anne karnındaki bebekten mektup var(4.5.6.ay)

Onurlu_Deniz

Yeni Üye
Üye
anne karnındaki bebekten mektup var(4.5.6.ay)
doğmamış bebekten mektup anne karnındaki bebeğin mektubu anne karnındaki bebekten mektup 45 aylık bebek rüyada karnında bebek oynaması
Dördüncü Ay:
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Anneciğim bu ay benim ve sizin için çok önemli bir ay. Niçin biliyor musun? Çünkü Rabbimin izniyle iki melek gelip benim; e[/FONT][FONT=Warnock Pro,Warnock Pro]celimi, rızkımı, said mi yoksa şaki mi olacağımı ve amelimin ne olacağını [/FONT][FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]yazar. Bana “[/FONT][FONT=Warnock Pro,Warnock Pro]Rabbim emrinden[/FONT][FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]” ruh üfler. O yüzden bu aylarda bana çok dua et ki Rabbime ta’at üzere olan kullardan olayım![/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Anneciğim biliyor muydun ufacık kalbim günde 30 litre kan pompalıyor. Artık emme, yutma ve göz kırpma harreketlerimi çok rahat bir şekilde yapabbiliyorum. Bu aydan itibaren kemikl[/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]lerim hızla kalsiyum depolamaya da başladı. Bu nedenle kalsiyum içeren gıdaları bolca tüketmen çok önemli. Çünkü ben asla kalsiyumsuz kalmam, ancak sen yeterince kalsiyum alamazssan kemiklerin zayıflayabilir.[/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Anne hareketlerimi hissediyor musun? Baş ya da kol ve bacaklarımla geriniyorum ya da vücudumla dönüyyorum ya da tekmeliyorum. Saatte 8 ile 40 arasında hareket yapıyorum. Annecciğim inşallah canın çok yanmıyordur. Bazen uyuyorum, bazen uyanıyorum. Bazen 20 dakika kadar kısa 2 saat kadar uzun süre uyuyabiliyorum. [/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Bu aydan itibaren Rabbim beyaz renkli, krem kıvamında ve benim cilddimi kaplayarak koruyan bir madde üretiyor. Bu maddenin amacı benim cildimin sürekli olarak maruz kaldığğı sıvı ortamdan korumaktır. Anne yoksa 9 ay boyunca cildimin ne hale geleceğini bir düşün ve Rabbimin nimmetlerine benimle beraber şükret![/FONT]

[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light][FONT=Franklin Gothic Medium,Franklin Gothic Medium]Beşinci Ay:[/FONT]
Anne beni merak etme burada keyfim oldukça yerinde ve bu ufacık yerde sıkılmış değilim. Aksine, isteddiğim her şeyi Rabbim (gıda maddellerini, oksijeni, ısıyı, korunma duyggusunu) her şeyi benim için özenle hazırladığından çok mutluyum. Dünyanın en güvenli yeri muhtemellen burasıdır. Ancak biliyor musun, Rabbim bana da bazı görevler verdi:
Kendimi [FONT=Warnock Pro,Warnock Pro]öteki dünyaya [/FONT]yani sizin dünyanıza hazırlamak durumundayyım. Ben doğduğumda vücudumdaki tüm kaslarım (kol ve bacak kaslarım, solunum kaslarım) mükemmel bir şekkilde çalışır durumda olmalıdır. Kasllarım çalışmadıklarında azalma yani erime eğilimindedir. Bu nedenle annneciğim burada düzenli olarak egzerssiz yaparım. İşte bu egzersizler senin tarafından [FONT=Warnock Pro,Warnock Pro]oynama [/FONT]şeklinde hissedillir. Oldukça enerji gerektiren bu egzzersizler bana yararlı, yani kalori gibi gıdalar aldığında genellikle hızlanır.
Düşün anneciğim bir pozisyonda sürekli olarak yattığınızda rahatsız olur ve pozisyonunuzu değiştirirsinniz. Bu, benim için de geçerlidir ve siz bunu benim beden hareketlerim şeklinde hissedersiniz.
Anneciğim kalp kasım da bu ayllardan itibaren giderek güçlenmeye ve daha güçlü bir şekilde kan pompallamaya başladı. Benim bulunduğum ortam sizlere nispeten daha düşük oksijene sahip olduğundan kanım daha hızlı dolanmak ve kalp kasım da daha fazla çalışmak durumundadır. Bu nedenle rahim içinde benim dakikkada kalp atış sayım 120-160 arasında değişir.
Bu ayın sonunda boyum 28 cm. ve ağırlığım da yaklaşık 400 gram olacak.

