gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilmeye Başlanır ?

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; anne karnında bebeğin ilk hareketleri hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, anne adayı meleklerimiz bilhassa ilk kez bu heyecanı yaşayanlar daha gebeliğin ilk zamanlarında bebeğin hareketlerini hissettiklerini zannedebilirler. Kimisi hissettiği gaz hareketini bile bebeğin hareketi zannedebilir. Oysa sadece daha önce gebelik yaşayanların erken dönemde bebeğin hareketlerini hissedebildikleri bir gerçektir. Bu sayfamızda sizlere anne karnında bebeğin ilk hareketleri ne zaman hissedilir sorusunun cevabını uzmanların ağzından yanıtlayacağız...

Genelde anne karnında bebek hareketleri 14. hafta ile 26. hafta arasında hisedilir. Daha önce anne lmuşlar, ilk anne adaylarına göre daha önce hissedebilirler, çünkü ne hissetmeleri gerektiğini artık öğrenmişlerdir. Zayıf bir anne adayının da şişman bir anne adayından daha önce hareketleri hissedebilmesi mümkündür.

Gebelikte 6. aydan sonra ise bebek hareketlerini gözle bile görebilirsiniz.

Anne Karnında Bebek Hareketleri Nasıl Hissedilir?

Her anne adayı, bebeğinin hareketlerini size farklı şekilde yorumlayabilir. Genelde kanat çırpması, seğirme, dirsek atma, karna vurulma gibi değişik biçimlerde tarifleri vardır. Ama halk arasında tekmelerin hissedilmesi olarak genellenmiştir.

Anne adayları, bebek hareketlerini en çok gece yarısı, sabahları ve yemeklerden sonra hissedebilirler. Açken, hareket halinde iken bebek hareketlerini hissedemeyebilirsiniz.

smiley bunu beğendi.
  2. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    ben 2. cocugumu yani cadi kizimi 2bucuk aylikken hissetmeye baslamistim yaaaa

3. huzursokaqı

huzursokaqı Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    bende ilk bebeğimi 4.5 aylıkken hissetmiştim

4. angel :)

angel :) Forum Okuru

Bagirsak hareketidir o iki bucuk aylikken hissedemezsiniz arkadaslar hissedilcek kiloda deil ozaman

Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilmeye Başlanır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğin anne karnındaki hareketleri

Bebeğin anne karnındaki hareketleri

bebeğin anne karnındaki hareketleri anne karnındaki bebeğin hareketleri Hamiş Melek'ler ve hamiş kalmak isteyen tüm hanımlar, bebeğin anne karnında ki hareketlerini merak ediyor musunuz? Sizi bilmem ama ben çok merak ediyorum ve benim gibi merak edenler için bu konuya dair bir araştırma yaptım, ee tabi ki sizlerle de paylaşıyorum :) Hiç beklenmeyen bir anda hissedilen bu hareketi hemen...
  2. bebek eşi anne karnında ne zaman oluşur

bebek eşi anne karnında ne zaman oluşur

Bildiğiniz üzere anne karnında bebeği eş besliyor. Peki bu eş ne zaman oluşuyor bilgi verirmisiniz melekler?
  3. Anne Karnında Bebeğin Hareketleri (video)

Anne Karnında Bebeğin Hareketleri (video)

anne karnında bebğin hareketleri anne karnında bebğin hareketi Sevgili melekler, annelik son derece kutsal bir görev. Öyle ki, bu görevi yerine getirirken çekilen her türlü acı, eziyet bebeğin annenin kucağına gelmesiyle birlikte son buluyor. 9 ay boyunca bıkıp usanmadan bebeğini taşıyan, kanıyla besleyen anneler gerçekten de eli öpülesi varlıklar. Buradan tüm annelerimizin ellerinden...
  4. Anne karnındaki bebeğe ruh ne zaman üflenir?

Anne karnındaki bebeğe ruh ne zaman üflenir?

Çok merak edilen konulardan biride İslam Dinine göre Anne Karnındaki Bebeğe Ruh Kaçıncı Günde Üflenir konusudur. Şimdi bu konuya açıklayıcı bir cevap verelim. Cevap: Bu konuya imam ı Nebevi hazretlerinin derlemiş olduğu kırk hadis eserinde yer alan bir hadisle açıklık getirelim. Bahsi geçen hadis i şerif şöyledir: *Ebu Abdirrahman Abdullah b. Mes’ûd (r.a) şöyle demiştir: Doğru ve doğruluğu...
  5. Anne Karnında Bebek Gözlerini Ne Zaman Açar?

Anne Karnında Bebek Gözlerini Ne Zaman Açar?

Hamilelik süresince anne adayları karınlarında taşıdıkları ve dünyaya getirmek için heyecanla doğum zamanını bekledikleri bebekleri hakkında hemen, hemen her şeyi merak etmektedir. Merak edilen konulardan biride bebeğin göz gelişimi ile ilgili olup anne karnında bebek gözlerini ne zaman açar ve anne karnındaki bebeğin göz gelişimi ne zaman tamamlanırdır. Anne karnında bebek gözlerini ne zaman...

Sayfayı Paylaş