gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Anne karnında alerjik madde tehlikesi

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Anne karnında alerjiketkenlerle karşılaşan bebek daha çok risk altında kalıyormuş Konuyla ilgili uzmanların açıklamasına göre:

Uzmanlar, bebeğin anne karnındayken alerji yapan maddelerle karşılaşmasının, doğduktan sonra karşılaşmasından daha fazla riskli olabileceği konusunda anne adaylarını uyarıyor.

İngiliz bilim adamları; sigara içen, polen oranı yüksek ve tozlu ortamlarda yaşayan, hayvan besleyen ve alerjiye yol açacak şekilde beslenen hamilelerin, çocuklarını alerjik hastalıklar, özellikle astım riskine soktuğunu bildirdi.

Kuzey Staffordshire’daki Stoke-on-Trent Hastanesi bilim adamlarının yaptığı araştırmalar, bebeğin alerji yapan maddelerle anne karnında karşılaşmasının, doğduktan sonra karşılaşmasından daha fazla risk yaratabileceğine dikkat çekti.

Bilim adamları, bu rahatsızlıkların tedavisine bebeğin doğumundan hemen sonra da başlanabileceğini belirtti.

Doktorlar, göbek bağında yüksek oranda antikor bulunan bebeklerin daha büyük risk taşıdığını bildirdi. Bu sonuca 1989- 1990 yıllarında bin 300 bebeğin göbek bağını inceleyerek ulaşan bilim adamları, geçen 20 yıl içinde 4 kat artış görülen alerji vakalarının önlenebilmesi için araştırmalarını genişleterek sürdüreceklerini açıkladı.

Anne karnında alerjik madde tehlikesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne Karnında İlk Hareketler

Anne Karnında İlk Hareketler

Anne Karnında İlk Hareketler Gebe bir kadının karnındaki bebeğin hareketlerini ilk kez hissetmesine quickening denir. Bu hareket pekçok gebe tarafından baloncuklar, kelebeğin kanat çırpması ya da karnın içinde gaz dolaşması olarak algılanır. İlk bebeğine hamile olanlar bebeğin ilk hareketini genelde gebeliklerinin 18 ile 24. haftaları arasında fark ederler. Anne adayı için bu çok...
  2. Anne Karnındaki Bebek Konuşmaları :]

Anne Karnındaki Bebek Konuşmaları :]

anne karnındaki bebeğin allahla konuşması bebekle allahın konuşması anne karnındaki bebeğin allah la bebegin allahla allah la videosu Anne Karnındaki Bebek Konuşmaları :] *Ulen iki tekmeliyim de sevinsin garibanlar bari ... *Star warz anduroyidi miyiz insan mıyız belli değil arkadaş, aylardır iki büklüm bekliyoruz... *Ulean 5 aydır tekmeliyom tepki yok!!! Du ben bunu bi ısırayımm......
  3. anne karnında bebek fotoları

anne karnında bebek fotoları

4 haftalık bebek görüntüsü 25 haftalık bebek 25 görüntüsü anne karnında 4 haftalık ARKADAŞLAR LÜTFEN RESİMDEN SONRA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
  4. Bebeğin anne karnındaki hareketleri

Bebeğin anne karnındaki hareketleri

bebeğin anne karnındaki hareketleri anne karnındaki bebeğin hareketleri Hamiş Melek'ler ve hamiş kalmak isteyen tüm hanımlar, bebeğin anne karnında ki hareketlerini merak ediyor musunuz? Sizi bilmem ama ben çok merak ediyorum ve benim gibi merak edenler için bu konuya dair bir araştırma yaptım, ee tabi ki sizlerle de paylaşıyorum :) Hiç beklenmeyen bir anda hissedilen bu hareketi hemen...
  5. Anne karnında

Anne karnında

slm anne karnında bebeğin biyerinin kırılma ihtimali varmı:( lütfen cvp

Sayfayı Paylaş