[FONT=Franklin Gothic Medium,Franklin Gothic Medium]Altıncı Ay:[/FONT]
Sevgili anneciğim bu ay yaklaşık 500 gram oldum ve sanki gerçek bir insanın ufak bir modeli hükmünddeyim. Artık göz kapaklarım da var ancak bunları çok daha ileri aylarda kullanacağım. Kaş tüylerim ortaya çıkmış olsa da henüz oldukça inceler ve ancak kaşlarım doğum sonrası yaşşamımın 6. ayından itibaren belirginlleşmeye başlar.
Anneciğim Rabbim omurgalarımı da öyle net ve inci gibi sanki tesbih tanneleri gibi teker teker sayılacak kadar belirgin bir şekilde yarattı. Omurga sayım ile tesbih taneleri arasındaki tevafuku fark etmemek ve hayecanllanmamak mümkün değil. Rabbim buyurmuyor mu ki: “[FONT=Warnock Pro,Warnock Pro]Ben insanları ve cinleri ancak bana ibadet etsinller diye yarattım.[/FONT]” Sizin yanınızda hayata başlamak ve Rabbime hakiki bir kul olmak için artık zaman sayıyyorum. Hani askerler derler ya şafağa şu kadar günüm kaldı. Artık ben de şafak sayıyorum. Ama benim şafak sayışım askerliği bitirmek için değil bilakis Allah’a hakiki asker olmaya başlamak içindir. Cinsiyetimi size söylemiyorum sürpriz olsun. Eğer
erkek olursam zaten vatan savunması için din ve namus için vatani görevimmi yapmaya da hazırım.
Artık vücudumda organlarımın birbirine oranı giderek normale dönnüyor, ancak başım hala vücuduma nispeten hala biraz büyük.
Anneciğim yeni doğduğumda yeni alınmış bilgisayar gibiyim. Hayyati programlar hariç, hiçbir program yüklenmemiştir ve bu nedenle doğdduğumda işlevlerim sınırlıdır. Bazı bilgisayarlar fabrikada yüklenmiş ekstradan yararlı programlarla gelirller ve daha kullanışlıdırlar. Yani bazı şeyleri fabrikada öğrenmiş olarak gellirler. İşte Anne aynen onun gibi bana yükleyeceğin programlar benim kişilliğimi ve amaçlarımı yansıtır. Zararlı programlar yüklendiğinde bilgisayar formatlanabilir, ama ya benim yaşanttılarım?
Anneciğim öncelikle şunu bilmellisin ki: Benim öğrenmem, duygullarım ve diğer bir çok faaliyetlerim rahim içinde başlar. Nereden mi anllayacaksın. Çünkü ben senin ve babbamın sesine tepki veririm, sizlerin seslerinizi bildiğim için seslerinizi duyunca mutlu olurum. O yüzden anne henüz doğmamış olsam bile hislerinle bana sevgini ve şefkatini göster.
Anne senin kendini iyi hissetmen sonucunda beyninde biyokimyasal bazı tepkimeler olur ve bu tepkimeler sonucunda senin kanına bazı maddeller geçer. Muhtemelen bu aynı maddeller plasenta yoluyla bana da geçtiğindde bende de benzer duygu durumları oluşturmaktdır. Bunun tersi de geçerli Anneciğim kendini iyi hissetmediğindde, strese girdiğinde üzüldüğünde bu da biyokimyasal yolla bana aynı durrumu yaşatacaktır. O yüzden seninle ağlar ve seninle gülerim.
Bu ayın sonunda ise boyum yakllaşık 32 cm. ve ağırlığım yaklaşık 640 gram olacak!
[/FONT]

Geri