbette ki sizler için paylaşıyoruz. Mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü'dür. Anneler Günü evrensel bir gündür. Dünyada milyonlarca ana bugün çocukları tarafından sevgi ve...
  5. pko olup iğne yada aşılama ile anne olanlar

pko olup iğne yada aşılama ile anne olanlar

Herkese Mrb yeni üye yim iki konu açtım ama sanırım yanlış yerde konu a açtım.Pko hastasiyim yumurtlama günü mü nasıl öğrenebilirim.adetlerim düzensiz bazen 45 bazen 55 günde bir oluyorum .bi dusuk yaptım bundan bir sene evecek.1 yıldır çocuk istiyorum Klomen ise yaramadı .Bu ay igne yada aşılama olacam .benim gibi olup ta anne olan hamiş leri bekliyorum sağlıcakla kalın

Sayfayı Paylaş